• Ogłoszenie:

Podwójna karta sim

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Podwójna karta sim

Postprzez ToServeAndProtect 22 Wrz 2008, 11:01

http://hardlabs.net/2255-f.a.q.-sekrety-sim-kart.-interesno-znat..html

może ktoś wrzucić do translatora jakiegoś dobrego ? bo ja żadnego nie znam ;)


i co o tym sądzicie
| MSI B150 PC Mate (MS-7971) | Intel i5-6500 3.2GHz | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | Gigabyte Nvidia GeForce GTX 970 4GB | IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Chieftec 650W | Protected by ESET Smart Security 8 |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 13700
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 435Podwójna karta sim

Postprzez Xfire 22 Wrz 2008, 15:41

ToServeAndProtect napisał(a):i co o tym sądzicie

ja sądze, że ta stronka nie działa :P nie wiem jak innym
MSI B75A-G43 || Intel i3-2120 3,3GHz HT||WD Blue 1000GB + WD Blue 500GB|| 8 GB Goodram 1333Mhz ||Chieftec 450W || Creative Soundblaster audigy || Radeon 6850 775/1000Mhz @ 875/1100Mhz || Creative T6100 inspire || Image
Awatar użytkownika
Xfire
~user
 
Posty: 1288
Dołączenie: 09 Wrz 2007, 12:09
Pochwały: 57Podwójna karta sim

Postprzez ToServeAndProtect 22 Wrz 2008, 15:49

działała niedawno :1:
| MSI B150 PC Mate (MS-7971) | Intel i5-6500 3.2GHz | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | Gigabyte Nvidia GeForce GTX 970 4GB | IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Chieftec 650W | Protected by ESET Smart Security 8 |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 13700
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 435Podwójna karta sim

Postprzez lance87 22 Wrz 2008, 16:31

Działała i działa, przynajmniej u mnie :P

Tłumaczenie Google Translate:
Kod: Zaznacz wszystko
Tłumaczenie: rosyjski » polski
F.A.Q. Tajemnice kart SIM. Ciekawostki. / 19 sierpnia 20:06

Jak karty SIM

SIM oznacza Subscriber Identification Module lub Subscriber Identity Module. Jak sama nazwa wskazuje, karty SIM jest wykorzystywany do identyfikacji sieci komórkowej sieci.

F.A.Q. Tajemnice kart SIM. Ciekawostki.


Na pierwszy identyfikacji użytkownika w sieci prowadzone, a tylko przez producenta numer telefonu komórkowego - ESN (Electronic Serial Number). Gdy użytkowników i producentów technologii był trochę, podejście to uzasadnione sam. W rezultacie, sprzęt, telefon komórkowy i zidentyfikować abonenta jednego źródła. Między innymi takie podejście wywołana miłosierdzia, powiedzmy, swoje usługi, a numer telefonu z urz ± dzenia. Oznacza to, że odwrócenie komórek, musisz udać się do biura operatora w celu zapewnienia, że numery seryjne telefon jest do bazy danych. Jeśli telefon komórkowy, aby złamać, potrzeba trochę czasu, aby można było ponownie skorzystać z usług komunikacji.

Gdzie lepiej byłoby niezależne od identyfikacji abonenta telefonu. Ten pomysł doprowadził GSM deweloperów standardowego, który zaproponował podzielenie identyfikacji klientów i urządzeń. Najpierw wykorzystał pomysł fińskiej firmy Radiolinija w 1991 roku.

Proponowany system identyfikacji działa do dziś. W szczególności, jak już powiedziałem, do identyfikacji abonenta sieci komórkowej w standardzie GSM (jak również wielu innych) ma karty SIM. Dla kompletności względu należy zauważyć, że nowoczesne telefony komórkowe są identyfikowane przez system przy użyciu 15-cyfrowy numer IMEI (International Mobile Equipment Identifier - International Mobile Equipment Identifier).

Mówiąc o historii SIM-karty, próby rozważenia tych interesujących urządzeń bliżej.

Co to jest karta SIM: powołania i rozwoju

W skrócie rzecz ujmując, karty SIM - tym komputerze. Cimka mikroprocesor autobus dla wejściowych i wyjściowych, typowych komputerów zestaw pamięci ROM (stała), RAM (operacyjnego), EEPROM (nadpisane). Mapa prowadzi różne dane, z których część jest wyciągnąć z najwyższą ostrożność w celu zapewnienia bezpieczeństwa połączeń.

W szczególności, karty przechowuje następujące informacje:

IMSI (International Mobile Subscriber Identifier) - International Mobile Subscriber Identification Number. W rzeczywistości - nazwa użytkownika w systemie.

Ki (Key) - klucz indywidualnej identyfikacji.

ICCID (Integrated Circuit Card ID) - numer seryjny karty.

IMCI i ICCID zapisane na karcie w sposób jasny, stosunkowo łatwy do odczytania. Ale Ki bezpiecznie ukryte z zewnątrz, wszystkie transakcje z nim karta posiada, przy użyciu procesora i pamięci wewnętrznej. Takie zachowania tajemnicy jest konieczne dla jednego prostego powodu - jeśli ktoś uczy się IMSI, ICCD i Ki Twojej karty SIM, to będą przeprowadzać rozmowy w Twoim imieniu i na twoje pieniądze.

Oprócz danych karty tożsamości można przechowywać więcej informacji. W szczególności, w spisie telefonów, wiadomości SMS, poł ± czenia, SIM-menu. Nawiasem mówiąc, wszystkie powyższe elementy pojawiły się w kartach SIM nie są od razu. Tak więc, w początku lat 90-tych kart wyposażonych w 8 KB pamięci i dostarcza jedynie podstawowe wyposażenie (odbiór i wzywa Komisję, odbierania wiadomości SMS, roaming) do pracy w sieci. W połowie lat 90-tych obsługiwanych przez zestaw kart rozszerzone funkcje.

Pod koniec lat 90-tych pojawiają się karty z 16 i 64 KB pamięci, która w tym przypadku bardziej wyczerpujący kopie są używane do dziś. Aktualna karty SIM wsparcie wiele funkcji, w tym tzw SIM Application Toolkit. Ta funkcja pozwala operatorowi na wyposażenie telefonów abonentów dodatkowy element menu, które daje dostęp do różnych usług operatora.

Obecnie skonfigurować karty SIM, która osiąga setki megabajtów. W szczególności, komaniya Msystems mapy produkuje pod nazwą MegaSIM, o objętości 128, 256, 512 MB i 1 GB. Gigabyte karty, o nazwie S-SIM, ogłosiła pod koniec 2006 r., grupa Samsung. Taka mapa pozwala przechowywać wiele przydatnych informacji - muzyka, filmy, gry.

Pomysł karty SIM-Inspiracją przez spółkę UTStarcom do opracowania nowych koncepcji do personalizacji telefonu komórkowego. Istota tej koncepcji polega na tym, że telefon komórkowy powinien składać się z powłoki, klawiatury, wyświetlacza, głośników i niezbędnego minimum mikroelektronicznych napełniania. I wszystkich, że jest odpowiedzialny za personalizację i zaawansowane funkcje Sztabu, powinny być umieszczone na specjalnej karty, zwane MobileCard. Ta karta może być porównana do metalowej puszce konwencjonalnych komputerów, gdy telefon firmy do projektowania, podobne do zestawu urządzeń peryferyjnych do łączenia się sistemniku.

Teraz, gdy mamy bliżej do karty SIM, mówić o pewnych technik ich wykorzystania.

Cechy

Wielu z nas stoją przed wyzwaniem z kilku kart SIM. Najprostszym (ale drogie) rozwiązaniem jest kupić więcej telefonów - pod względem liczby tych samych kartach. Istnieją jednak lepsze sposoby. W szczególności, jeśli zawsze używać dwóch lub trzech karty SIM, możesz postarać się o pozyskanie tzw karty SIM na 2 (lub nawet utroitelem) przeznaczonych do zjednoczenia w ramach pojedynczego kadłuba kilka chipów z karty SIM. Jeśli dwa lub trzy pokoje, to niewiele, pomyśl o tzw MultiSim Reader - karta, która łączy w sobie kilka konwencjonalnych karty SIM - z reguły - do 10.
MultiSIM istotą jest to, że karty zapisane podstawowe tożsamości normalnej karty SIM. Z tych danych (w szczególności, Ki i IMSI) Kartę można "złamać" za pomocą specjalnego oprogramowania (i urządzenia do odczytu kart SIM - SIM-skaner). Hacking nie jest posłuszny do wszystkich rodzajów kart. Dla przykładu, istnieje wiele algorytmów szyfrowania, które są wykorzystywane do uwierzytelnienia subskrybenta. COMP128v1 Ten, który jest najbardziej krążyły w Rosji, a COMP128v2 - jego wdrożenie jest w tej chwili dzieje. Hacking narażone tylko karty, które korzystają z algorytmu szyfrowania COMP128v1.

Metody szyfrowania (jak również Ki) jest na etapie uwierzytelniania użytkowników sieci. Wygląda to tak: Ki znane karty SIM i tzw AUC - (Autentication Center) - Centrum uwierzytelniania. W celu sprawdzenia autentyczności mapy, urządzenie wysyła AUC losowo generowane 128-bitowe liczby, które są przetwarzane przy użyciu algorytmu szyfrowania, na przykład, już wspomniano COMP128v1. Ponadto, wszystkie obliczenia są utrzymywane w karty. Wynik jest liczbą 32-bitową (sres), który wysyłany jest do sprawdzenia w AUC. Jeśli sres, które wyliczają AUC, zbiega się z sres, vychislennym karty, a następnie musi zostać uwierzytelniony, a użytkownik łączy się z systemem. Hacking jest "bombardowania» karty i obliczania Ki wnioski na podstawie jej odpowiedzi.

Po Simka krakingu, jego dane mogą zostać zapisane na karcie-twin. Tworzenie takiej mapy nie są sympatia dla operatora sieci komórkowej, bo zawsze korzystna, gdy abonent korzysta z usług jednego przedsiębiorstwa.

Po dyskusji funkcje klonowania karty SIM, powiedzieć kilka słów na temat bezpieczeństwa ich stosowania.

Bezpiecznej Pracy z karty SIM

Karty SIM - trudno jest elektroniczne urządzenie, tak łatwo jest przypadkowo zdobycz lub złamać. Najczęstszym problemem, który wynika z wielu użytkowników jest to, że ich maszyna "nie widzi" lub nagle zatrzymuje się, aby zobaczyć dodaje simku. Może się tak zdarzyć, na przykład z powodu kondensacji wilgoci w okresie zimowym, po telefonie została przeniesiona z zimnego do ciepłego ulicach pokój. W każdym razie, ten problem jest traktowany w sposób następujący: mapy powinny być odłączony od systemu i delikatnie wytrzeć ją miękką szmatką bezvorsovoy kontakty. Po tym, wszystko powinno działać.

Pod względem bezpieczeństwa, SIM-karty mają kilka poziomów ochrony. Zazwyczaj klienci mają do czynienia z PIN i PUK-kody. Ściśle mówiąc, telefon jest zalecane, aby w miejsce chronione przez kod PIN, ale rzadko kto wykonania zalecenia.

Szanowni odwiedzający, to udał się do witryny jako niezalogowany użytkownik. Zachęcamy do rejestru lub przejść do witryny pod swoim nazwiskiem.


Podobne 'urządzenia' moża kupić dość tanio na Allegro:
http://www.allegro.pl/10531_adaptery_dual_sim.html?id=10531&view=gtext&order=bd&change_view=1

Co do samego wynalazku - ciekawe rozwiązanie, ale ma swoje zalety jak i wady, ja po ich przestudiowaniu zrezygnowałem z tego rozwiązania ;)
Intel C2D E4400 2GHz | Foxconn P35A | Patriot 2x1GB | Samsung 320GB SATA | nVidia GF8800GTS 320MB | Chieftec 560W DualXenon | DVD-RW Pioneer DVR-112B + DVR-RW LG 4167B | HP DJ3940 | Sony FDD 1.44 | Samsung 931BM 19" | Creative P5800 5.1 72W RMS | Gamepad SpeedLink Strike2 | A4Tech X-750BF | Logitech UltraX Media Keyboard | CoolerMaster Elite 331 | Win XP SP2 | Protected by Avira AntiVir + ThreatFire + Outpost Firewall + Spybot S&D
Awatar użytkownika
lance87
~user
 
Posty: 2547
Dołączenie: 11 Paź 2006, 16:02
Miejscowość: okol. Gliwic
Pochwały: 189Podwójna karta sim

Postprzez TARCZYN 22 Wrz 2008, 17:43

lance87 napisał(a):Co do samego wynalazku - ciekawe rozwiązanie, ale ma swoje zalety jak i wady, ja po ich przestudiowaniu zrezygnowałem z tego rozwiązania ;)

to szit jest, mój kolega to miał to karta bardzo długo sie przełączała z jednej na drugą, teraz kupił samsunga d880 i karty przełącza sie jednym przyciskiem :D
fajna rzecz a telefon jednak troche kosztuje..
http://allegro.pl/search.php?string=dual+sim&category=348
http://allegro.pl/item434942410_samsung_d880_dual_sim_24m_gw_poznan.html
Awatar użytkownika
TARCZYN
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 16 Gru 2007, 23:01
Miejscowość: BIAŁYstok
Pochwały: 5Podwójna karta sim

Postprzez ToServeAndProtect 22 Wrz 2008, 17:46

tylko zauważcie że to inaczej wygląda niż te z allegro :P

Image
| MSI B150 PC Mate (MS-7971) | Intel i5-6500 3.2GHz | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | Gigabyte Nvidia GeForce GTX 970 4GB | IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Chieftec 650W | Protected by ESET Smart Security 8 |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 13700
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 435Re: podwójna karta sim

Postprzez lance87 22 Wrz 2008, 18:05

ToServeAndProtect napisał(a):tylko zauważcie że to inaczej wygląda niż te z allegro :P

Właśnie że to samo:
http://allegro.pl/item436416755_dual_sim_20_generacja_kazdy_telefon_wysl_gratis.html
:wink:

Jedną z głównych wad to właśnie ta, że trzeba obciąć karty SIM, więc nie można włożyć później w razie potrzeby swojej karty do innego fona... Są też adaptery bez wycinania (połączone tasiemką) jednak co TARCZYN już napisał, działanie takich adapterów DUAL SIM jest raczej kiepskie.
Intel C2D E4400 2GHz | Foxconn P35A | Patriot 2x1GB | Samsung 320GB SATA | nVidia GF8800GTS 320MB | Chieftec 560W DualXenon | DVD-RW Pioneer DVR-112B + DVR-RW LG 4167B | HP DJ3940 | Sony FDD 1.44 | Samsung 931BM 19" | Creative P5800 5.1 72W RMS | Gamepad SpeedLink Strike2 | A4Tech X-750BF | Logitech UltraX Media Keyboard | CoolerMaster Elite 331 | Win XP SP2 | Protected by Avira AntiVir + ThreatFire + Outpost Firewall + Spybot S&D
Awatar użytkownika
lance87
~user
 
Posty: 2547
Dołączenie: 11 Paź 2006, 16:02
Miejscowość: okol. Gliwic
Pochwały: 189Podwójna karta sim

Postprzez t0d 22 Wrz 2008, 18:36

to ja już wole sobie kupić samsunga duoz a nie się bawić w rozwiązania chałupnicze
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132
Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości