• Ogłoszenie:

Podróżowanie po norwegii

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Podróżowanie po norwegii

Postprzez servitor 24 Paź 2010, 15:12

Witam. Mam problem. Chodzi o to, że planuję wypad z dziewczyną do kuzyna w Norwegii. Sęk w tym, że on mieszka w AAlesund. Lecę z Gdańska, z Polski jest połączenie z przesiadką i kosztuje ~350 zł z przesiadką w Oslo. Dwie osoby w dwie strony + opłaty to jakieś 1500 zł. Natomiast bezpośrednie połączenie Jest najbliżej do Bergen - 200zł za 2 osoby w dwie strony [+ walizki]. Sprawa jest taka. Nie chce przepłacać 1300 zł, Bergen od AAlesund dzieli jakieś 450 km i zastanawiam się jak dotrzeć z jednego miejsca do Drugiego. Kolej odpada, ponieważ w AAlesund nie ma stacji. Jak mogę się tam dostać? Jakiś autobus czy coś? Czy może lepsze połączenie będzie z Oslo? Na stronie ambasady norweskiej nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. Może ktoś już był i się orientuje w tamtejszych realiach? Dzięki za pomoc z góry. Pozdrawiam
servitor
~user
 
Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2007, 11:32



Podróżowanie po norwegii

Postprzez Derbi 30 Gru 2015, 16:08

Może znajdź jakieś tańsze połączenie, tanie wizzair loty masz na https://www.fru.pl/tanie-loty/WizzAir-W6/ . Powinno się coś ciekawego znaleźć.
Derbi
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 28 Gru 2015, 16:59



Podróżowanie po norwegii

Postprzez Robert 31 Gru 2015, 01:13

Norway Bussekspresen
https://www.nor-way.no/nb-NO/ruter/v%C3%A5rt-rutenett

705 nok w 1 strone 1 osoba

servitor napisał(a):i kosztuje ~350 zł z przesiadką w Oslo

te same lotnikso? tam są 3 - TORP 125km od Oslo
Rygge - 60km od Oslo
Gardemoen - 40km od Oslo

Ogólnie podróżowanie po Norwegii będzie drogie, zdecydowanie lepiej lecieć bezpośrednio nawet jak ma kosztować więcej.

Poza tym możesz sobie skopiować: Ålesund będzie Ci łatwiej szukać

Poza tym nie wiem gdzie ty sprawdzasz ceny bo ja na Wizz GDdańsk - ålesund widzę do 13 stycznia za śmieszne pieniądze w cenie 99nok czyli około 45zł stary ;)

Ha god tid i Norge, den er spennedne land til besøk!
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości