• Ogłoszenie:

nie działa opcja search na DC+

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

nie działa opcja search na DC+

Postprzez Morpher 04 Maj 2005, 23:30

reklama
tzn działa aloe tylko na husarii :?
na kazdym innym hubie zeby nie wiem co robic mozna znalezc 2-3 pliki.
probowalem najrozniejszych kombinacji, wlaczalem wylaczalem firewall, przeinstalowywalem. I nic.
w czym moze lezec przyczyna? mam xp sp2, ale z wylaczonym firewallem tez nie wyszukuje.
moze ktos spotkal sie z czyms podobnym?
no i dlaczego dziala TYLKO husaria? :shock:
PZDR
Morpher
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 08 Mar 2005, 00:04



Postprzez Morpher 04 Maj 2005, 23:39

Jeżeli możesz łączyć się z Użytkownikami lecz nie działa ci Search - powodów może być kilka:
1. Wpisz swoje aktualne IP w ustawieniach DC++
2. Sprawdź konfigurację swojego Firewall'a. Upewnij się, że twoje pakiety TCP i UDP są odblokowane. Jeżeli możesz pobierać listę plików a nie działa ci Search - znaczy to, że twoje pakiety UDP sa zablokowane. Odblokuj je. Przekieruj porty.
3. Twój Provider Internetowy blokuje połączenia z Sieciami p2p. W tym przypadku raczej nic nie zrobisz...
4. Jeśli nadal nie działa ci Search - przestaw się na tryb passive.

znalazlem taka odpowiedz na moje pytanie...tylko czy ktos wie moze jak odblokowac te pakiety TCP i UDP?

tyle ze ja caly zcas jestem passive...plz pomocy

Autor postu otrzymał pochwałę
Morpher
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 08 Mar 2005, 00:04



Postprzez Tom@szek 04 Maj 2005, 23:46

Morpher - wiesz co to jest edycja posta :idea:

Image
ten przycisk do tego służy, aby nie pisać postów jeden pod drugim.
Widać u Ciebie nie działa nie tylko opcja "search".
Tom@szek
 



Postprzez Magik 05 Maj 2005, 06:17

Porty musisz miec przekierowane na TCP I UDP. Bez UDP nie bedzie dzialalo wyszukiwanie. Jesli nie masz przekierwoania na UDP jest opcja w DC++ zeby wyszukiwal w trybie passive zwie sie to chyba 'use passive mode to search'.

Bylbym zapomnial ze jesli masz przekierowany port 'x' i na tym porcie chodzi jakis program to nie mozesz jednoczesnie uruchomic DC++ na tym samym porcie 'x'.

opcje: AFAIR advanced.
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Magnus 05 Maj 2005, 10:16

Mój provider blokuje UDP, a DC śmiga jak szalony. Ściągnij sobie wersje StrongDC i wszystko bedzie ładnie szło :)
Magnus
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 23 Mar 2005, 13:53



Postprzez Puma 05 Maj 2005, 11:08

Magnus napisał(a):StrongDC


Z tym że z tym nie wejdzie na niektóre huby.
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez Morpher 05 Maj 2005, 11:57

ja musze byc caly czas w trybie passive
nie widze nigdzie opcji o ktorych piszesz D!eselek 1.9T, ani affair advanced ani wyszukiwania w trybie passive...choc skoro jestem passive to chyba i wyszukiwanie automatycznie powinno byc w tym trybie.
Ja moge sciagac poprzez file listy i search dziala tylko na husarii (moze ktos wie czym ona tak sie rozni od innych hubow? :shock: )
Przekierowanie tych portow chyba wazne jest tylko w trybie active bo w passive gdzie ja jestem nic tam nie mozna zmienic...moze ktos moglby jeszcze cos dodac do tego?
D!eselek 1.9T i inni rzuccie jeszcze okiem :)
PZDR
Morpher
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 08 Mar 2005, 00:04



Postprzez Magik 05 Maj 2005, 17:39

Tryb Passive
Kiedy go stosujemy?
Stosujemy go tylko i wyłącznie, gdy mamy wewnętrzne IP (np. ACN). Jeśli jesteśmy w sieci osiedlowej albo mamy Firewalla nadal możemy być Active, trzeba tylko podjąć odpowiednie środki.

Wady

* Nie można łączyć się z drugim użytkownikiem, który jest w trybie Passive (nie można nic ściągać)
* Dużo wolniejsze otrzymywanie wyników w search-u
* Brak opcji multi-search
* Dostęp do tylko 30-40% zasobów dc (ponieważ mniej więcej taki % stanowią active userzy)

PZDR

Autor postu otrzymał pochwałę
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Morpher 05 Maj 2005, 19:59

akurat o trybie passive cos wiem i niestety spelniam jego kwalifikacje, co nie zmienia faktu ze nie dziala mi opcja search... :(
Morpher
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 08 Mar 2005, 00:04



Postprzez Jakob29 05 Maj 2005, 21:40

Morpher napisał(a):tzn działa aloe tylko na husarii
na kazdym innym hubie zeby nie wiem co robic mozna znalezc 2-3 pliki.
probowalem najrozniejszych kombinacji, wlaczalem wylaczalem firewall, przeinstalowywalem. I nic.
w czym moze lezec przyczyna? mam xp sp2, ale z wylaczonym firewallem tez nie wyszukuje.
moze ktos spotkal sie z czyms podobnym?
no i dlaczego dziala TYLKO husaria?
PZDR

Morpher napisał(a):akurat o trybie passive cos wiem i niestety spelniam jego kwalifikacje, co nie zmienia faktu ze nie dziala mi opcja search...

:arrow: napisz czy juz mia;les takie problemy :?: czy mozesz sie laczyc z innymi uzytkownikami oczywiscia activ (z tego co piszesz widze ze masz wew IP) :?:
:arrow: jesli nie mozesz szukac ani sciagac jedynie laczysz sie hubem to na 100% masz ograniczony transfer na tych portach z ktorych kozysta hubik (huby kozystaja z roznych portow)
:arrow: sprawdz z jakiego portu kozysta konkretny hub i pusc pinga (patrz na czas pakietów)
:arrow: jesli wczesniej sciagales a teraz jedynie nie dziala opcja szukaj stawiam na blad programu/ Proponuje przeistalowac (polecam stara sprawdzona wersje 0.401)
:arrow: podaj wicej danych dotyczacych problemu lub sam poczytaj jest mnustwo stron poswieconych tej tematyce :mrgreen:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=dc%2B%2B&btnG=Szukaj&lr=lang_pl
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=polskie+huby&lr=lang_pl
Pozdrawiam :wink:
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10



Postprzez Magik 05 Maj 2005, 22:38

Znalazlem takie cos...
Nie działa mi search, nie mogę nawet listy �cišgnšć od nikogo, co jest grane?
Prawdopodobnie próbujesz używać DC w trybie \"active\", podczas gdy powiniene� w trybie \"passive\"


Morpher looknij sobie tu
http://www.hubdc.org/faq/
http://www.hubdc.org/opis.php

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Morpher 06 Maj 2005, 23:04

jakob29 ja moge sciagac alke tylko poprzez file listy urzytkownikow. To trudne ale mozliwe, nie dziala mi tylko opcja search. Tak jestem passive i mam wewnetrzene IP. Nie wiem jak sprawdzic z jakiego portu korzysta hub, moge jedynie puscic bąka, prosze o dodatkowe instrukcje :D
Dieslek ja moge swciagac liste hubow ale nie dziala opcja search...
dlaczego? czy ktos nadal moze mi pomoc?
dzieki za ala dotychczasowa pomoc
Morpher
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 08 Mar 2005, 00:04



Postprzez Jakob29 07 Maj 2005, 08:35

Morpher napisał(a):jakob29 ja moge sciagac alke tylko poprzez file listy urzytkownikow. To trudne ale mozliwe, nie dziala mi tylko opcja search. Tak jestem passive i mam wewnetrzene IP. Nie wiem jak sprawdzic z jakiego portu korzysta hub, moge jedynie puscic bąka, prosze o dodatkowe instrukcje

Witam :mrgreen:
:arrow: dlaczego nie dziala opcja szukaj
:arrow: hub z na ktorym jestes jest przeciazony (czyt. zbyt duzo userow)
:arrow: mozliwe ze masz za wolne lacze ( w ktoryms miejscu jest przyblokowane i w tedy kicha, niektore huby ograniczaja opcje szukaj czyt. pamieciozerna opcja) Sprobuj na innych hubach tez tak siie dzieje :?:
:arrow: koniecznie sprawdz PING :arrow: spytaj sie na hubie Vipa, Rega (czyt. wladza) adres huba napewnop ci podadza numerki XXX.XXX.XXX.XXX :mrgreen: :arrow:sys 98 plik>uruchom>(wpisujesz) ping XXX.XXX.XX.XX patrz na czas jak bedziesz mial 300 ms to kicha - zalezy jeszcze od lacza :D XP plik>uruchom>cmd>(wpisujesz) ping ..jw....
:arrow: zbyt duzy PING + dobre lacze moze swiadczyc o przyblokowanych portach z ktorych kozystasz np 411> Rada dowiedz sie na konkretnyhc hubie na jakim porcie jada i dzwon do admina (ja mam ten sam problem i negocjuje z adminem :mrgreen: )
:arrow: spytaj sie userow ktorz tam sa czy maja takie same problemy :?:
:arrow: moze sciagnales DC++ z jakims bledem :!: (pamietaj jesli zmienisz DC (niue jestem pewien) ale chyba utracisz to czego jeszcze nie dociagnales) :?
Powodzenia jak bedziesz mial pytania to wal :wink:
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości