• Ogłoszenie:

Problem z ustawieniem poprawnej godziny na windows xp

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Problem z ustawieniem poprawnej godziny na windows xp

Postprzez Darom 16 Paź 2016, 20:18

reklama
Na moim stacjonarnym komputerze z windows XP od jakiegoś czasu mam problem z prawidłowym ustawieniem sobie godziny systemu. Chodzi mi o godzinę w rogu ekranu. Zawsze gdy ustawie sobie godzinę prawidłową np. 20:17 i potem wyłącze komputer i po jakimś czasie znów włącze komputer to wtedy godzina sama się przestawia i już nie mam godziny właściwej taka jaka jest naprawdę tylko pokazuje mi inną godzinę - w sensie inną niż naprawde jest.
Czy da się to jakoś naprawić ? Zrobić, żeby tak się nie działo ? proszę o pomoc w tej sprawie.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z ustawieniem poprawnej godziny na windows xp

Postprzez Garu 16 Paź 2016, 21:57

Kup i wymień na płycie głównej bateryjkę CMOS. 5 - 7zł. W internecie pełno pisze o takiej wymianie.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Problem z ustawieniem poprawnej godziny na windows xp

Postprzez Darom 17 Paź 2016, 08:32

Garu napisał(a):Kup i wymień na płycie głównej bateryjkę CMOS. 5 - 7zł. W internecie pełno pisze o takiej wymianie.

W sklepie komputerowym pewnie taka bateryjka będzie kosztować więcej plus opłata za to, żeby mi ją w serwisie zamontowali.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z ustawieniem poprawnej godziny na windows xp

Postprzez ToServeAndProtect 17 Paź 2016, 09:03

zabranie komputera do serwisu, transport, czas jazdy/piechotki, koszt baterii plus koszt obsługi - bardzo wielka strata czasu i pieniędzy

tak pójdziesz do pierwszego zegarmistrza czy kiosku, poprosisz o konkretną baterię CR2032 i sam ją wymienisz :)
Poradnik https://www.youtube.com/watch?v=AYtJP55US9M - oczywiście lokalizacja baterii jest różna w zależności od płyty głównej ale aktualnie jest to pozycja dolna.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem z ustawieniem poprawnej godziny na windows xp

Postprzez Garu 17 Paź 2016, 09:23

Wyjęcie bateryjki CMOS i zaniesienie do sklepu gdzie są sprzedawane rzeczy do komputerów, to pestka. Mniejsza pestka, gdy u zegarmistrza trzeba dawać dwa razy więcej za bateryjkę. Nawet z wymianą, czy bez - zegarmistrz sobie liczy. Zwykła bateryjka do zwykłego sikora w sklepie - 1zł. U zegarmistrza 7zł. Takie mają wymagania.
Człowiek nie może sobie pozwalać na wykorzystywanie, na nabijanie w butelkę, ani na wyśmiech. Zegar psuje nawet na bateryjkach żerują. :P

Darom - wyjmuje się wtyczkę kabla zasilania prądu z tyłu obudowy. Otwiera obudowę. Znajduje wypasioną bateryjkę o średnicy jakieś 1.4 cm. Leciutko paluszkami odchyla się plastikowy zaczep i bez kłopotu wyjmuje się bateryjkę. Po przyniesieniu nowej wkładasz prawidłowo bateryjkę w jej miejsce (napisami do góry) i tak wciskasz, żeby zaskoczył plastikowy zaczep. Usłyszysz prztyknięcie to będzie OK. Potem przykręcasz bok obudowy, wpinasz wtyczkę kabla zasilającego, włączasz komputer i wyskakuje panel wyboru uruchamiania. Wybierasz normalne uruchamianie i dajesz enter. Potem pozostaje ustawić datę i godzinę wpisać podany adres serwera ntp.icm.edu.pl w zakładce czas z internetu żeby go zsynchronizować.

Darom - to są czynności zwykłe.
Ostatnio edytowany przez Garu, 17 Paź 2016, 09:42, edytowano w sumie 1 raz
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Problem z ustawieniem poprawnej godziny na windows xp

Postprzez ToServeAndProtect 17 Paź 2016, 09:28

no wiadomo, tak rzuciłem z zegarmistrzem (ale nie znam ich cen :P ). byle najtaniej kupić :)
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem z ustawieniem poprawnej godziny na windows xp

Postprzez Łowca Androidów 20 Paź 2016, 21:29

Wymiana baterii:
https://www.youtube.com/watch?v=AYtJP55US9M
cena takiej bateryjki 5-15 zł - różnica uzależniona od skomstwa sprzedającego.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Problem z ustawieniem poprawnej godziny na windows xp

Postprzez Garu 20 Paź 2016, 23:10

Wczoraj pytałem w znajomym sklepiku z takimi komputerowymi sprawami - pan powiedział, że 3 zł taka bateryjka do płyty. Ja brałem lepszą za 5 zł.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości