• Ogłoszenie:

Odzyskiwanie danych ze sformatowanej dyskietki

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Odzyskiwanie danych ze sformatowanej dyskietki

Postprzez jartryk 16 Cze 2005, 16:58

reklama
Cześć

Mam program do odzysku danych EasyRecovery Professional 6.0 - ponoć jeden z lepszych na rynku. Jeżeli sformatuę dyskietkę pod Win 98 to mogę bez trudu odzyskać dane, natomiast po sformatowaniu pod WIN XP program nie potrafi już tego zrobić. Próbowałem innymi programami i tez nic. Na czym polega problem - czy EasyRecovery Professional 6.0 nie nadaje sie do tego?, a jak tak to jaki program moze sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam
jartryk
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 16 Cze 2005, 16:55



Postprzez SirGel 18 Cze 2005, 12:04

problem moze wynikac z innego zapisu danych .. fat/nt .. ale nie wiem czy to ma odnosnik dla zapisy na dyskietki.
mowiac szczeze - nie widzialem dobrego darmowego progsa dla odczytu danych utraconych. chetnie poczekam na wypowiedzi innych userow ;p ;p
(i ich linkow_p)
SirGel
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 20 Mar 2005, 17:06



Postprzez MUTOPOMPKA 18 Cze 2005, 12:32

SirGel napisał(a):problem moze wynikac z innego zapisu danych .. fat/nt

Z dyskietki Fat/ NT?? :shock:

Przy odzyskiwaniu danych obojętnie czy z dysku, czy z dyskietki jest zasada taka:
Podczas usuwania danych NIE są kasowane dane na sektorach, tylko zamazywany jest FAT (odpowiednie wpisy) i jeśli teraz nastąpił zapis czegokolwiek to w FAT także będą zapisane "ustawienia" danego pliku, gdzie był zpiasany.

Jeśli jest po formacie dyskietki nastąpiło całkowite wymazanie FAT-u. Niestety, tak już jest, że będzie ciężko. Ale może spróbować odzyskać dane tym programikiem, który opisał D!: http://forum.programosy.pl/odzyskiwanie-utraconych-plikow-vt7747.html
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez jartryk 21 Cze 2005, 13:59

Czyli windows 98 nie wymazuje całkowicie fatu przy formatowaniu, a XP tak?
jartryk
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 16 Cze 2005, 16:55




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości