• Ogłoszenie:

Problem z konwersją fragmentu dvd

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Problem z konwersją fragmentu dvd

Postprzez kamiledi15 12 Cze 2017, 23:48

reklama
Mam płytę z filmem w formacie dvd, z którego chcę wyciąć jedną piosenkę. Na stacjonarnym odtwarzaczu odtwarza się dobrze, w komputerowym odtwarzaczu VLC też. Problem polega na tym, że gdy próbuję ją skonwertować na dysk, to jedno słowo w piosence jest ucięte w połowie, a cała reszta działa dobrze. Jest to może pół sekundy, ale psuje efekt całej piosenki. Próbowałem to konwertować programem Freemake Video Converter i Avidemux, w tym pierwszym jest te ucięcie, a w drugim słowo jest w całości, ale potem z kolei pół sekundy jest zatrzymany obraz i taki brzydko przesterowany dźwięk, potem już leci dobrze, ale to też brzmi paskudnie. Próbowałem też nagrywania w VLC, ale końcowy plik zapisuje się jako mpg, który potem jest nieczytelny - niby się otwiera, ale z błędami (leci sam dźwięk, a jak przewijam dalej, to widzę stopklatkę z filmu i dalej leci sam dźwięk, po przewinięciu dalej inna stopklatka itd). Nie wiem, o co chodzi, tak jak pisałem przy odtwarzaniu płyty w VLC te słowo w piosence nie jest ucięte, a po konwersji jest, zawsze w tym samym miejscu. Być może płyta w tym momencie zmienia warstwę, nie wiem. Sprawdziłem też, czy przypadkiem ten ucięty moment nie jest na granicy plików vob, ale nie - są pliki VTS 1 i 2, ale dwójka zaczyna się dużo później po tej piosence. Umiecie coś na to poradzić?
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron