• Ogłoszenie:

Podpisywanie aplikacji symbian s60 v3 i v5

Poradniki związane z telefonią komórkową.

Podpisywanie aplikacji symbian s60 v3 i v5

Postprzez sieman0 11 Sie 2010, 14:52

reklama
Witam! W tym poradniku przedstawię jak można szybko podpisywać pliki *.sis lub wygaśnięte *.sisx .Jak wiemy, w systemie Symbian Serii 60 v3 i v5 należy mieć certyfikowaną aplikację, aby pomyślnie zainstalować ją na swoim telefonie w innym wypadku otrzymamy komunikat „Błąd certyfikatu, skontaktuj się z dostawcą aplikacji” lub „Certyfikat aplikacji jest nie ważnyw tym momencie szukamy w Internecie wersji podpisanej ale gdy jej nie ma?

Należy zaopatrzyć się w darmowy program Pot Sign Tools v 1.00 który pozwoli nam na samodzielne podpisanie aplikacji uniwersalnym certyfikatem.

A więc do dzieła, pobieramy program: Pot Sign Tools v1.00


1. Wypakowujemy i uruchamiamy plik: Pot Sign Tools v1.00 By OPDa Team 2010.exe.

Naszym oczom ukaże się program co prawda w wersji anglojęzycznej ale nie jest za specjalnie trudny w obsłudze.

Image

2. Przechodzimy na kartę zaznaczoną czerwoną obwódką „Self and Root sign tool” czyli narzędzie uniwersalnego podpisywania.

Image

3. Klikamy na „Add Sis Files”, otworzy się nam teraz Eksplorator plików za pomocą którego musimy wskazać nasz plik *.sis (nie podpisany).

Domyślnie ustawione jest wyszukiwanie plików *.sis, aby przestawić na pokazywanie wszystkich plików z rozszerzeniem (*.sis i *.sisx) należy wybrać z Typy plików opcję „all files (*.*).

Wybieramy plik i klikamy Otwórz.

4. Po wskazaniu pliku wybieramy dostawcę certyfikatu.

Image

Ja osobiście wybieram zawsze opcję „SelfSign”.

5. Klikamy myszą na przycisk „Sign Sis Files”, czekamy chwilę (w zależności od wielkości pliku).

I otrzymaliśmy oto właśnie taki komunikat: „Operation completed:papryczka:

Image

Teraz mogę wrzucić plik *.sisx na telefon i zainstalować, z pewnością nie napotkamy jakichkolwiek problemów podczas instalacji. :banan:



Pamiętaj!! Pliki *.sis to pliki niepodpisane natomiast *.sisx mają certyfikat lecz może być on nieważny ale w niczym to nie przeszkadza, aby podpisać go ponownie :ok: .

Mam nadzieję że oto ten poradnik ułatwi nam wszystkim użytkownikom Symbiana Serii 60 v3 i v5.

Pozdrawiam

Pochwały przyznane za posta: 12
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Podpisywanie aplikacji symbian s60 v3 i v5

Postprzez Okocza 23 Sie 2010, 11:55

Muszę niestety zmartwić Cię :) U mnie nie działał uniwersalny certyfikat... Wywalało dalej błąd certyfikatu i trzeba było łamać system, żeby móc zainstalować inne aplikacje.
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Podpisywanie aplikacji symbian s60 v3 i v5

Postprzez sieman0 23 Sie 2010, 17:54

W najnowszych wersjach BB5 było ciężko z tymi certyfikatami ale bodajże LeftUp opracował idealnie działający certyfikat :).

Można też wyrobić swój, indywidualnie dla swojego modelu na OPDA tylko musimy czekać aż 24 godziny na jego utworzenie.
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Podpisywanie aplikacji symbian s60 v3 i v5

Postprzez Okocza 25 Sie 2010, 10:32

sieman0 napisał(a):Można też wyrobić swój, indywidualnie dla swojego modelu na OPDA tylko musimy czekać aż 24 godziny na jego utworzenie.


Oj certem z OPDA też nie każdą aplikację da się podpisać :) No ale to tylko taka mała dygresja :)
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Podpisywanie aplikacji symbian s60 v3 i v5

Postprzez sieman0 25 Sie 2010, 21:00

Dobrze mówisz, certem od OPDA nie zainstalujesz aplikacji nieautoryzowanych. Do porprawnej instalacji trzeba RomPatchera i złamanego systemu :P .

To może zrobić poradnik z użyciem aplikacji HellOX 2? Co ty na to Okocza?
Myślę, że dużo ludzi posiadających komórki z Symbianem v3 i v5 ułatwiłoby to życie :lol: .
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Podpisywanie aplikacji symbian s60 v3 i v5

Postprzez Okocza 25 Sie 2010, 23:27

sieman0, HelloOX2 unsigned nie podpiszesz tym programem - próbowałem sam :) Tylko metoda ręczna mi została i dopiero później mogłem ponownie złamać za pomocą HelloOX 2 - ale poradnik może się przydać oczywiście :)
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Podpisywanie aplikacji symbian s60 v3 i v5

Postprzez kajtekjr 26 Sie 2010, 18:53

Okocza napisał(a):HelloOX2 unsigned nie podpiszesz tym programem - próbowałem sam


To dlatego że HelloOX2 jest programem do łamania Symbiana ;) Żadnym z uniwersalnych certyfikatów nie podpiszesz tej aplikacji.. ;) Trzeba mieć indywidualny certyfikat :)
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Podpisywanie aplikacji symbian s60 v3 i v5

Postprzez sieman0 27 Sie 2010, 08:25

proste że tylko certyfikatem pod swój model i Imei zainstalujesz HellOX2 :D.
Dokładny poradnik przygotuję tak za tydzień.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104




Powróć do GSM - telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości