• Ogłoszenie:

Nokia x2 test/recenzja/ocena

Testy podzespołów komputerowych

Nokia x2 test/recenzja/ocena

Postprzez Mały22222 23 Paź 2010, 20:15

reklama
Test Nokii X2.

Witam serdecznie wszystkich czytelników.
W poniższym teście przedstawię Państwu telefon komórkowy firmy NOKIA model X2.
Image
Image Image Image

Krótki opis sprzętu:
Nokia X2 jak piszę producent, jest to telefon muzyczny, dedykowany miłośnikom muzyki. Posiada elegancki i nowoczesny wygłąd.

Specyfikacja i opinie

CZĘSTOTLIWOŚĆ DZIAŁANIA:
Telefon działa w czterech częstotliwościach EGSM: 850/900/1800/1900
Posiada automatyczną zmiane zakresu częstotliwości GSM
Posiada tryb samolotowy.

TRANSMISJA DANYCH:
GPRS klasy B, transmisja wieloszczelinowa klasy 32, maksymalna szybkość 107/64,2 Kb/s (pobieranie/wysyłanie)
EGPRS klasy B, wieloszczelinowa klasa 32, maksymalna szybkość 296/177,6 Kb/s (pobieranie/wysyłanie)
Obsługa protokołu TCP/IP
Możliwość działania jako modem do transmisji danych
Synchronizacja kontaktów, pozycji kalendarza i notatek z programem MS Outlook

ŁĄCZNOŚĆ
Złącze ładowarki 2 mm
Bluetooth wersja 2.1 z EDR
Obsługa lokalnej i zdalnej synchronizacji SyncML
USB High-Speed 2.0 (złącze micro USB)
Ładowanie przez USB
Złącze AV 3,5 mm

OBUDOWA:
Wymiary:
Wysokość: 111mm
Szerokość 47mm
Grubość 13,3 mm
Waga z baterią 82g
OPINIA:
Pierwsze wrażenie po wyjęciu telefonu z pudełka było takie, że telefon wydaje się być dosyć solidny i ładny. Obudowa z przodu jest plastikowa, z tyłu co jest bardzo dobrą opcją, klapka od baterii jest metalowa. Niestety na obudowie oraz klawiszach widać w niewielkim stopniu (ale widać) ślady palców. Klawisze w tym modelu są łączone, co dla niektórych użytkowników może być nie wygodne.
Ocena 8/10

WYŚWIETLACZ:
Wyświetlacz w tym modelu posiada 260 000 kolorów, ma 2,2 calową przekątną, oraz rozdzielczość 320x240 pikseli.
OPINIA: Obraz jest zadowalająco ostry, oraz dobrze odwzorowujący kolory. Na wyświetlaczu, tak jak ma to się również w przypadku obudowy i klawiszy, niestety też widać ślady palców.
Ocena: 7/10

MULTIMEDIA
Odtwarzacz MP3
Funkcje muzyczne:
* Odtwarzacz multimedialny z tagami metadanych ID3 i okładkami albumów
* Kodeki muzyczne: mp3, AAC, eAAC, eAAC+ i WMA
* Obsługa Stereo Bluetooth 2.1
* Podwójne głośniki stereofoniczne
* Korektor
* Poszerzanie bazy stereo
* Dostosowywany motyw odtwarzacza multimedialnego
* Obsługa DRM: WMDRM10, OMA DRM 2.0
Radio
* Radio stereo FM (87,5–108 MHz /76–90 MHz)
* Pobieranie ustawień radia z katalogu stacji
* Dostosowywany motyw radia
OPINIA
Zacznę od tego że w zestawie dostaniemy takie oto słuchawaczeki na wtyczce mini-jack 3.5mm oraz wbudowanym przyciskiem zmiany utworu.
Image
Słuchawki są bardzo dobrej jakości. Bardzo fajnie oraz głośno i czysto można sobie słuchać muzyki. Dla mnie indywidualnie nie podobają mi się tylko te końcówki douszne (jakoś preferuję zwykłe) ale to oczywiście kwestia gustu i przyzwyczajenia. Telefon posiada bardzo fajne przyciski muzyczne, które są na lewym boku telefonu, które umożliwiają przewijanie oraz stop/start.Wyglądają tak:
Image
Wydają się bardziej solidniej wykonane niż w modelu np Nokia 5310 XpressMusic.
Głośniki w tym modelu grają można powiedzieć rewelacyjnie. Są bardzo głośne oraz bardzo fajnie, czysto grają, nawet na najwyższym poziomie głośności.
Jak wcześniej wspomniałem, model ten posiada również radio. Co mnie zdziwiło można je słuchać bez użycia słuchawek, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Radio bez problemu znajduje podstwawowe stacje radiowe.
Ocena 9/10

Aparat fotograficzny/video
* Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli (2592 x 1544 pikseli)
* EDOF (rozszerzona głębia ostrości)
* Lampa błyskowa LED
* Zbliżenie cyfrowe 4x
* Pełna ostrość
* Pełnoekranowy wizjer
* Format zdjęć: JPEG i RAW10
* Redukcja zakłóceń
* Obracanie zdjęć (w trybie edycji zdjęć lub przez zmianę trybu pionowego na poziomy)
* Samowyzwalacz: zdjęcie jest robione po 3, 5 lub 10 sekundach
* Ustawienia balansu bieli i efektów kolorystycznych
* Wysyłanie zdjęć do usługi Ovi Share, Flickr lub Bluetooth
OPINIA
Image
Aparat posiada sporo różnych funkcji, lecz jak na aparat, posiadający 5mpix zdjęcia robi moim zdaniem średniej jakości. Lecz oczywiście nie można mieć do tego pretensji ponieważ to sprzęt muzyczny a nie aparat fotograficzny, ale z drugiej strony widziałem modele np samsunga który posiada 5mpix a robił trochę lepsze zdjęcia. Posiada 4 efekty: Normalny, skala szarości, sepia, negatyw. Plusem jest oczywiście lampa błyskowa led, która umożliwia robienie zdjęć w nocy, które również mogę ocenić na ocenę dostateczną. Minusem jest to że lampa strasznie się odbija od przedmiotów i widać odbity błysk od nich. Oto dwa zdjęcia zrobione tym modelem:
Image Image
Ocena 6/10
Bardzo fajną opcją jest również możliwość skorzystania z lampy błyskowej, jako latareczki.
Video
* Nagrywanie wideo (QVGA) przy 20 klatkach na sekundę
* Długość nagrania wideo: w zależności od dostępnej pamięci
* Format pliku wideo: .mp4 (domyślnie), .3gp (do wiadomości MMS)
* Ustawienia balansu bieli i efektów kolorystycznych
* Zbliżenie cyfrowe 4x
OPINIA
Narywanie video jest dostatecznej jakości. Przy dobrym świetle można uwiecznić kilka chwil. Gdy się zrobi ciemno niestety cięzko coś nagrać, ponieważ niestety do nagrywania filmu nie mozemy skorzystać z lampy led.
Ocena 5/10

Jakość rozmów
Co do rozmów nie mam żadnych zastrzeżeń. Rozmówce słychać bardzo dobrze, nie słychać żadnych szumów i jakiś trzasków. Mikrofon jest również jak najbardziej w porządku, ponieważ rozmówca nie narzeka na słaby głoś czy coś podobnego. Również mogę dodać na głośniku bardzo dobrze słychać rozmówce bez żadnych szumów.
Ocena9/10

Bateria
* Bateria BL-4C, litowo-jonowa, 860 mAh
* Czas rozmów: do 765 min
* Czas gotowości: maks. 530 godz.
* Czas odtwarzania muzyki: do 26,8 godz. (w trybie bezczynności, ze średnią głośnością)
OPINIA
Bateria wytrzymuje bez słuchania muzyki, przy 30 min dziennej rozmowy telefonicznej, wysłaniu . 10-15 smsów na dzień około 3-4 dni co jest satysfakcjonującym wynikiem.
Gdy słucha się muzyki ok 2 godz dziennie oraz przy większej ilości rozmów i pisaniu smsów czas spada do 2-3 dni, co również nie jest moim zdaniem złym wynikiem.
Ocena 7+/10

Inne
Pamięć:
* Pamięć wewnętrzna: 48 MB
* Gniazdo kart pamięci microSD, możliwość wymiany karty podczas pracy telefonu, maksymalna pojemność 16 GB(w zestawie dostaniemy karte 2 gb)
Aplikacje
Telefon posiada aplikacje takie jak:
* Konwerter
* Konwerter rozmiarów
* Zegar światowy
* Wyszukiwanie internetowe
* Minutnik
* Stoper
* Zegar światowy
* Ovi Sklep
* My Nokia
* Ovi Share
* Flickr
* Przeglądarka Opera Mini
* Szczegółowe informacje o kontaktach
* Kalendarz
* Lista spraw
* Notatki
* Dyktafon
* Kalkulator
* Zegar

Zestaw
W zestawie znajdziemy:
* Nokia X2-00
* Bateria Nokia BL-4C
* Ładowarka
* Stereofoniczny zestaw słuchawkowy Nokia WH-205
* Karta Pamięci (opcjonalnie)
*Instrukcja obsługi
Co mnie zaskoczyło w zestawie zabrałko kabla USB.

Podsumowanie
Telefon X2 to coś dla miłośników muzyki. Jest to telefon ze średniej półki cenowej, ale na pewno zaspokoi potrzeby przeciętnego użytkownika. Solidnie wykonany, który ma bardzo elegancki, nowoczesny wygląd, sprawia że można się nim naprawdę pochwalić i być z niego zadowolonym. Ma bardzo ładnie grające głośniki, oraz bardzo dobrej jakości odtwarzanie na słuchawkach pozwala cieszyć się w pełni jego podstawową cechą. W 100% mogę polecić ten telefon użytkownikom, którzy szukają telefonu w miarę taniego, eleganckiego, solidnie wykonanego oraz dobrze grającego.

Plusy +
* Elegancki i nowoczesny wygląd;
* W miare trwała obudowa;
* Duży, przyzwoity wyświetlacz;
* Bardzo dobrze grające głosniki oraz słuchawki;
* Radio (można korzystać bez słuchawek);
* Klawisze muzyczne oraz klawisz aparatu(robienia zdjęcia);
* Dobra bateria;
* Lampa błyskowa;
* Lampa błyskowa jako latarka

Minusy -
* Na obudowie i wyświetlaczu widać ślady palców;
* Aparat mógłby być troche lepszy
* Brak kabla USB w zestawie


Cena od 400-450zł

Moja ocena: 7,5/10

Test napisany w całości Przez Mały22222 dla programosy.pl Kopiowanie bez zgody Autora ZABRONIONE
Dane pomocnicze: http://www.nokia.pl

Pochwały przyznane za posta: 6
Awatar użytkownika
Mały22222
~user
 
Posty: 1425
Dołączenie: 30 Cze 2006, 10:04
Pochwały: 73



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: MiltonSpock oraz 2 gości