• Ogłoszenie:

numerowanie stron w wordzie?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

numerowanie stron w wordzie?

Postprzez pitersid 26 Kwi 2007, 23:14

reklama
Jak ustawic w WORDzie zeby numerowalo mi strony od strony numer 5 ale tak zeby na tej stronie byl numer 5? Nie chce zeby na 1,2,3,4 stronie byly widoczne numery a zeby zaczynaly byc widoczne od strony piatej - posiadajacej oznaczenie 5.

Kurcze chyba namieszalem ale mam nadzieje ze rozumiecie o co chodzi...

Dodam ze korzystam z WORDa 2000
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Postprzez cinek383 26 Kwi 2007, 23:21

[color=blue]

a po co to ? :roll:
Corsair 550W , Caviar 250GB , DVD-REC Pioneer , DDR2 4096MB (4GB) PC800 DUAL 2x 2048 , Core 2 Duo E4500 2.2GHZ LGA775 , GeForce 8800GTS 640mb , Xp professional (: Creative Sounds Blaster

CANNABIS :)
Awatar użytkownika
cinek383
~user
 
Posty: 2116
Dołączenie: 22 Sty 2006, 23:29
Miejscowość: Legionowo :)
Pochwały: 60



Postprzez Reveler 26 Kwi 2007, 23:22

A chcesz to wydrukować czy mieć zapisane na dysku w takiej formie?
Bo jak wydrukować to najłatwiej pierwsze 4 nie numerować a pozostałem ponumerować rozpoczynając od 5..
Kod: Zaznacz wszystko
Wstaw >> Numery stron... >> [Format] >> Rozpocznij od..


A jak zrobić by ominęło 4 pierwsze a dalej było to nie mam pojęcia..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez pitersid 26 Kwi 2007, 23:42

Image
Takie mam opcje po wybraniu wstawiania numerow stron.

Chce to i wydrukowac i zapisac w pliku. To praca dla mojej mamy i musi byc zapisana w 3 kopiach (cd) i wydrukowana...

Najgorsze jest to ze jak widac na zalaczonym screenie moge numerowac z ewentualnym pominieciem pierwszej strony - a nie z pominieciem 4 stron...


cinek383 myslalem ze w tytulach sa tagi odblokowane... jednak nie
Ostatnio edytowany przez pitersid, 04 Maj 2007, 19:37, edytowano w sumie 1 raz
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Postprzez Lukesh 26 Kwi 2007, 23:43

Patrz na drugi screen ==> tam na dole masz numerowanie stron, ustaw w 'zacznij od numeru' liczbe 5 :wink:
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez pitersid 26 Kwi 2007, 23:44

funkcja "zacznij od numeru" pozwala jedynie numerowac od okreslonej cyfry - nie pozwala jedynie przesunac tego numeru na dalsze strony niz pierwsza lub druga.
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Postprzez Lukesh 26 Kwi 2007, 23:50

A gdybys tak podzielil dokument na glowny i podrzedny?

http://office.microsoft.com/pl-pl/word/HP051870021045.aspx
http://office.microsoft.com/pl-pl/word/HP052408571045.aspx
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez pitersid 27 Kwi 2007, 00:04

Z tego co mi sie wydaje (ale moge sie mylic) dzielenie dokumentu w ten sposob jest wykorzystywane do korspondencji seryjnej... Zreszta wynik jest wtedy na zasadzie - zrodlo i zrodlo+szablon.
A niestety to musi byc w jednym zwyklym pliczku... :/
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Postprzez Garfield 27 Kwi 2007, 03:01

Może to co powiem wyda sie głupie ale skoro nie da sie tak ustawić (tan może i sie da ale na razie nikt nie wie jak ;)) ale można je (numerki) czymś przykryć/zakryć, ponumeruj normalnie strony a na pierwszych czterech narysuj jakiś kwadrat/prostokąt tak żeby zakrył numer strony (kolor ramki ustaw na biały czy żaden) a biały kwadracik (i to co jest pod nim) na białym tle nie jest przecież widoczny :D
AMD Phenom II x4 945 | Gigabyte ma770t-ud3p | Sapphire Radeon HD 4850 | A-Data Extreme Edition 2*2gb ddr3 1333mhz | Logitech z-5500 | dvd-rw Plextor px-800a | Microsoft Sidewinder x6 keyboard & mouse | Samsung F1 250gb & Western Digital My Book Essential 2.0 Edition 1 tb | Xilence Gaming Edition 600w 80+ Bronze | Antec Three Hundred | Iiyama Prolite e2208hds 22" | PS3 Slim 250 gb + LG 50PG4000 FULL HD | PSN: Nomak_82
Awatar użytkownika
Garfield
~user
 
Posty: 348
Dołączenie: 07 Mar 2006, 22:11
Miejscowość: Bruksela/Siemiatycze
Pochwały: 37



Postprzez pitersid 27 Kwi 2007, 07:43

Logiczne to co mowisz z tym ze to musi byc nawet sam dokument zrobiony "perfect". To nie jest zwykly pierwszy lepszy ".doc" tylko dosc wazny dokument mojej mamy i musi byc praca oddana nie tylko w formie drukowanej ale i w elektronicznej... i tu jest problem. Nawet plik musi byc idealny.
Ostatnio edytowany przez pitersid, 04 Maj 2007, 19:37, edytowano w sumie 1 raz
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Postprzez MUTOPOMPKA 27 Kwi 2007, 09:35

Jest sposób bez żadnego kombinowania! Wystarczy zainteresować się opcją w Wordzie o nazwie: PODZIAŁ SEKCJI. Bardzo przydatna funkcja.


A robisz tak. Na końcu strony nr 4 wstawiasz podział "od tego miejsca". Przechodzisz na stronę 5 i wstawiasz numerowanie. Odznaczasz opcję kontynuuj numerowanie od poprzedniej sekcji i to wsio!

Zresztą: tu masz przykład stron, które zrobiłem w 30 sek. http://download.yousendit.com/9CD228303C1465E2

PS. Mam nadzieję, że o to właśnie Ci chodziło.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez pitersid 27 Kwi 2007, 12:52

Nie lapie jak to trzeba zrobic... jak sam wstawiam podzial sekcji to sie nic nie udaje. Skopiowalem podzial z Twojego pliku i jest ok. Mimo wszystko nie wiem jak to dziala...
Ale efekt prawie osiagniety - dzieki MUTOPOMPKA
Ostatnio edytowany przez pitersid, 04 Maj 2007, 19:44, edytowano w sumie 1 raz
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Postprzez MUTOPOMPKA 27 Kwi 2007, 13:21

pitersid napisał(a):Nie lapie jak to trzeba zrobic... jak sam wstawiam podzial sekcji to sie nic nie udaje. Skopiowalem podzial z Twojego pliku i jest ok. Mimo wszystko nie wiem jak to dziala...

Weź w moim dokumencie w opcjach Worda wskaż, aby pokazał Ci wszystko (tabulatory, znaczniki itp.)

Odpal ten mój dokument i popatrz, gdzie wstawione są sekcje. I sam spróbuj wstawić i ponumerować strony. Potem na np. 5 stronie (na górze) wstaw znów podział sekcji i spowrotem ponumeruj, ale zaznacz we właściwościach numerowania: Odznaczasz opcję kontynuuj numerowanie od poprzedniej sekcji
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez pitersid 27 Kwi 2007, 15:00

Tak tez robilem... A
Skopiowalem podzial z Twojego pliku

Właśnie dzięki temu, że włączyłem Image wiedzialem skad skopiowac Twoje podzialy sekcji. Tą opcje "kontynuuj numerowanie od poprzedniej sekcji" automatycznie WORD odznacza w momencie, w ktorym ustwiam cyfre pierwszej numerowanej strony na "5". Niemniej gdy sam ustawiam podzial sekcji (menu wstaw=>znak podzialu) to nie osiagam porzadanego efektu.
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Postprzez MUTOPOMPKA 27 Kwi 2007, 16:05

pitersid napisał(a):Niemniej gdy sam ustawiam podzial sekcji (menu wstaw=>znak podzialu) to nie osiagam porzadanego efektu.

Ale jak wstawiasz ten podział sekcji? Chodzi mi o to, w którym miejscu i który znak podziału?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez pitersid 04 Maj 2007, 01:50

Wstawialem i na koncu 4 strony i na poczatku 5 - ani w jednym ani w drugim przypadku nie pomoglo to w zmianie numeracji.
Probowalem z ta funkcja:
Image

Ale z innymi tez nie wychodzilo...

[ Dodano: Dzisiaj o 0:56 ]
Mocno sie nie zrozumielismy bo nie opisalem problemu wystarczajaco tresciwie. Otoz sam efek numerowania w wybrany przeze mnie sposob (od okreslonej cyfry) w dowolnym miejscu dokumentu - wiem jak osiagnac.

Ale potrzebuje zrobic cos takiego zeby pierwsze cztery strony dokumentu wogole nie byly numerowane a zeby numerowanie w dokumencie zaczelo sie na stronie 5 oznaczajac jednoczesnie ta strone cyfra 5.

Byc moze z tym podzialem sekcji cos nie tak robie ale po wstawieniu podzialu w odpowiednim miejscu (koniec 4-tej strony) osiagam jedynie efekt w takiej postaci, ze osobno numerowane sa pierwsze 4-ry strony (np. domyslnie 1,2,3,4) a po znaku podzialu sekcji moge osiagnac porzadany efekt tj. zaczac numeracje od dowolnej cyfry. Druga czesc osiagnietego efektu mnie zadowala ale pierwsza nie - szukam sposobu na pozbycie sie numeracji na pierwszych 4-ech stronach bez jednoczesnego usuniecia numeracji w kolejnej sekcji (od str. nr 5).
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Postprzez will7 04 Maj 2007, 03:43

pitersid napisał(a):pierwsze cztery strony dokumentu wogole nie byly numerowane a zeby numerowanie w dokumencie zaczelo sie na stronie 5

Jesli chodzi ci o coś TAKIEGO
to musisz jeszcze usunąć łacze pomiędzy sekcjami i usunać numery stron z pierwszej sekcji (w twoim przypadku)
Jak masz juz sekcje i numery(w twiom przypadku Wstaw>Numery...>klikasz Format>wybierasz Rozpocznij od 5) to klikasz Widok>Nagłówek i stopka. Wyswietlą ci się obramowanie nagłówków i stopek oraz wyskoczy pasek:
Image


Przejdz do 2 sekcji i kliknij w stopce (np. przed 5- numerem stron) i na pasku, który wyskoczył naciśnijImage żeby wyłaczyc łacze miedzy sekcjami (podświetlonny-łacze włączone, niepodswietlony-łącze wyłaczone)

Teraz przejdz do stopki w 1 sekcji i usun obojętnie na której stronie(np. na 1) numer strony (tak zaznacz "1" zeby była otoczona czarnymi kwadracikami i delete) - usuną się tylko z pierwszej sekcji.

P.S. Zauważyłem że napisałes ze masz worda 2000 - przykład dałem na podstawie 2003 i nie pamiętam czy cos się z tam zmieniło ale myślę ze bedzie podobnie i jesli o to ci chodziło ze się przyda.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
will7
~user
 
Posty: 540
Dołączenie: 23 Cze 2005, 17:44
Pochwały: 63



Postprzez pitersid 04 Maj 2007, 12:51

Bije pokłony - dokładnie o to chodziło! Nieoceniona pomoc!! :)
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości