• Ogłoszenie:

norton ghost - kopia dysku lub partycji.

Poradniki o tematyce programy.

Postprzez fluid 18 Cze 2006, 17:53

reklama
shalashaska


eheheh witamy fana metal gear solid :wink:
a co do problemu
zassaj z pierwszej strony nortona 2003 bo z nim zadnych problemow nei ma
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez GIGABYTE2 22 Cze 2006, 18:33

CZy on robi też kopie w formacie NTFS?

[ Dodano: Dzisiaj o 20:06 ]
Czy on robi także bootowalna CD? Czy tylko dyskietke?
Chuck Norris umie trzasnąć drzwiami obrotowymi.
Awatar użytkownika
GIGABYTE2
~user
 
Posty: 274
Dołączenie: 18 Gru 2005, 15:21
Miejscowość: Takie sobie Szczytno w Azji
Pochwały: 3



Postprzez Melonix 26 Cze 2006, 11:11

Namęczyłem się i przeczytałem wszystkie 15 stron tego tematu licząc, że znajde odpowiedź na swoje pytanie i niestety jednak musze napisać.

Zmieniłem dysk z 80GB na 200GB. Używając Ghosta 2003 zrobiłem kopie na nowy dysk. System na nowym dysku się uruchamia ale po okienku logowania wyskakuje komunikat: "Wystąpił błąd, który uniemożliwił systemowi Widows dokładne sprawdzanie stanu licencji dla tego komputera". Całkowity brak możliwości uruchomienia explorera nawet w trybie awaryjnym.

Dość sporo szukałem na ten temat w internecie ale informacji jest bardzo mało. Wiem jedynie że odpowiedzialny jest za to jakiś system WIA, i że podobno można to zrobić usuwajac odpowiedni wpis z rejestru... tylko jak skoro wogóle rejestru nie mogę uruchomić.

Ciekaw jestem co na to Tom@sek i fluid bo z tego co widze, program ghost nie jest Wam obcy i chyba też się spotkaliście z takim problemem? :>
Melonix
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 05 Mar 2006, 14:46
Miejscowość: Koszalin



Postprzez ogwood 26 Cze 2006, 15:23

http://czytelnia.reporter.pl/rozdzialy/cwng23.pdf

to dla "leniwego" pana, ktoremu sie szukac nie chcialo...
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
ogwood
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 19 Lut 2005, 04:33
Miejscowość: opole



Postprzez Melonix 26 Cze 2006, 15:44

"leniwy pan" przeczytał ale nic tam na temat swojego problemu nie znalazł... :roll: Mógłbyś powiedzieć w którym miejscu widziałeś tam o tworzeniu kopii windowsa xp :?:
Melonix
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 05 Mar 2006, 14:46
Miejscowość: Koszalin



Postprzez piter17 06 Lip 2006, 00:54

O matko.... Pomóżcie mi!
Wykonałem dziś obraz partycji c na ktorej zajęte było około 5 gb, na płycie zajeła ze 3,5. Postanowiłem sprawdzić czy wszystko ok. Przywracam obraz i co sie okazało ku mojemu zdziwiniu? Moje dwie partycje z dysku połaczyły sie w jedną... Wszystkie dane z partycji d znikneły. Miałem tam muzyke i filmy. Najgorsze jest to, że połowa nalezała do mojej siostry. Mam pytanie czy da się jakoś przywrócic tamte dane jakimś programem do odzyskiwania danych?? Błagam, powiedzcie, że tak bo inaczej mogę zakończyc swój zywot... Dodam tylko, że siosta wraca jutro o 16. Czekam na jaką kolwiek odpowiedz. W razie czego prosze o wszelki instrukcje!
Pomocy!
Pozdrawiam...

Heh poczytałem troche na forum... Pliki mi niby znalzło ale nic nie nadpisywałem. Jutro lete do kumpla z dyskiem spróbwac cos z tym zrobic. Trzymajcie kciuki. Pzdr!
piter17
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 04 Gru 2005, 00:56



Obraz partycji bez stacji dyskietek

Postprzez Misiu36100 12 Lip 2006, 12:35

Kiedyś robiłem obraz partycji w programie norton ghost kiedy kupiłem nowy komputer nie było w nim stacji dyskietek a na płycie głównej nie ma wtyku pod taśme ze stacji dyskietek teraz te nowe płyty tak mają .
Pytanie
jak zrobić obraz partycji w nortonie ghost nie używając dyskietki / i stacji dyskietek /

Prubowalem zrobić obraz w Nero BackItup ale do kitu robiąc obraz partycji zapisał nero 3 płyty DVD a jeszcze pewnie ze 2 by poszło tylko mi brakło DVD płyt a w nortonie ghost wystarczyła 1 płyta DVD i obraz świeżo zainstalowanego systemu plus dodatkowy soft zajmował 1,4GB
Misiu36100
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 05 Gru 2005, 01:19



Postprzez fluid 12 Lip 2006, 14:44

jak zrobić obraz partycji w nortonie ghost nie używając dyskietki / i stacji dyskietek /


poszukaj sobie strone albo 2 czy 3 wstecz bo samo to opisywalem :roll:
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Misiu36100 12 Lip 2006, 18:42

fluid napisał(a):
jak zrobić obraz partycji w nortonie ghost nie używając dyskietki / i stacji dyskietek /


poszukaj sobie strone albo 2 czy 3 wstecz bo samo to opisywalem :roll:
nie znalazłem
Misiu36100
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 05 Gru 2005, 01:19



Postprzez Ziw 17 Lip 2006, 01:37

Siemanko!

Mama mały problemik a mianowicie tak jak kolega nie mam działającego flopa i teraz, zrobiłem backup partycj wyszło w sumie 200.. mb i 720 nagrałem na dvd i co teraz?? odpalać mi się ona nie odpala więc chyba to przez to ze nie mam dyskietki. W biosie mam ustawione żeby butował z cd . Co robie źel albo napiszcie numer stront tego formum to sobie sam sprawdze bo wszystkiego nie przeczytałem bez bicia mówie.


Pozdro.
Ziw
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Lip 2006, 01:26



Postprzez fluid 17 Lip 2006, 06:46

Ziw napisał(a):zrobiłem backup partycj wyszło w sumie 200.. mb i 720 nagrałem na dvd


jezeli nagrales to za pomoca np nerona z plikow ktore zrobil ghost to sie nie dziwie ze nie dziala
musisz podczas wskazywania miejsca docelowego obrazu zaznaczyc opcje
Image
i wsadzic do nagrywarki plyte i sie dalej juz samo zrobi


Misiu36100 napisał(a):nie znalazłem


to juz twoj problem
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Ziw 17 Lip 2006, 09:55

Shit no ja zrobiłem na dysku obrazy i z dysku przegrywałem i pewnie dlatego nie działa. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Ale i tak dzięki.

_____________________________________________________________

Życie skałda się z krótkich mometów, cudownych chwil, przykrych incydentów.

[ Dodano: Dzisiaj o 9:56 ]
WWW.jestem_pedałem.kom.pl

Autor postu otrzymał pochwałę
Ziw
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Lip 2006, 01:26



Postprzez jeff 17 Lip 2006, 10:09

Ziw


wypad buraku cukrowy :x
jeff
 



Postprzez shatex 12 Sie 2006, 15:01

Witam,
mam ghosta 10 , zrobiłem sobie kopie partycji C oraz E , po srodku jest partycja D
i teraz mam takie pytanie:

jesli teraz zwieksze rozmiar partycji C a zmniejsze partycje E to czy ghost nie bedzie miał problemów z przywroceniem danych? , oczywiscie bedzie odpowiednio duzo miejsca na zajecie przez dane na E ?

inaczej mowiac , czy po zrobiemiu kopi partycji trzeba sie trzymac jej wielkosci aby potem mozna bylo ja przywrocic?

uzywam tego programu od nie dawna stad te pytanie

dzieki za odpowiedz
pozdrawiam
shatex
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 12 Sie 2006, 14:57



Postprzez fluid 12 Sie 2006, 15:56

shatex napisał(a):czy ghost nie bedzie miał problemów z przywroceniem danych?


nie
ghost przechowuje informacje na temat wielkosci plikow jakie masz w obrazie a nei o wielkosci partycji
albo inaczej ci to wytlumacze
robisz u sibei obraz partycji systemowej i nagrywasz ja na plytke/kopiujesz na hdd i przynosisz ja do mnie
ja z tego obrazu bez problemu odtwarzam sobie system (pomijam ze sie to zaraz posypie bo inny proc plyta itd ale dzialac bedzie)
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez shatex 14 Sie 2006, 10:33

zmienilem rozmiary partycji i zastanawia mnie teraz takz rzecz:

przed zmiana w panelu Ghosta mialem wynotowane: punkty przywracania i tam do przywrocenia C i E z nazwami partycji i takie tam , czyli krotko mowiac bylo napisane ze moge w danym punkcie przywrocic partycje C i D czyli te ktore zrobilem

po zmianie prozmiarow partycji ( C zwiekszylem kosztem D a D kosztem E) pisze ze moge przywrocic C i D

nie wiem czy to tylko Ghost sie ppogubil z nazwami partycji ?

D zamienil na E bo obszar partycji D wchodzi na dawny obszar E

Nazwy plikow z kopiami partycji maj aoczywiscie stare nazwy , tylko jak on to teraz przywroci ?
shatex
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 12 Sie 2006, 14:57



Postprzez gorilas 31 Sie 2006, 19:05

Witam,

czy istnieje mozliwosc takiego skonfigurowania Ghosta 2003, aby zgral tworzony plik obraz na naped DVD-RW, udostepniony w sieci?

Chce zrobic backup systemowej partycji laptopa, w ktorym jest tylko nagrywarka CD, natomiast w stacjonarnym mam nagrywarke DVD. Z oczywistych przyczyn wolalbym zgrac obraz na DVD (po kompresji prawie 3,5 GB). Czy da sie zgrac obraz na nagrywarke w sieci?

Oczywiscie jak na razie zrobilem obraz na drugiej partycji laptopa i zgralem go na DVD, ale chodzi mi wlasnie o zrobienie bootowalnego DVD, takiego jakie np. daje Toshiba do produkowanych przez nia laptopow.

Z gory dziekuje za pomoc.
gorilas
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 29 Kwi 2006, 00:49
Miejscowość: Wrocław



tu sa dopiero extra programy sprawdzone polecam!!!!!!!!

Postprzez rudzik 21 Wrz 2006, 20:40

dotykal mnie ksiadz jak bylem maly

Autor postu otrzymał pochwałę
rudzik
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 21 Wrz 2006, 20:29



Postprzez Tomaszu 21 Wrz 2006, 21:04

rudzik napisał(a):wchodzić


Nie musimy... Myślisz, że ludzie na tym forum są tępi :?:
Awatar użytkownika
Tomaszu
~user
 
Posty: 1850
Dołączenie: 13 Lip 2006, 12:12
Miejscowość: Strzegowo ^^
Pochwały: 116



Postprzez pcc123 24 Wrz 2006, 12:21

pcc123
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 22 Wrz 2006, 21:22



PoprzedniaNastępna

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości