• Ogłoszenie:

Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez lukand 14 Sty 2017, 21:26

reklama
Chciałbym prosić o pomoc w zdiagnozowaniu problemu i podanie sposobu na jego rozwiązanie. Jakiś czas temu Windows XP na komputerze IBM ThinkCentre 8179 przestał się uruchamiać. Po przeanalizowaniu problemu przez fachowca okazało się partycje dysku stały się nieczytelne, co jednak dało się naprawić po skanowaniu napędu. Jednak ponowne podłączenie dysku do płyty głównej i włączenie zasilania nie spowodowało, że system dał się ponownie uruchomić. Postanowiłem zatem naprawić system poprzez zastosowanie płyty instalacyjnej. Po wykonaniu wszystkich czynności okazało się, że coś nadal blokuje możliwość uruchomienia systemu, chociaż widoczny staje się pulpit (choć bez ikon). Pojawia się komunikat o uruchamianiu ustawianiu spersonalizowanych ustawień Internet Explorer 6, po czym system się restartuje i całość rozpoczyna się cyklicznie od nowa. Mając świadomość, że rzeczony dysk zawiera błędy dokonałem jego klonowania i i na tym sklonowanym podjąłem próbę naprawy w identyczny sposób . Niestety skutek jest ten sam. Czy zatem istnieje jeszcze jakaś metoda na przywrócenie działania systemu?
Ostatnio edytowany przez lukand, 14 Sty 2017, 22:41, edytowano w sumie 1 raz
lukand
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez Łowca Androidów 14 Sty 2017, 21:57

Po tak zaawansowanym namieszaniu raczej małoprawdopodobne, aby udało się uratować ten system.
Ci fahowcy co go diagnozowali to o kant dupy rozbić. To, że podjąłeś próbę naprawy poprzez instalcję nakładkową to było tylko dobicie już tego co można było uratować. Trzeba było napisać tu od razu jak pojawił się problem.
Problemem może się w ogóle okazać sam dysk - on powinien być zdjagnozowany na istnienie (lub nie) badsektorów)
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez lukand 14 Sty 2017, 22:33

Mogę potwierdzić, że rzeczony dysk wykazywał wady fizyczne. Wprawdzie jego zawartość da się odczytać, to celem moich zabiegów była próba przywrócenia działania systemu a nie jedynie skopiowanie danych.
lukand
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez Łowca Androidów 14 Sty 2017, 23:06

Żeby skopiować dane nie musisz przywracać systemu do spawności. Służą do tego tzw. LiveCD.
Ubuntu, Hiren's BootCD, Strelec itp. Są to tzw. bootowalne systemy, systemy te ladują się do pamięci RAM - dzialasz na nich jak na systemie zainstalowanym na dysku, masz dostęp do wszystkich partycji, a co za tym idzie do danych na nich się znajdujących. Podpinasz dysk USB i kopiujesz dane.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez lukand 15 Sty 2017, 00:14

To było dla mnie oczywiste od samego początku. Zamiar przywrócenia systemu do pracy był moim zamiarem niezależnie od zachowania danych.
lukand
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez Łowca Androidów 15 Sty 2017, 00:35

Jeśli na dysku zostały zdjagnozowne i wykryte badsektory to nic dziwnego, że próby naprawy nie są skuteczne, pistotne dla systemu pliki mogą właśnie znajdować się w uszkodzonych sekcjach dysku.
Aby go przywrócić do życia można jeszcze spróbować ocpji chkdsk z parametrem R
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez lukand 15 Sty 2017, 12:23

Postąpiłem zgodnie z tą sugestią, lecz nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Objawy są identyczne jak już opisałem. Czy to definitywnie zamyka możliwość przywrócenia systemu do działania?
lukand
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez Łowca Androidów 15 Sty 2017, 14:02

Ja nie widziałem jak wygląda dziennik AMART dysku, nie widziałem też wyniku testu powierzchni dysku.
To jest jak wróżenie z fusów.
Nie wiem też co było robione i grzebane w partycjach.
Ja bym przywrócił rejestr z dnia sprzed awarii.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez lukand 15 Sty 2017, 14:13

Tylko jak go przywrócić skoro system się nie uruchamia? Zaś układ partycji pozostał nietknięty. Obecnie bezpośrednio przed każdym restartem, który teraz uniemożliwia uruchomienie systemu słychać charakterystyczny, niestandardowy odgłos pracy dysku (coś w rodzaju szczęknięcia).
lukand
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez Łowca Androidów 15 Sty 2017, 14:29

Żeby przywrócić rejest nie jest nam potrzeby sprawny system, powiem więcej - wręcej - z poziomu systemu tego nie zrobimy bo system nie dopuści nas do plików rejestru gdyż są aktualnie używane.
Poniżej masz opis jak przywrócić rejestr:

[CENTER]PRZYWRACANEI REJESTRU:[/CENTER]

1. Startujemy z bootowalnego systemu
(np.[b]>>>Hiren's BootCD<<<
- po pobraniu wypakowujemy i wypalamy obraz iso na CD lub tworzymy bootowalnego pendraka według >>>Tego<<< poradnika) - uruchamiamy z płytki lub pendraka - z menu wybieramy Mini Windows XP

2. Po wystartowaniu systemu klikamy prawym przyciskiem myszy na Start >>> Explore – pojawi się:[/B]
Image
3. Przechodzimy teraz do C:/ System Volume Information:
Image
4. Wchodzimy do katalogu „_restore{02D5E7F7-1A6E-44AD-8A95-2E79E2ADCA09}”
Image
W takalogu tym znajdują się foldery RP0, RP1……RP20…. (są to punkty przywracania utworzone przez system (ewentualnie przez nas samych) – z prawej mamy datę utworzenia, wybieramy interesujący nas (np. data najbliższa sprzed awarii) przykładowo ja wybieram RP59 (data utworzenia 12.02.2010 godz. 09:10)
Image
Wchodzimy do katalogu i mamy tutaj folder „snapshot” – otwieramy go:
Image
…I kopiujemy następujące pliki:
_REGISTRY_MACHINE_SAM
_REGISTRY_MACHINE_SECURITY
_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM
_REGISTRY_USER_.DEFAULT

Image
Po skopiowani u plików przechodzimy na dysk C:, tworzymy katalog np. „KOPIA” I wklejamy do niego skopiowane pliki:
Image
5. Teraz należy zmienić nazwy na prawidłowe (pozostawiamy tylko ostatni człon nazwy) np. _REGISTRY_USER_DEFAULT zmieniamy na DEFAULT - i tak ze wszystkimi plikami – tak to wygląda po zmianie nazwy:
Image
6. Teraz kopiujemy te pliki i przechodzimy do katalogu C:/WINDOWS/System32/config:
Image
…i usuwamy z niego następujące pliki rejestru:
SAM
SECURITY
SOFTWARE
SYSTEM
DEFAULT

Image
…I wklejamy nasze pliki rejestru.
Teraz tylko Start >>> Shutdown >>> Resstart i powinno wszystko być OK.

Bywa, że należy jeszcze podmienić plik "ntuser.dat" z C\Document and settings\[użytkownik]
Należy podmienić odpowiedni - przedstawia się on w kopii numerm sid, aby sprawdzić jaki dany użytkownik posiada sid należy:

START -> Run -> wpisujemy:
regedit
w rejestrze zaznaczamy gałąź:
HKEY_LOCAL_MACHINE
teraz musimy załadować gałąź SOFTWARE
Klikamy File -> Load Hive -> przechodzimy do C:/WINDOWS/system32/config
i stąd ładujemy SOFTWARE -> otworzy sie okno "Key Name" - wpisujemy
dowolną nazwę np. test i klikamy OK
Teraz w gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE jest dodatkowa gałąź o nazwie "test"
Szukamy teraz użytkownikow i ich SID:
HKEY_LOCAL_MACHINE/test/Microsoft/WindowsNT/CurrentVersion/ProfileList/
i tu mamy SID wszystkich użytkownikow systemu Windows. Klikając
na każdy z nich mamy w oknie z prawej którego konta dany SID się
tyczy:
- w ProfileImagePath

Teraz jak już znamy nasz sid przechodzimy do C:/ System Volume Information\_restore\jeden z katalogów RP0, RP1……RP20…. i tu mamy ntuser...nr sid - ten kopiujemy i zmieniamy mu nazwę na:
ntuser.dat
i kopiujey go do katalogu c:\Document and settins\[nazwa urzytkownika]
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nieskuteczna próba naprawy systemu windows xp

Postprzez lukand 15 Sty 2017, 16:18

Dziękuję za informacje! Tę płytę już mam. Jednak dzisiaj nie będę mógł z niej skorzystać. Oczywiście przeprowadzę próbę na podstawie podanych wskazówek tak szybko, jak to tylko będzie to możliwe. Najprawdopodobniej dokonam tego najpóźniej do końca przyszłego tygodnia.

Dodano 21.01.2017 17:59:24:
Wracam do rozpoczętego wątku. Postąpiłem według wskazówek, korzystając z płyty zawierającej mini Windows XP. Jednak po przejściu do katalogu punktów przywracania okazało się, że jest on pusty. Czy wobec tej okoliczności pozostają jeszcze inne opcje rozwiązania problemu?
lukand
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości