• Ogłoszenie:

połączenie sieci bezprzewodowej

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez marcinkey 29 Sie 2005, 22:57

reklama
Mam łącze radiowe. Bez przerwy pisze na przemian połączenie bezprzewodowe niedostępne, a zachwile że połączono z siecią bezprzewodową. Karta radiowa wygląda na dobrą. Czy ktoś miał już tki problem?
marcinkey
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 23 Lut 2005, 10:13



Postprzez Magik 29 Sie 2005, 23:02

Poczytaj tu
http://forum.programosy.pl/windows-rozacza-mi-neta-kilka-razy-dziennie-vt10717.html

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Jaruxp79 30 Sie 2005, 00:53

Jeżeli to tylko komunikat, a nie odczuwasz, że nastąpiło rozłączenie, to spróbuj wyłączyć "komunikaty w dymkach" np. programem XP Antispy.
Windows czasem rejestruje takie szybkie zmiany parametrów łącza, mimo, że żaden program korzystający z internetu nie zgłasza problemów.

Też mam łącze radiowe i problem sprowadzał się jedynie do usunięcia "podpowiedzi w dymkach". Zauważyłem też, że komunikat wyświetlany jest najczęściej w Win XP lub Win XP + SP1, w Win XP + SP2 nie zauważyłem tego komunikatu.

Jeszcze jedna sprawa - komunikat o rozłączeniu i podłączeniu występuje podczas używania sterowników Windowsa do karty sieciowej, natomiast inaczej sprzęt się zachowuje, gdy korzysta się z dołączonych na płycie sterowników, wraz z oprogramowaniem.

Na 99,9% możesz być spokojny o kartę - jest sprawna.
JR
Awatar użytkownika
Jaruxp79
~user
 
Posty: 117
Dołączenie: 01 Cze 2005, 13:51
Pochwały: 4



Postprzez Jakob29 30 Sie 2005, 18:23

Jaruxp79 napisał(a):w Win XP + SP2 nie zauważyłem tego komunikatu
Dziwne bo u mnie ten problem wystepuje a posiadam XP professional + SP2. Sugeruje przeczytanie temaciku podanego przez D!eselek 1.9T i moze jako uzupełnienie ta strona moze sie przyda http://betanet.pl/index.php?p=laboratorium
Z tego co sie dowiedzialem win 2000 nie ma takich problemow
Pozdrawiam
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10



Postprzez Magik 30 Sie 2005, 19:00

Jakob29 napisał(a):Z tego co sie dowiedzialem win 2000 nie ma takich problemow


jako user 2k pwoiem ze ma, ale tylko w przypadku zainstalowania sterownikow standardowo dolaczonych do systemu......."Tiaxin" lub cos bardzo podobnego.......Sterowniki od producenta zalatwiaja sprawe.........Faktem jest jednak to ze 2000-czka znacznie dluzej od kasza(XP)lota utrzymuje polaczenie czego efektem jest 0 liczba powyzszych komunikatow

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Jakob29 30 Sie 2005, 19:59

D!eselek 1.9T napisał(a):
Jakob29 napisał(a):Z tego co sie dowiedzialem win 2000 nie ma takich problemow


jako user 2k pwoiem ze ma, ale tylko w przypadku zainstalowania sterownikow standardowo dolaczonych do systemu......."Tiaxin" lub cos bardzo podobnego.......Sterowniki od producenta zalatwiaja sprawe.........Faktem jest jednak to ze 2000-czka znacznie dluzej od kasza(XP)lota utrzymuje polaczenie czego efektem jest 0 liczba powyzszych komunikatow

PZDR

ŁUKASZ Wielkie dziekiza info właśnie noszę się z zamiarem zmiany systemu :D
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10



Postprzez marcinkey 31 Sie 2005, 21:33

nie można winy zrzucać na system XP bo u mnie przez rok nie było takiego problemu, administrator sieci powiedział że wina może stać po stronie karty lub anteny
marcinkey
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 23 Lut 2005, 10:13



Postprzez Magik 31 Sie 2005, 22:25

marcinkey napisał(a):nie można winy zrzucać na system XP


Chlopak takie osady zostaw dla siebie.......to ze u Ciebie.....Czy Ty jestes jakims wyznacznikiem jakosci??

administrator sieci powiedział że wina może stać po stronie karty lub anteny


poradzilem Ci przeczytac ten topic
http://forum.programosy.pl/windows-rozacza-mi-neta-kilka-razy-dziennie-vt10717.htm

i bys do teg owniosku doszedl szybciejl
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Jakob29 02 Wrz 2005, 08:21

marcinkey napisał(a):nie można winy zrzucać na system XP bo u mnie przez rok nie było takiego problemu, administrator sieci powiedział że wina może stać po stronie karty lub anteny

D!eselek 1.9T napisał(a):poradzilem Ci przeczytac ten topic
http://forum.programosy.pl/windows-rozacza-mi-neta-kilka-razy-dziennie-vt10717.htm

i bys do teg owniosku doszedl szybciejl

:arrow: karta była testowana przez admina i jest sprawna na 100%
:arrow: sygnał sprawdzony zadnych zakłuceń
:arrow: zmiana systetemu z XP na 2000 teraz o niebo lepiej :mrgreen:
Pozdrawiam,
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10



Postprzez Joker2005 05 Wrz 2005, 04:28

Sprawdź programem Network Stumbler ile masz w okolicy innych dostępnych sieci może tak jak w temacie z sugerowanego linku masz dużo zakłucen. Ja też mam od kilku miesięcy radiówkę 128 i chodzi prawie jak neostrada 128 tzn. przy ściąganiu GetRightem cały czas ok.14-17 KB/s. Najważniejsze to dobry i krótki kabel od anteny do kompa dobre mocowanie do karty sieciowej, a sygnał nawet jeśli będzie bardzo dobry bo mocna antena to może równie dobrze wzmacniać zakłucenia z innych sieci o których wcześniej pisałem i nic Ci nie pomoże wtedy bo będziesz gubił IP co chwila i już. To nie jest wina systemu tylko sprzętu. Najlepiej sprawdź kabel od anteny a antena powinna być tak żeby odbierany sygnał był dobry a nie wyśmienity nawet połączenie 1Mb/s to 10*128Kbps/s jeśli wiesz o czym mówię. Ważne też jest aby w ustawieniach połączenia wskazać tylko jedną sieć z którą chcesz się łączyć a nie kilka nawet jeśli te sieci są własnością tej samej firmy i twój MAC byłby honorowany. Jest jednak prawdą że 80% utrudnień sprawiają firmy udostępniające internet np. jakieś błędy acces point lub na serwerze ale do tego nikt się nie przyzna. w każdy razie powyższe uwagi u mnie rozwiązały wszelkie problemy które też miałem. Powodzenia!
Joker2005
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 05 Wrz 2005, 03:38



Postprzez yoghi 08 Wrz 2005, 11:17

tez mam lacze radiowe i powiem ci, ze win xp ma problemy z tym :(
zobacz tylko czy kabelek przy karcie (modemie) jest wkrecany. jesli tak to sprawdz czy przypadkiem sie nie wylamal

no i najwazniejsza sprawa, kiedy miales reinstall systemu??
jak ja mialem problemy, to zrobilem reinstall i tera dziala @LL OK !!

pozdrawiam
yoghi
Awatar użytkownika
yoghi
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 08 Wrz 2005, 10:20



Połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez tinade 30 Sty 2024, 11:46

Really a great addition. I have read this marvelous post. Thanks for sharing information about it. I really like that. Thanks so lot for your convene. bosswd
tinade
~user
 
Posty: 882
Dołączenie: 13 Lis 2023, 13:47



Połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez nifaley 31 Sty 2024, 15:10

find dining might be expensive but the menu and service is always the best. boswd
nifaley
~user
 
Posty: 943
Dołączenie: 25 Gru 2023, 14:19



Połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez vahamo 06 Lut 2024, 09:37

Wow, fantastic blog layout! How lengthy have you ever been blogging for? you made running a blog look easy. The whole look of your website is wonderful, well the content material! klebefolie holz
vahamo
~user
 
Posty: 73
Dołączenie: 19 Lis 2022, 17:16



Połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez daxik7841 06 Lut 2024, 12:59

I am typically in order to running a blog and that i actually appreciate your content. The actual article has actually peaks my personal interest. I am going to save your web site and gaze after checking for brand spanking new data. christian mystic
daxik7841
~user
 
Posty: 307
Dołączenie: 25 Gru 2023, 14:33



Połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez negim28716 07 Lut 2024, 08:35

Yes i am totally agreed with this article and i just want say that this article is very nice and very informative article.I will make sure to be reading your blog more. You made a good point but I can't help but wonder, what about the other side? !!!!!!Thanks bespoke solutions
negim28716
~user
 
Posty: 501
Dołączenie: 27 Gru 2023, 15:03



Połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez vahamo 07 Lut 2024, 18:21

Keep up the wonderful piece of work, I read few content on this web site and I believe that your web blog is real interesting and has got circles of great info . steroid Thailand

Dodano Dzisiaj, 18:24:
The next morning he’s lost his newfound mental abilities but he does have enough of a novel to hand in to his publisher along with a fantastically clean apartment, being that a side effect of the drug is OCD, apparently. onehoki
vahamo
~user
 
Posty: 73
Dołączenie: 19 Lis 2022, 17:16



Połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez nifaley 07 Lut 2024, 18:33

Spot lets start on this write-up, I seriously believe this site needs far more consideration. I’ll more likely again to read a lot more, many thanks that information. Sugar defender

Dodano Dzisiaj, 15:33:
I’ve been recently meditating on the very same matter personally lately. Happy to see somebody on the same wavelength! Nice article. boswd
nifaley
~user
 
Posty: 943
Dołączenie: 25 Gru 2023, 14:19



Połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez qheajxe 13 Lut 2024, 15:29

Great write-up, I am regular visitor of one?¦s site, maintain up the nice operate, and It is going to be a regular visitor for a lengthy time. oval gartenpools
qheajxe
~user
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Lis 2023, 13:44



Połączenie sieci bezprzewodowej

Postprzez tinade 19 Lut 2024, 15:48

I think this is an informative post and it is very beneficial and knowledgeable. Therefore, I would like to thank you for the endeavors that you have made in writing this article. All the content is absolutely well-researched. Thanks... bakar 77
tinade
~user
 
Posty: 882
Dołączenie: 13 Lis 2023, 13:47



Następna

Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości