• Ogłoszenie:

Orientacja sffpc i komponentów.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Orientacja sffpc i komponentów.

Postprzez kuttu 03 Maj 2020, 16:58

reklama
Cześć wszystkim, jestem bardzo bliski zbudowania mojego pierwszego komputera z SFF. Jak dotąd wybranie skrzynki jest najtrudniejsze, patrzę zarówno na Node 202, jak i Geeek A50. Chciałbym jednak trochę zmodyfikować, aby poprawić przepływ powietrza w A50.



Teraz, gdybym kupił A50, czy można włożyć płytę główną (z procesorem i jej chłodnicą) i zasilacz do góry nogami? Chciałbym, aby cała obudowa leżała płasko po jednej stronie i wolałabym zobaczyć GPu niż procesor z tą dużą częścią zasilacza obok. Czy istnieje inny przykład komputera z płytą główną i / lub zasilaczem skierowanym w dół?



Kolejne pytanie brzmi: jeśli mam obudowę leżącą płasko z procesorem skierowanym do góry, czy mogę umieścić wentylator wlotowy chłodnicy AIO na wentylatorze wlotowym zasilacza? Mam na myśli, że obaj są przyssawkami, co w zasadzie sprawiłoby, że byłaby to konfiguracja pull / pull, prawda?



Mam nadzieję, że na te pytania nie jest zbyt trudno odpowiedzieć, ale naprawdę chciałbym wiedzieć, ponieważ jestem gotów dokonać modyfikacji, aby zadziałało! Z góry dziękuję!
kuttu
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 03 Maj 2020, 16:53



Orientacja sffpc i komponentów.

Postprzez ToServeAndProtect 03 Maj 2020, 20:52

z tego co wiem to obudowy SFF są konstruowane tak by przy jak najmniejszej powierzchni. dlatego nie widzę sensu kombinować.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości