• Ogłoszenie:

Nokia n73 test/recenzja/ocena

Testy podzespołów komputerowych

Nokia n73 test/recenzja/ocena

Postprzez zzishoh 28 Cze 2010, 17:50

reklama
Image

Styl, duży ekran, świetny aparat, symbian, 2 głośniki - czy dzięki temu Telefon może stać się kultowym?
Odpowiedź, w przypadku Nokii N73 brzmi - TAK!!


N73 mimo upływu czasu ciągle jest pożądana, szczególnie wśród młodszych użytkowników.
Głównym atutem tego telefonu są:
- duży, przejrzysty ekran
- 2 naprawdę mocno grające głośniki
- możliwości (gry/aplikacje), głównie dzięki obecności symbiana.
Image
...i na wycieczkę nie musisz zabierać aparatu...
Image
Bez dwu zdań aparat w tym telefonie jest ogromną zaletą (wyśw. 262 tys. kolorów), posiada rozdzielczość 3,2 megapiksela.
Zastosowana została w nim optyka Carla Zeissa
Zdjęcia w nocy także nie będą dla nas problemem, dzięki obecności autofokusa.
Zdjęcia robimy trzymając telefon poziomo (podobnie jak w k800i), co przypomina robienie zdjęć aparatem cyfrowym.


Audio i Wideo

N73, jak każdy nowoczesny telefon odtwarza pliki .mp3, ale także AAC lub WMA. Wbudowana pamięć niestety nie pozwala na zapisanie zbyt wielu plików (42mb), ale na szczęście możemy ją rozbudować o kartę pamięci. W tym przypadku miniSD.
Oczywiście nie zabrakło możliwości przesyłania plików z i do innych telefonów za pomocą bluetooth, czy IrDA a przez kabel USB można przesyłać pliki między telefonem i komputerem.
Jeśli chodzi o muzykę, muszę przyznać byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony.
Już jakiś czas mam ten telefon i zdążyłem posłuchać różnych gatunków muzyki, w tym także muzykę poważną.
W odtwarzaczu mamy equalizer, możemy dostosować np. jak mocne mają być basy.
Za sprawą dużego wyświetlacza, gry na tym telefonie wyglądają naprawdę dobrze, a platforma Java i Symbian zapewniają ich naprawdę sporo.

Tradycyjny wzór na plus?
Budowa telefonu jest standardowa, nie mamy więc tutaj slidera, czy klapki.
Wyświetlacz zajmuje ok 55% przedniego panelu, co jest dużym plusem.
Już po samym wyglądze możemy zauważyć, że telefon pochodzi od fińskich producentów.
rozmieszczenie klawiszy podobne jest do np. Nokii 6680 - klawisze numeryczne, dookoła których klawisze dodatkowych funkcji.
W przypadku prezentowanej N'ki m.in. klawisz "menu" "wstecz" i klawisz, dzięki któremu możemy wejść do pewnych fukcji za pomocą dwóch wciśnięć.
Niestety, nie jestem zwolennikiem telefonów z joystickami, a N73 go posiada.
Do dzisiaj mam wrażenie, że działa on zbyt sztywno, trzeba mocniej go wcisnąć.

N73 I nie potrzebujesz skype!
Prócz standardowych rozmów możemy także wykonać wideopołączenie.
Jeśli zasięg jest dobry, rozmówcę będziemy widzieli dość wyraźnie i płynnie.

Bez cudów, ale z zadowoleniem...
Co prawda w Nokii N73 nie znajdziemy czegoś, co mogłoby nas specjalnie zaskoczyć, ale nie ma się co dziwić- od premiery minęło już sporo czasu, na rynku znajdują się telefony o niebo lepsze, np: Omnia/3g.
N73 odstaje mocno nawet od legendarnej wręcz N95, jednak nie ma co narzekać- jak na swoje lata telefon jest jeszcze dość dobry.
Jeśli chodzi o wykonanie telefonu jest świetnie- kilka razy mi upadł i nie zauważyłem żadnego odprysku itp.
Natomiast działanie telefonu pozostawia sporo do życzenia- przez symbiana telefon mi się po prostu zawiesił.

Image

+ Duży wyświetlacz
+ dobry aparat
+ 2 świetne głośniki
+ wytrzymałość
+ dużo programów/gier do wgrania
+ symbian...

-...który przez "zamulanie" może być traktowany jako wada
-bateria
-niezbyt płynnie działający joystick


Ocena ogólna : 8/10

_______________________________
* Recenzja napisana do konkursu "zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego"
Zastrzegam sobie prawo do kopiowania mojej recenzji!!!!!

Pochwały przyznane za posta: 7
zzishoh
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 28 Cze 2010, 16:30
Pochwały: 7



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość