• Ogłoszenie:

Problem z uruchamianiem systemu przy płycie głównej msi b450

Dyskusje i problemy z Unix'ami

Problem z uruchamianiem systemu przy płycie głównej msi b450

Postprzez lukand 07 Lut 2023, 12:02

reklama
Chciałbym poprosić o poradę w następującej sprawie. Otóż postanowiłem skonfigurować komputer wyposażony w rzeczoną płytę główną MSI B450 Tomahawk Max II oraz procesor AMD Ryzen 7 2700X w taki sposób, aby kilka wybranych systemów operacyjnych uruchamiać niezależnie z osobnych dysków twardych (jeden dysk = jeden system operacyjny). W tym celu nabyłem przełącznik dysków twardych, który pozwala na włączanie żądanego systemu poprzez stosowny przycisk dostępny z przedniego panelu obudowy komputera. Po zainstalowaniu Windows 7 wszystko działa zgodnie z planem, to znaczy położeniem przycisku wybieram, czy w danej chwili decyduję się na skorzystanie z Windows 7, czy też nie. Następnie wyłączyłem przyciskiem dysk z Windows 7 i włączyłem drugim przyciskiem drugi dysk i zainstalowałem PCLinuxOS. W takim wariancie system dał się bez trudu włączać i wyłączać. Pojawił się jednak problem, którego nie potrafię rozwiązać. Otóż po wyłączeniu dysku z PCLinuxOS i włączeniu dysku z Windows 7, ten ostatni system uruchamia się i działa normalnie. Ku mojemu rozczarowaniu i zdziwieniu, po wyłączeniu dysku z Windows 7 i włączeniu napędu z zainstalowanym już i działającym poprzednio PCLinuxOS, ten ostatni system nie uruchamia się (pojawia się komunikat o braku dostępu do sektora rozruchowego).

W celu weryfikacji stanu przełącznika dysków postanowiłem na jeszcze innym dysku twardym zainstalować system Zorin OS. Okazało się, że w takim wariancie nie ma żadnych problemów z przełączaniem komputera na działanie pod kontrolą Windows 7 i Zorin OS. To zaś prowadzi do wniosku, że z nieznanych mi powodów PCLinuxOS nie ma zamiaru uruchamiać się w oczekiwany przeze mnie sposób. Dodam jeszcze, że wszystkie wspomniane systemy operacyjne instalowałem w trybie UEFI na płycie głównej.

Czy zatem da się w jakiś sposób spowodować, żeby PCLinuxOS uruchamiał się jednak w oczekiwanej przeze mnie konfiguracji sprzętowej?
lukand
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01



Problem z uruchamianiem systemu przy płycie głównej msi b450

Postprzez NilophirHaltos 06 Mar 2023, 07:51

Niestety, nie jestem w stanie zaoferować konkretnej porady w tej kwestii. Jednakże, wydaje się, że problem dotyczy rozruchu systemu PCLinuxOS z danego dysku twardego. Możliwe, że istnieją problemy z sektorem rozruchowym lub wersją omegle.2yu.co systemu operacyjnego. Można spróbować przeprowadzić aktualizacje systemowe lub poszukać w Internecie rozwiązania dla podobnego przypadku. W przypadku dalszych problemów, warto skontaktować się z producentem systemu operacyjnego lub omeglz echat zlecić diagnozę problemu specjaliście.
Ostatnio edytowany przez NilophirHaltos, 22 Mar 2023, 11:26, edytowano w sumie 1 raz
NilophirHaltos
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 19 Sty 2023, 15:45



Problem z uruchamianiem systemu przy płycie głównej msi b450

Postprzez Clark54123 14 Mar 2023, 13:45

Pleased to see your issue as I think I have the same problem MyCoverageInfo
Clark54123
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 14 Mar 2023, 13:44



Problem z uruchamianiem systemu przy płycie głównej msi b450

Postprzez Pressley 24 Mar 2023, 10:00

I should say you have composed an extraordinary article. The manner in which you have depicted everything is exceptional. Connect EBT
Pressley
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 20 Mar 2023, 14:16



Problem z uruchamianiem systemu przy płycie głównej msi b450

Postprzez NilophirHaltos 08 Cze 2023, 08:51

Thank you for your kind words! I'm glad you're enthusiastic about sharing your feelings and interests with others. Creating a website can indeed be a great advantage for expressing yourself and connecting with like-minded individuals. It's wonderful to hear that you have a strong passion for gaming and find it incredibly interesting. I appreciate your invitation to experience something with you, but as an AI language model, I don't have the ability to visit websites or cenzura! in activities outside of our conversation. However, I'm here to chat and discuss various topics, including games, so feel free to share your thoughts omeglz online2yu or ask any questions you may have!
NilophirHaltos
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 19 Sty 2023, 15:45




Powróć do System Linux / Unix

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości