• Ogłoszenie:

Problem z odtworzeniem filmu nagranego z kamery

Miejsce dla każdego kinomanka. Zwiastuny, opinie, recenzje, efekty specjalne. Kochasz Kino - weź udział w dyskusji :)

Problem z odtworzeniem filmu nagranego z kamery

Postprzez kamiledi15 27 Sie 2012, 19:24

reklama
Nagrałem film z wycieczki kamerą w wysokiej jakości (bitrate ponad 8000), składa się z serii krótkich filmów w formacie mpg. Na komputerze każdy plik działa dobrze. Kilka plików edytowałem, ucinając z nich parę fragmentów. Nagrałem to w Nero jako zwykły divx, czyli przez opcję ,,zapisz dane na dysku". I teraz jest problem, bo w komputerze wszystko działa dobrze, natomiast w stacjonarnym dvd obraz jest strasznie zniekształcony, cały w kwadratach, tak jakby niektóre punkty obrazu przeskoczyły na inne miejsce, w konsekwencji prawie nic nie widać. Dźwięk przez pół sekundy gra, potem pół sekundy nie gra i tak cały czas. Obraz cały czas się zmienia, niby widać, co tam jest, ale w połączeniu z przerywanym dźwiękiem nie da się tego oglądać. Kodek to MPEG2, rozdzielczość 720x576, czyli chyba raczej standardowo. Fragmenty przerobione (zmiana kodeka na xvid i formatu na avi, poza tym bez zmian) na tym dvd działają dobrze, problem jest z tymi nieprzerobionymi. O co może chodzić? Wiem, że mogę przerobić cały film i wtedy będzie dobrze, ale szkoda mi zmarnować już nagrane płyty. Może wystarczy coś przestawić w dvd? Najwyraźniej obsługuje ten kodek, skoro film się odtwarza, ale czemu jest taki zniekształcony? Przypominam, że na komputerze wszystko działa normalnie. DVD to LG RH387H.
Jako ciekawostkę napiszę, że te dvd ma w sobie funkcję nagrywarki i za jego pomocą przegrywałem filmy z kaset wideo na płyty i zapisane są one właśnie kodekiem MPEG2 i działają dobrze, więc nie mam pojęcia, z czego wynika problem. Bitrate jest dość wysoki, ale już wcześniej odtwarzał filmy w takiej jakości i nie było problemów.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Powróć do Filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości