• Ogłoszenie:

Playstation 3 - downgrade z fw dex 4.xx do dex 3.55

Poradniki o tematyce Gry na PC i Konsole, oraz Emulacja.

Playstation 3 - downgrade z fw dex 4.xx do dex 3.55

Postprzez fluid 12 Paź 2012, 15:36

reklama
Downgrade z firmware DEX 4.xx do DEX 3.55 z możliwością odpalania gier z HDD i robienia tego wszystkiego, na co pozwalał CFW 3.55 – uruchamianie gier z HDD, emulatory itd.
Tutaj sprawa jest dużo prostsza niż w przypadku konwersji CEX do DEX (mówiłem że już będzie z górki :) ) i trwa to dosłownie kilka minut i sprowadza się do zrobienia dwa razy update z pendrive i zainstalowanie specjalnej (DEX’owej) wersji Multimana.
Standardowo wszystko robisz na własną odpowiedzialność i nie miej do mnie pretensji o nic.
Dla bezpieczeństwa przy firmware zamieszczam także sumy kontrolne MD5, po rozpakowaniu paczki sprawdź sobie czy sumy się zgadzają z tymi tu podanymi (np. za pomocą MD5 Check – darmowy soft do znalezienia w gogle) i jeżeli coś się nie zgadza to absolutnie nie próbuj takim plikiem flashować konsoli.
Po pierwsze pobierz paczkę z potrzebnymi plikami – DEX_Downgrade_files.rar i wypakuj ją sobie np. na pulpit.
Po drugie przygotuj i sformatuj pendrive (1GB wystarczy w zupełności) i zaczynamy:

1.w głównym katalogu na penie stwórz folder PS3 a w nim folder UPDATE
2.z paczki z plikami skopiuj plik PS3UPDAT.PUP z folderu o nazwie 3.55downgradepup i wklej go do dopiero co stworzonego folderu UPDATE na penie
Upewnij się że suma MD5 pliku jest następująca – EFA62388EE8D2592727DDBDCE9B4BEC8
3.upewnij się że konsola jest wyłączona, włóż do niej wcześniej przygotowanego pendrive’a i włącz konsolę
4.w XMB wejdź w USTAWIENIA a następnie AKTUALIZACJA SYSTEMU i wybierz aktualizacje przez nośnik danych i cierpliwie czekaj aż proces się zakończy. Gratuluje jesteś właśnie na 3.55 DEX
5.Teraz kolej na zainstalowanie zmodyfikowanego firmware DEX, który pozwoli na robienie tego samego co CFW 3.55
6.Aby to zrobić usuń z pena plik PS3UPDAT.PUP który jest w folderze PS3/UPDATE a w jego miejsce wstaw ten z paczki o nazwie NewDEXKamel.PUP wcześniej zmieniając jego nazwę na PS3UPDAT.PUP
Upewnij się że suma MD5 pliku jest następująca – 67864BFAC3D3A028BA8E9AC291D7D902
7.zrób dokładnie to samo co w punktach 3 oraz 4
8.na koniec zostało tylko zainstalować w standardowy sposób multiMAN’a z paczki (koniecznie MUSI to być wersja pod konsole DEX, jeżeli spróbujesz wgrać tego samego którego miałeś pod CFW 3.55 to nie będzie działał) i cieszyć się graniem z HDD

Jeżeli chcesz zagrać w gry wymagające FW 4.xx to wystarczy że zainstalujesz odpowiedni firmware (link w poradniku z przeróbką CEX do DEX) a jak później wrócić do uruchamiania gier z HDD to dowiedziałeś się z tego poradnika.

UWAGA!!!
Po zrobieniu downgrade trzeba zmienić ustawienia w Debug settings i ustawić je tak jak poniżej, zeby gry ktore mamy na HDD znowu nam dzialaly.
Boot mode: Release mode
Blu ray disc access: BD drive
transfer rate pacing: hdd native


Ostatnie (IMO najważniejsze) co nam zostało, to dowiedzieć się jak uruchomić na konsoli DEX gry wymagające FW 4.xx.
Ale o tym w następnym poradniku.

PORADNIK W CAŁOŚCI ZOSTAŁ NAPISANY PRZEZE MNIE.
WSZYSTKIE ZDJĘCIA I FILMIKI ZOSTAŁY WYKONANE PRZEZE MNIE
ZABRANIAM KOPIOWANIA, ROZPOWSZECHNIANIA PORADNIKA, ZDJĘĆ I FILMIKÓW W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCIACH BEZ MOJEJ ZGODY I WIEDZY
WSZYSTKIE TU PRZEDSTAWIONE OPISY MAJA WALORY WYŁĄCZNIE EDUKACYJNE


Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Playstation 3 - downgrade z fw dex 4.xx do dex 3.55

Postprzez Daamiann 02 Lis 2016, 14:23

Mam pytanko. Czy z wersji CEX 4.75 jest możliwy downgrade? I jeśli tak to czy mogę próbować według tego poradnika?
Daamiann
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 02 Lis 2016, 14:20




Powróć do Gry PC | Konsole | Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości