• Ogłoszenie:

Nietypowy komunikat w trakcie korzystania z przeglądarki

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Nietypowy komunikat w trakcie korzystania z przeglądarki

Postprzez tenzin 20 Gru 2020, 12:58

reklama
cześć,

przeszukiwałem Internet i 2 lub 3 krotnie pojawił się komunikat (patrz:załacznik)
Korzystam z firefoxa pod XP.
Pierwszy raz sie z tym spotkałem.
Załączniki
obraz.JPG
tenzin
~user
 
Posty: 250
Dołączenie: 22 Lip 2008, 18:28



Nietypowy komunikat w trakcie korzystania z przeglądarki

Postprzez ordynat 20 Gru 2020, 16:10

Niektóre strony wymagają takiego "captcha", to nic nowego.
.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Nietypowy komunikat w trakcie korzystania z przeglądarki

Postprzez Garu 20 Gru 2020, 19:28

Spróbuj wejść tu i dodaj jakiś plik do skanowania https://www.virustotal.com/gui/
Gdy wyskoczy komunikat o nietypowym ruchu z komputera, to trzeba pobrać complete internet repair zip:
https://www.rizonesoft.com/downloads/complete-internet-repair/
Zaznaczysz jak na screenie:
Image
Klikniesz GO!
Po naprawie klikniesz w menu file i potem w reboot windows. Po restarcie już nie powinno być problemów. A jakby były nadal, to wtedy pobrać program FRST i zapodać logi FRST i Addition.
Captcha na virusostal oznacza problem. Na wielu innych stronach to normalne.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Nietypowy komunikat w trakcie korzystania z przeglądarki

Postprzez Desteran 20 Gru 2020, 20:50

Tenzin - po prostu... za szybko, za często i w zbyt krótkim czasie zacząłeś zadawać pytania w Google i dlatego wyskoczyło Ci tzw. Captcha. U mnie kiedyś też tak było. Ostatnio (z 8 dni temu) widziałem to u siebie na Allegro. Podczas przywracania sesji w przeglądarce przywracane są różne strony i tak się złożyło, że pewne mechanizmy wykryły większy ruch niż zwykle. Dlatego wyskoczyło Captcha.

To normalne potwierdzenie bycia człowiekiem.

Gdyby nie tworzenie botów i kombinowania ze strony różnorakich "klakierów hakierów", nie byłoby takich problemów. Dlatego hakerzy powinni być konkretnie karani, a że władza z takim ścierwem nic nie robi no to jest jak widać. Sprawiedliwości nie ma, bo typowe sukinkoty czują się całkowicie bezkarne. Po prostu - swój swojemu krzywdy nie zrobi.
Na nic się to wszystko zdało, bo królewnie było mało...

Tylko wielkie pieniądze otumaniły ludzi, szybki, łatwy zysk cały świat paskudzi.

Jeśli kombinujesz to radzisz sobie chłopie, właśnie dzięki temu jesteś na topie.

Matematycznie i szachowo szurnięty... po prostu taka cicha woda.

Student-konfident, niczym typowa kanalia, jemu niestraszne wirusy oraz Juwenalia.
Desteran
~user
 
Posty: 65
Dołączenie: 12 Mar 2012, 20:32




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości