• Ogłoszenie:

Nokia 5310i xpressmusic - test recenzja ocena

Testy podzespołów komputerowych

Nokia 5310i xpressmusic - test recenzja ocena

Postprzez Mały22222 28 Sie 2009, 16:24

reklama
Test telefonu Nokia 5310i XpressMusic

Witam serdecznie czytelników tego testu.
Dziś przedstawię krótki własny test, opinię telefonu komórkowego Nokia 5310i XpressMusic
Image Image

Specyfikacja telefonu:
Częstotliwość działania
GSM 900/1800/1900 MHz

* Objętość: 44,8 mm3
* Waga telefonu z baterią standardową: 70,2 g
* Waga bez baterii: 51,2 g
* Waga baterii standardowej: 19 g
* Wymiary: 103,8 mm x 44,7 mm x 9,9 mm


* Płaska (9 mm), jednoczęściowa obudowa z aluminiowymi panelami bocznymi
* 3 specjalne klawisze muzyczne z wyciętymi symbolami sterowania muzyką
* Krystalicznie czysty dźwięk dzięki specjalnemu elektronicznemu układowi audio
* Czas odtwarzania muzyki do 20 godzin

* Przeglądarka internetowa XHTML
* Przeglądarka WAP 2.0
* WML
* Połączenie TCP/IP

* Bluetooth 2.0
* Gniazdo na kartę pamięci Micro SD o pojemności do 4 GB
* Micro USB 2.0 (Full Speed)
* Łączność z pakietem Nokia PC Suite za pośrednictwem łącza USB i technologii Bluetooth
* Mechanizmy zabezpieczeń i superdystrybucji OMA DRM 2.0 oraz Windows Media DRM

* (E)GPRS 850/900/1800/1900 do 177,6 Kb/s (MSC32)
* HSCSD (High-Speed Circuit-Switched Data) z szybkością maksymalną 43,2 Kb/s w sieciach HSCSD

* Aplikacje Java™ dostępne w witrynie Nokia Software Market
* Grafika: pełnoekranowe kolorowe tapety, animowane kolorowe wygaszacze, ikony i logo
* Dźwięki dzwonka: dzwonki wideo, MP3, MP4, EAAC+, AAC, WMA, MIDI (64), dzwonki powiadomień i budzika
* Motywy: możliwość pobierania nowych motywów

* Wyświetlacz z matrycą aktywną LCD o 24-bitowej palecie 16,7 miliona kolorów.
* Obszar aktywny wynosi 13,5 mm x 41,5 mm

* Pamięć wewnętrzna o pojemności do 30 MB (w zależności od wariantu krajowego)
* Gniazdo na karty pamięci MicroSD o pojemności do 4 GB

* Wbudowany cyfrowy odtwarzacz muzyki i plików wideo
* Odtwarzanie plików muzycznych MP3, MP4, AAC, eAAc+, WMA
* Muzykę można odtwarzać przez stereofoniczny zestaw słuchawkowy dodany w komplecie lub przez wbudowany głośnik
* Korektor graficzny działający w czasie rzeczywistym umożliwia sterowanie „obrazem dźwięku” podczas odtwarzania muzyki

* Dyktafon
* Regulacja siły głosu
* Polecenia głosowe służące do sterowania telefonem komórkowym
* Wiadomości głosowe
* Wbudowany zestaw głośnomówiący

Bateria: BL-4CT
Pojemność: 860 mAh
Czas rozmów: do 5,4 h
Czas czuwania do 300 h
źródło http://www.nokia.pl

W pudełku znajdziemy:
Telefon komórkowy Nokia 5310 XpressMusic
Bateria BL-4CT (860 mAh)
Ładowarka
Instrukcja obsługi
Stereofoniczny zestaw słuchawkowy
Kabel Micro USB
Karta microSD 2 GB
CD ROM ze sterownikami

Gdy otworzymy pudełko i wyjmiemy telefon ujrzymy małe i cienkie cudo. Pierwsze wrażenie, telefon jest bardzo leciutki i cienki, doskonale trzyma się w dłoni,
i wygląda na bardzo delikatny ale jak napisze później to tylko pozory:)
Gdy go włączymy jak w każdej Nokii pojawia nam się logo z charakterystycznym dźwiękiem Nokii. Wyświetlacz(16mln kolorów 2" 320x240px) wygląda na pierwszy rzut oka pięknie, jest bardzo czytelny, ma żywe kolory i dobry kontrast. Co do wyświetlacza nie ma do czego się za bardzo przyczepić. Ogólna moja ocena 10/10

Co do obudowy. Cala obudowa jest matowa z przyciskami gładkimi, błyszczącymi. I tutaj trochę ponarzekamy. Na klawiaturze została ślady palców, czego dotyczy również niestety wyświetlacza. Strasznie na niej widać jakiekolwiek ślady palców, kurzu czy innych zanieczyszczeń. Jak widać również na zdjęciach z boku po lewej stronie są zainstalowane przyciski muzyczne ale o tym później.
Klapka z tylu jest wysuwana. Nie posiada żadnych zabezpieczeń, wystarczy tylko mocniej złapać klapkę z dwóch stroni mocno przesunąć w dół. No właśnie dobrze ze trzeba trochę siły, szybko się ona nie zużyje, jeżeli oczywiście często nie będziemy się nią bawić. Nie za bardzo preferuję osobiście takie klapki bo miałem strasznie przykre doświadczenia w innych modelach jak np w SE K510i gdzie po ok pól roku mi po prostu odpadała. Ale ja dziś pisze o Nokii:). Jak do tej pory telefon mam już ponad rok i klapka trzyma się doskonale wiec nie ma co się o nią martwić. Trzeba porostu szanować to coś się ma, zresztą jak wszystko a będzie sprawne wiecznie:). Ogólna moja ocena 7/10

Szybkość działania. Tutaj za bardzo nie będę się rozpisywał bo za bardzo nie ma co pisać. Napisze tylko krotko ze prędkość telefonu jest jak najbardziej zadowalająca. Nie ważne czy na pamięci telefonu będzie wolnego 2 MB miejsca czy 27 MB. Telefon zawsze chodzi w miarę tak samo. Dotyczy się to również karty pamięci. Na karcie która dostałem w zestawie z telefonem sprawuje się bardzo dobrze. Żadnych zacięć gdy chodzę po folderach na karce pamięci. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Oczywiście od czasu do czasu gdy za bardzo przesadziłem z poleceniami jakie mu dałem telefon stanął na kilka sekund ale po tych sekundach wszystko wróciło do normy. Ogólnie do pracy i szybkości telefonu nie mam najmniejszych zastrzeżeń.Jednak nieraz potrafi się zaciąć i wyłączyć się na 2 sek po czym powraca do normalnego stanu. Jest to czasem denerwujące gdy np. aktualnie gdzieś dzwonimy.Ale to jest chyba jakaś wada wszystkich tych modeli. ogólna moja ocena 8/10

Jakość rozmów. Tutaj również nie będę się rozpisywał za dużo. Rozmówce słychać bardzo dobrze, nie słychać żadnych szumów i jakiś innych defektów. Rozmówca również bardzo dobrze słyszy mnie wiec jest jak najbardziej wszystko ok. Również mogę dodać na głośniku bardzo dobrze słychać rozmówce bez żadnych szumów .Ogólna moja ocena9/10

Dźwięk. No i tutaj chyba najistotniejsza rzecz ponieważ to telefon muzyczny:). W zestawie dostaniemy dobrej jakości słuchawki na wtyczce mini-jack 3.5mm oraz przycisk zmiany utworu, wiec nie musimy się martwic o kupno nowych słuchawek ponieważ te są bardzo dobre(testowałem te słuchawki porównując je z CREATIVE EP-635 i szczerze mówiąc wielkiej różnicy nie odczułem no może z wyjątkiem tym, ze w tych creativach słychać było troszkę mocniejszy bass) oczywiście jeżeli komuś nie przypadną do gustu słuchawki można jest bez problemu wymienić, ponieważ telefon posiada gniazdo na wtyczkę mini-jack 3.5mm dzięki czemu wszystkie słuchawki będą pasowały:) co jest wielkim plusem tego telefonu.
Dźwięk z głośników jest jak na ten przedział cenowy i klasę telefonu jest zadowalający. Posiada on 10 stopniową skalę głośności. Telefon ogólnie gra głośno i w miarę czysto na obojętnie jakim poziomie głośności. Oczywiscie rewelacji nie ma co się spodziewać jak na tą cenę telefonu. Ogólnie moja ocena grającego głośnika to 7/10
Dźwięk na słuchawkach. No i tutaj jest moim zdaniem lepiej. Na słuchawkach bardzo ładnie słychać: bardzo czysto, głośno. Ja osobiście słucham na poziomie 7-8 bo na 9 jest moim zdaniem zdecydowanie za głośno a o 10 to już w ogolę po minucie można dostać szału. Plusem telefonu jest to ze posiada korektor dzięki czemu można się trochę pobawić i poustawiać według swoich potrzeb niskie i wysokie tony. Ogólna moja ocena to 9/10

Aparat. Jak na telefon który posiada 2mpix to zdjęcia wychodzą całkiem niezłe. Maksymalna rozdzielczość wynosi 1600x1200px a najniższa 160x120. Aparat ma samowyzwalacz i posiada kilka efektów: fałszywe kolory, skala szarości, sepia, negatyw, solaryzacja. Zdjęcia bardzo ładnie wychodzą przy świetle naturalnym, lecz np. w pokoju w domu jest juz troszkę gorzej. Jednak ten aparat nie nadaje się do zdjęć w nocy, porostu bardzo słaba jakość i ogólnie nic nie widać. Video maxmylana rozdzielczość 144x176px najmniejsza 128x96px. Ogólnie jakość video jest słaba. Jeżeli światło dopisuje to nawet coś tam można nagrać. Jeżeli jest ciemniej lub noc to o nagrywaniu filmów możemy zapomnieć.
Ogólna ocena aparatu + video 5/10
tutaj kilka zdjęć robionych tym oto modelem telefonu
Image
Image


Ogólna wytrzymałość baterii i telefonu. Najpierw zacznę od wytrzymałości telefonu. Przyznam ze kilka razy spadł mi ten telefon z dużej wysokości ok 2 m i nie odczuł tego za bardzo nawet się nie rozleciał ani nie znalazłem śladu upadku na obudowie. wiec jest nawet trwały jak na takie "maleństwo" Na wyświetlaczu przynajmniej u mnie jest bardzo mało rys wiec tez jest raczej w miarę wytrzymały. Ale telefon nosiłem na smyczy ostatnie 9 miesiecy wiec może dlatego. teraz gdy smycz mi się uszkodziła nosze go w kieszeni ale dalej na razie nie widzę większych rys na wyświetlaczu. Bateria mi trzyma ok 3 dni jeżeli słucham codziennie po 2 h odtwarzacza, nie używam aparatu. Rozmawiam ok 2 h dziennie i wysyłam ok 40 sms dziennie. jeżeli nie schlucham MP3 nie bawię się nim zbytnio tylko pisze smsy i rozmawiam kilkanaście minut dziennie bateria potrafi trzyma od 4- do 5 dni. wiec chyba całkiem niezłe. Ogólna moja ocena to 8/10

Podsumowanie
ogólnie z zakupu telefonu jestem zadowolony. Nic mi się w nim nie popsuło i działa na razie elegancko.
Mogę ten telefon polecić każdemu:)
Plusy +

Ładny, elegancki wygląd
Cienki
Lekki
Dobrze trzyma się w dłoni.
Dobrej jakości głośnik i odtwarzacz muzyczny
Bardzo ładny wyświetlacz
ładne menu i motywy
Nawet wytrzymały:)
Ładne zdjęcia przy świetle dziennym
Wytrzymała bateria
Wygodna klawiatura
Przyciski muzyczne
Bardzo dobra jakość rozmów
Szybki

Minusy -
Widać ślady na klawiaturze i wyświetlaczu
Słabej klasy kamera video
Bardzo słabe zdjęcia nocą
Brak lampy błyskowej
Czasem się zawiesza
Cena dosyć wysoka

Cena na rynku to ok 550zł

Test napisany przez Mały22222
Kopiowanie bez zgody autora zabronione!

Pochwały przyznane za posta: 8
Awatar użytkownika
Mały22222
~user
 
Posty: 1425
Dołączenie: 30 Cze 2006, 10:04
Pochwały: 73



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości