• Ogłoszenie:

Partycja recovery

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Partycja recovery

Postprzez romanik99 28 Lut 2017, 02:14

reklama
Na nowym laptopie asus r540 z windowsem 10 przyszlo mi do glowy zainstalowac windowsa 7 po czym okazalo sie ze nie ma sterownikow pod 7 i chcialem wrocic na 10 jednakze partycja recovery nie startuje. Z tych roznych porad ktore sa na necie to partycji udalo mi sie naniesc litere partycji recovery ale ma ona status ukryty i nie da sie tego zmienic. Diskpartem sie nie da zmienic na active. W menedrzeze dyskow nie da sie zmienic nic. W gparted jak ustawie na boot to i tak nie startuje. Sam nie wiem jak to ugryxc
romanik99
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 10 Lut 2007, 01:12



Partycja recovery

Postprzez Łowca Androidów 28 Lut 2017, 08:46

Jedyne co możesz zrobić i powinno zadziałać choć nie wiem jak to teraz wygląda przy schemacie GPT, a takowy zapewne jest aktualnie.
Live CD - np. STRELEC, bootujesz ze Strelca uruchamiasz jakiś program do partycjonowania i usuwasz wszystkie partycje, oprócz recovery, przesuwasz ją na początek dysku, ustawiasz jako Active, zapisujesz zmiany i uruchamiasz komputer ponownie.

Dodano Dzisiaj, 10:15:
Dodam jeszcze, że z poziomu Diskpart nie ma takiej opcji, aby nie ustawiło partycji jako aktywnej - coś źle robisz - litera dysku nie jest do tego potrzebna, a partycja może być ukryta - to nie ma znaczenia.

Dodano Dzisiaj, 10:17:
I jeszcze jedno - tak narpawdę nie jest Ci potrzeban partycja recovery. Wystarczy nośnik z Windows 10 (DVD lub Pendrive) z odpowiednią wersją systemu - taką jak miałeś zainstalowaną (Home, Pro...) - stawiasz system na czysto, nie podajesz numerków przy instalacji - jak tylko podłączysz sieć system sam się aktywuje bez potrzeby wklepywnia key'a.
Zaletą jest to, że nie będziesz miał zainstlaowanych śmici dodawanych wraz z brandowanym systemem od producenta.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Partycja recovery

Postprzez romanik99 28 Lut 2017, 17:45

witam

dzieki za szybką odpowiedź. sprawa wygląda tak:

https://zapodaj.net/bac4f75fa17df.jpg.html


mam 4 partycje. 2 są ogólno dostępne i 2 ukryte

obstawiam ze recevery to Volume 4. Czym w takim razie jest Volume 1?. Swoją droga jak to możliwe że partycja na której jest caly system tak malo zajmuje?.

Wybierając zarówno Volume 1 jak i 4 i wciskając active mam taki sam komunikat który jest widoczny na zdjęciu.


Idąc tokiem rozumowania. które partycje usunąć? te 2 moje nie ma problemu a co z tymi dwoma ukrytymi. jak to zweryfikowac. w tym momencie mam windows 7na tym kompie ale bez sterowników bo nie istnieją i pasowaloby wrócić do wersji poprzedniej


moge sobie zalatwic instalke windowsa 10 a jak sprawdzic który windows jest na tym kompie czy jest to home czy professional? Po opisie wynika ze sklepu wynika mi że to raczej HOME. Chyba pójde tym tokiem rozumowania bo szkoda moich nerwów więcej. usune wszystkie partycje i zrobie sobie 2 nowe. powiedz mi tylko czy robic partycje recovery jak poinstaluje wszystko czy nie. jezeli tak to jakim programem
romanik99
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 10 Lut 2007, 01:12



Partycja recovery

Postprzez Łowca Androidów 28 Lut 2017, 18:33

Volume 1 - partycja rozruchowa/narzędziowa - dostajesz się do narzędzi poprzeez F8, gdyby nie ta partycj anie miałbyś możliwości uruchomienia narzędzi naprawczych poprzez F8 - jedynie z plyty DVD (z instalką windows)
Volume 2 - partycja z systemem operacyjnym
Volume 4 - nie wiem dokładnie, tworzona przy schemacie GPT

Nie widze tu recovery.
Użyj komendy:
Kod: Zaznacz wszystko
list part

/zamiast list vol/
pokaż wynik.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Partycja recovery

Postprzez romanik99 28 Lut 2017, 18:45

https://zapodaj.net/3dc91f24bc080.jpg.html



powiedz mi co to jest ta kolumna "Przesunięcie"

obstawiam ze recovery to partycja 5, czy dobrze to rozumiem partycja recovery zajmuje aż 0,5Tb ???????? :O



Czyli obstawiam że moja instalacja widowsa 7 zmieniła parametry partcji 2 (wolumin 1) i dlatego zarówno pod F8 jak i pod F9 mam narzedzia windowsa 7, pomimo iz partycje systemową sformatowałem
romanik99
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 10 Lut 2007, 01:12



Partycja recovery

Postprzez Łowca Androidów 28 Lut 2017, 19:23

Sformatowałeś partycję systemową, a powinieneś usunąć wszystkoe poza recovery.
Przesunięcie to jest lokalizacja partycji.

Najlepiej jednak byłoby gdybyś zajrzał do zarządzani adyskami - diskmgmt.msc - tu będzie widać czy jest partycja recovery czy nie. 10ka ma dziwny system recovery..

Poza tym jak pisałem - recovery jest zupełnie zbędna w przypadku Win10.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Partycja recovery

Postprzez romanik99 28 Lut 2017, 19:55

czyli usuwac wszytsko i instalowac windowsa 10 i on sam sobie zaciągnie klucz zapisany w kompie i nastapi aktywacja?



a czy w przypadku windows 8 jest tak samo pytam bo kiedys usunalem z dysku recovery a nie ma klucza instalacyjnego na laptopie
romanik99
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 10 Lut 2007, 01:12



Partycja recovery

Postprzez Łowca Androidów 28 Lut 2017, 20:04

Windows 8 ma zaszyty klucz w UEFI (w BIOSie) i tak - wystarczy zainstalować z właściwej plytki (chodzi o wersję 8ki - wersja jest na naklejce) - 8ka sama zassie klucz.

10ka nie ma w UEFI klucza, ale Twój sprzęt jest w bazie MS i tam jest Twój ID sprzętowy - zostaje rozpoznany i system aktywuje się automatycznie.
Pozostanie Ci tylko pobrać sterowniki -ze strony producenta, ale tutaj też sporo pracy włożyli w Redmond -wystarczy kliknąć w menadżerze urządzeń prawym myszy i wybrać aktualizuj sterownik - choć i to bywa czesto zbędne bo 10ka sama aktualizuje streoniwki w przypadku połaczenia z internetem. Co niedociągnie trzeba samemu zainsalować.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Partycja recovery

Postprzez romanik99 28 Lut 2017, 20:20

faktycznie chyba partycji z systemem tam nie było.jak usunalem wszystkie partycje i zrobilem na nowo to pojawilysie partycje o takich samych nazwach i rozmiarach jak wczesniej. w kazdym bądz razie windows sie juz instaluje


a powiedz mi jeszcze czy jest jakas opcja zeby na tym kompie na ktorym jest windows 8 zaaktualizowac to do windows 10 (legalnie oczywiscie). Była chyba kiedyś taka możliwość
romanik99
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 10 Lut 2007, 01:12



Partycja recovery

Postprzez Łowca Androidów 28 Lut 2017, 21:02

Kiedyś była taka opcja - była to promocja Microsoftu.
Okres promocyjny juz się skończył.
Można próbować, ale raczej się nie uda. Musiałbyś postawić 8kę, pobrać gdzieś obraz 10ki, ale w wersji 1511 i być może by się aktywował po zaktualizowaniu.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Partycja recovery

Postprzez romanik99 28 Lut 2017, 23:27

Łowca Androidów napisał(a):Kiedyś była taka opcja - była to promocja Microsoftu.
Okres promocyjny juz się skończył.
Można próbować, ale raczej się nie uda. Musiałbyś postawić 8kę, pobrać gdzieś obraz 10ki, ale w wersji 1511 i być może by się aktywował po zaktualizowaniu.



Ok będę coś próbował.


Tak jak już pisałem postawiłem tego windowsa 10 z instalki z pendrive'a. Natomiast wydarzylo sie coś co w sumie jest mi sobie ciezko wytlumaczyc bo pierwszy raz takie cos widze.

Po zainstalowaniu windowsa zaktualizowalem sterowniki poinstalowalem brakujace programy i chcialem dograc kompozycje pulpitu Windows AERO 7 dla win 10. po skopiowaniu plików do C:/windows /resources/themes i odpaleniu kompozycji pojawił się czarny ekran i tylko kursor bialy widać. kolejne restarty nic nie dają ten sam efekt. próbowalem uruchomić jakies odzyskiwanie systemu przy uruchamianiu i nic wciskam po kolei F1-F12 i nic sie nie dzieje. po odpaleniu pojawia się logo ASUS oraz kółeczko postępu po czym czarny ekran i tylko kursorem mozna ruszać. Uwaga nie da się nawet wejść do biosa. To jest jakas masakra. o co moze chodzić
romanik99
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 10 Lut 2007, 01:12



Partycja recovery

Postprzez Łowca Androidów 01 Mar 2017, 13:26

Przed takimi działaniami należy robić kopię zapasową rejestru.
Teraz to jakiś LiveCD, zabootować z niej i katalog na dysku systemowym Windows:
C:\Windows\System32\Config\RegBack\
Tutaj są pliki rejestru:
Kod: Zaznacz wszystko
DEFAULT
SAM
SETTING
SECURITY
SYSTEM

Sprawdzasz datę modyfikacji - jeśli jest sprzed instalacji kompozycji to je kopiujesz i wklejasz do:
C:\Windows\System32\Config\
Podmieniasz istniejące.
Uruchamiasz komputer - powinien wstać system.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Partycja recovery

Postprzez romanik99 02 Mar 2017, 20:58

jednak ten "style" który pobralem byl jakis felerny. kombinacją klawiszy power+shift+Esc przytrzymując je w różnych kombinacjach w końcu udało mi się uruchomić bootowanie dysków zewnetrznych i odpalilem instalacje windows 10 od zera z pendrive'a.

Ale to nie koniec problemów. jak instalowalem windowsa usunalem wszystkie partycje i stworzyłem na nowo zupełnie zapominając że mam zdjecia z ostatnich 10 lat na jednej z nich. Oczywiście utworzyłem nowe partycje o innych rozmiarach i postawiłem windowsa po tym fakcie.

Próbowałem szukać plików programami

TestDisk
EASEUS Data Recovery
Recuva

Nie znalazlem żadnych zdjec.

Jak to ogarnąć. prosze o propozycje programów w tym płatnch
romanik99
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 10 Lut 2007, 01:12



Partycja recovery

Postprzez Łowca Androidów 02 Mar 2017, 23:29

A wystarczyło podmienić rejestr.

Zależy na której partycji były zdjęcia i czy zostały aktualnie nadpisane innymi danymi.
Użyj programu R-Stucio - jeden z najlepszych programów do odzyskiwania danych.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Partycja recovery

Postprzez romanik99 03 Mar 2017, 01:13

Ok bede probowal
Na tym kompie byly tylko zdjecia i windows i 2 partycje widoczne. Teraz jest tylko windows, ale nowe partycje lekko zmienily swoje rozmiary
romanik99
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 10 Lut 2007, 01:12



Partycja recovery

Postprzez TeresaWimbs 05 Kwi 2023, 11:38

TeresaWimbs
~user
 
Posty: 56
Dołączenie: 11 Mar 2023, 10:54



Partycja recovery

Postprzez jibeta281 19 Kwi 2023, 16:01

And one more thing - you really don't need a recovery partition. All you need is a Windows 10 media (DVD or Pendrive) with the appropriate version of the system - the one you had installed (Home, Pro ...) - you put the system clean, do not provide numbers during installation - as soon as you connect the network, the system activates itself without the need to type key.
[url="https://pikashow.fyi/"]pikashow apk[/url]
[url="https://ppssppgold.one/"]ppsspp gold apk[/url]
Ostatnio edytowany przez jibeta281, 28 Kwi 2023, 17:28, edytowano w sumie 1 raz
jibeta281
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 19 Kwi 2023, 16:00



Partycja recovery

Postprzez timothyferriss 26 Kwi 2023, 09:53

Zmiana systemu operacyjnego na starszą wersję, która nie jest obsługiwana przez twórców laptopa blossom word game, może skutkować brakiem sterowników i problemami z działaniem niektórych funkcji urządzenia
timothyferriss
~user
 
Posty: 10
Dołączenie: 26 Kwi 2023, 09:42




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości