• Ogłoszenie:

Problem z internetem upc...

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Problem z internetem upc...

Postprzez troll83 09 Kwi 2016, 09:24

reklama
Dzień Dobry

Internet u mnie w domu jest poprowadzony kablem telewizyjnym do routera i w całym mieszkaniu jest internet bezprzewodowy wifi. W związku z modernizacją bloku musiałem zdjąć antenę satelitarną z balkonu i zorganizować sobie inna telewizję. Postanowiłem uruchomić kablówkę, która jest w bloku. W związku z tym odpiąłem kabel od routera zamontowałem rozgałęźnik. Są w nim 3 wejścia jedno in i 2 out. W in poszedł wspomniany już kabel, którym leci internet i tv kablowa z UPC. Z out wychodzi kabel do gniazda ściennego TV kablowej i z drugiego out kabel do routera. Telewizja jest a internetu ni ma. Zasięg jest, wszystko jest, "stan: połączono", "siła sygnału: znakomita", a strony się nie otwierają (komunikat, że nie ma połączenia z internetem). Próbowałem wiele sztuczek i nic, a najlepsze jest to, że próbowałem nawet odpiąć rozgałęźnik i podłączyć internet tak, jak to było wcześniej, i wraz internetu nie ma. Na routerze wszystkie diody świecą tak jak należy, sprawdzałem w instrukcji.
Czy jest tu może jakaś mądra głowa, która podpowie mi o co tu chodzi?

Pozdrawiam
Krzysiek
troll83
~user
 
Posty: 189
Dołączenie: 15 Paź 2008, 20:06



Problem z internetem upc...

Postprzez Martyna95 15 Kwi 2016, 13:41

Próbowałeś zadzwonić w ogóle do UPC żeby uzyskać od nich poradę? Poza tym skoro nie masz neta w domu, to skąd piszesz wiadomość?
Martyna95
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 15 Kwi 2016, 13:25



Problem z internetem upc...

Postprzez BialyEG 19 Kwi 2016, 11:43

Miałem podobnie - okazało się, że podczas instalacji, facet zamontował złą końcówkę przy kablu koncentrycznym. Neta praktycznie nie miałem, telewizja ledwo co odbierała. Pierwszy serwisant przyszedł, pokręcił się, powiedział, że wszystko jest ok i poszedł. Po miesiącu zadzwoniłem po raz kolejny, facet zmierzył jakość sygnału po kablu i od razu skumał o co chodzi. Niestety kabel był w ścianie, wiec musiałem nieco skuć żeby miał dostęp (musiał uciąć końcówkę i zamontować nową). Po wymianie końcówki śmiga jak ta lala.;)
BialyEG
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 19 Kwi 2016, 11:35
Miejscowość: Elbląg



Problem z internetem upc...

Postprzez marek1985 06 Maj 2016, 11:33

probówałeś połączyć jakieś inne urządznie? (telefon, tablet, inny komp)? Czy z cmd cokolwiek możesz spingować? (np. wp.pl?)
marek1985
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 20 Sty 2016, 13:18
Pochwały: 1




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości