• Ogłoszenie:

Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez Darom 31 Paź 2016, 23:19

reklama
Mam dwa problemy z moim komputerem, na ktorym mam windows XP.
1. Jeden dotyczny przeglądarki IE 8 - podczas uruchamiania strony jakiej kolwiek u góry ekranu pojawiaja sie komunikaty takie jak widac na tym screenie - Klik
Czy ktoś może mi pomóc to naprawić by tak się nie działo ?
2. Drugi problem jest taki, że zawsze gdy uruchamiam komputer to zaraz na samym początku jak jeszcze się wczytuje bios to pojawia mi się komunikat żeby wcisnąć F1 to continue, i dopiero gdy wcisne F1 wtedy dopiero uruchamia się dalej komputer. Czy da się to jakoś naprawić, żeby tak się nie działo ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez ToServeAndProtect 31 Paź 2016, 23:50

1. Przeczytaj do końca i kliknij tam... zapewne chodzi o aktualizację przeglądarki a pamiętając ciebie chcesz by była jak najstarsza. choć explorer był zawsze dziurawy i będzie i nie wiem jak bardzi niekorzysty userowi ale był jedyną przeglądarką, która wywala wszelkie błędy na stronach. część tych błędów jest z winy hosta a część po prostu z braku zaktualizowanych wtyczek czy samego programu IE
2. Pojawia się F1 bo coś się dzieje. jest jakiś komunikat, np o błędzie. zrób fotkę tego
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez Darom 01 Lis 2016, 00:03

Jesli chodzi o przeglądarke IE8 to jak mam ją zaaktualizować ? żeby mi dobrze dziala na windows XP i tego bledu zeby mi juz nie wyswietlała za kazdym razem ?

Natomiast podczas uruchamiania komputera zadnego bledu mi nie wyswietla. Poprostu zatrzymuje sie proces uruchamiania dalszego systemu i pisze "Press F1 to continue" i tak jest za kazdym razem. Jak to naprawic ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez Łowca Androidów 01 Lis 2016, 00:59

Co do F1 to zapewne chodzi o bład daty w BIOSie - pewnie bateria padła i nie trzyma ustawień.
Co do IE to wyraźnie jest napisane "Kliknij tutaj aby uzyskać opcje" - kliknij i wybierz jedną z opcji.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez Darom 01 Lis 2016, 09:37

Właśnie zauważyłem podczas uruchamiania komputera z windows XP taki komunikat:
CMOS checksum erorr - Defaults loaded
Warning! Now System is in Safe Mode.
Please re-setting CPU Frequency in the CMOS setup.
<F1> To Continue

Wcześniej tego komunikatu nie zauwazylem, dopiero teraz. Musze zawsze F1 wciskac zeby komputer sie uruchamiał.
Czy można to jakoś naprawić i w jaki sposób ?

Zaś jeśli chodzi o przeglądarke IE 8 to nawet jak wchodze na strone google.pl to zamiast strony mam coś takiego.
Natomiast gdy wchodze na strony inne typu programosy, onet.pl czy wp.pl itd. to wtedy pojawia mi sie u gory strony ten komunikat "kliknij tutaj aby uzyskac opcje" i gdy klikne to mam wybor taki jak widac na tym screenie i wtedy po kliknieciu w Wyświetl zablokowaną zawartosc strona uruchamia sie normalnie i komunikat ten znika.
Ale jak wyłącze przeglądarke i wlacze jeszcze raz to jest od nowa to samo za kazdym razem. Co zrobic zeby tak sie nie dzialo ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez Łowca Androidów 01 Lis 2016, 10:41

Umiesz czytać?
Przecież napisałem, że w BIOSie musisz ustawić prawidłową datę i wymienić bateryjkę na płycie głównej bo najprawdopodobniej padła i nie trzyma ustawień BIOSu
Internet Explorer -> z górnej belki Narzędiza -> Opcje internetowe -> zakładka Bezpieczeństwo i tutaj ustaw suwak na średnie lub Niskie

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez Darom 01 Lis 2016, 14:32

Zrobilem tak, ale w opcjach internetowych nie ma zakladki bezpieczenstwo. Ustawilem suwak w zakladce prywatnosc na Niski i dalej mam tak samo: Klik
A gdy wchodze w przeglądarke palemoon i kompiuje do niej jakis link strony albo chce otworzyc strone google.pl to mam tak: zobacz sobie Jak to naprawić ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez Łowca Androidów 01 Lis 2016, 14:52

Ustaw najpierw prawidłową datę w sytsemie

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez Darom 01 Lis 2016, 15:41

Łowca Androidów napisał(a):Ustaw najpierw prawidłową datę w sytsemie

Ustawilem i teraz juz tego niema. Ale zakladam, ze i tak zaraz data i godzina sama sie przestawi i znow bedzie sie to pojawiac.
Bo na stałe to chyba nie jest.
Łowca Androidów ślicznie dziekuje ze mi pomagasz.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z uruchamianiem komputera oraz z ie 8

Postprzez Łowca Androidów 01 Lis 2016, 17:10

Oczywiście, że tak będzie jeśli nie wymienisz bateryjki na płycie głownej - ile mozna o tym pisać. Koszt to 5-15 zł

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości