• Ogłoszenie:

Myscrapnook myway i spyhunter4

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Myscrapnook myway i spyhunter4

Postprzez wisteria 22 Lut 2017, 01:27

reklama
Witam! - nie jestem znawcą internetu i komputera i dlatego teraz mam problem.
Podczas instalowania poczty - nie potrafię określić jakiej,bo próbowałem kilku (do windows7) zainstalował mi się MyScrap..myway. Od razu miałem z tym kłopot-podczas uruchomiania mojej przeglądarki google chrome zamiast chrome włącza się "myway"-nie potrafię tego usunąć.
-W internecie dowiedziałem się ,że do usunięcia tego (malware?) bardzo dobry jest bezpłatny SpyHunter4,-przeczytałem kilka opinii na ten temat i zainstalowałem to.
Program przeskanowwał komputer i znalazł 1481 zainfekowanych elementów ,po czym ukazała się informacja,że mogę usunąć zainfekowane elementy klikając w przycisk "napraw",którego jednak nie ma-jest za to "usuń zagrożenia",a następnie każe mi się to kupić.
Jest także informacja,że mogę to "zablokować ręcznie" klikając "kwaaciki poniżej" -zaznaczyłem wszystkie lecz nie ma przycisku "napraw" lub "usuń wybrane" (lub nie potrafię tego znaleźć).
Ponadto teraz na forum dowiaduję się,że SpyHunter też jest zły -co mam robić-jak mam z tego wybrnąć?
Bardzo proszę o prosty język,ponieważ słabo znam terminy będące w obiegu.
Proszę o radę
wisteria
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 22 Lut 2017, 00:05



Myscrapnook myway i spyhunter4

Postprzez ordynat 22 Lut 2017, 09:51

Spy Hunter nie jest zaufanym programem, od dawna znajduje się na czarnej liście.
Spróbuj odinstalować w ten sposób:
kliknij na tę ikonkę C:\Users\nazwa Użytkownika\Start Menu\Programs\SpyHunter\Uninstall.lnk (czyli >>START >>Programy>>SpyHunter>>Uninstall)
wyskoczy okienko, ale zamiast klikać wielki zielony guzik "continue" kliknij "no, thanks". To drugie odinstalowuje.

1) Użyj Adw-Cleaner http://www.programosy.pl/program,adwcleaner.html
najpierw kliknij na SKANUJ (SCAN), a dopiero po zakończeniu skanowania, gdy uaktywni się przycisk USUŃ (CLEANING), to kliknij na niego.
Pokaż raport z niego "C"

2) Zrób logi z FRST > http://forum.programosy.pl/frst-otl-zoek-vt139692.html
Przed skanem zaznacz "Addition.txt" oraz "Shortcut.txt"

.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Myscrapnook myway i spyhunter4

Postprzez wisteria 22 Lut 2017, 13:16

Witam!

Bardzo dziękuję za podpowiedź,jednak jak już pisałem nie jestem znawcą-nie rozumiem określeń-nazw (mam swoje lata i może to dlatego),

-Jeśli można to proszę o dalsze objaśnienia-chodzi mi o to :
- napisałeś/napisałaś na wstępie "kliknij ikonkę "c"
-niżej pkt.1
-pod nim pkt 2
Jeszcze nic nie robiłem ,bo nie chcę "spieprzyć" znowu czegoś,bo w tej chwili komputer "chodzi" bardzo źle,dlatego proszę
o te podpowiedzi, -gdzie mam szukać ikonki "c"? - czy ona znajduje się dopiero po wykonaniu podanego przez Ciebie punktu 1-go?
-także nie rozumiem co znaczy "zrób logi z...."
-a także,czy po wykonaniu Twych zaleceń będą usunięte zainfekowane elementy( te znalezione przez spyhunter- 1481zst.) oraz ten nie chciany "myway"?
Na razie nic nie ruszam -może to śmieszne,ala wolę poczekać na rady kogoś mądrzajszego ode mnie w tym temacie.
pozdrawiam serdecznie i czekam na Twoje dalsze instrukcje
Jan
wisteria
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 22 Lut 2017, 00:05



Myscrapnook myway i spyhunter4

Postprzez krystian3w 22 Lut 2017, 14:05

wisteria napisał(a): -gdzie mam szukać ikonki "c"? - czy ona znajduje się dopiero po wykonaniu podanego przez Ciebie punktu 1-go?
Ona powinna być w menu start na liście zainstalowanych programów w katalogu SpyHuntera. Jeśli taki został w menu start.
Po wykonaniu kroku pierwszego może zniknąć, bo program adwcleaner został wzbogacony o opcje usunięcia też programu SpyHunter.
Przykład jak możesz wymusić deinstalacje tego programu http://forum.programosy.pl/problem-z-pozbyciem-sie-spyhunter-4-vp1014982.html#p1014982 dobrze jest spróbować to zrobić przed rozpoczęciem 1 kroku z adwcleanerem.


wisteria napisał(a):Użyj Adw-Cleaner i Pokaż raport z niego "C"

To znaczy że masz przedstawić zawartość pliku co usunął program AdwCleaner - litera C odróżnia raport co wykryto od tego co dał radę program usunąć.
Ten plik po utworzeniu znajduje się na dysku C:/ w katalogu AdwCleaner lub możesz go otworzyć spod przycisku raport w aplikacji AdwCleaner.
Zawartość z notatnika należy skopiować i wkleić np. na wklej.org lub wklej.eu
I do odpowiedzi w tym wątku wkleić adres wklejki z twoim raportem.
Zrobienie raportu jest bezpieczne, program nie wykonuje naprawy jak nie dostaniesz instrukcji czyszczących od ordynat.


wisteria napisał(a):-także nie rozumiem co znaczy "zrób logi z...."

W dodanym linku jest to opisane (frst-otl-zoek-vt139692.html)- jak nie rozumiesz co zrobić z opisu tam zawartego raport, to spróbuj instrukcją opisaną przez Picasso na jej forum http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-og%C3%B3lne-raporty-systemowe/#entry160527 - napisała o tym samym i może bardziej zrozumiale.
Je też skopiuj z okien notatnika do wklejek na wklej.org lub wklej.eu i dodaj linki w odpowiedzi w tym wątku.
Raporty będą niezbędne by usunąć resztki Spyhuntera i malware/adware jakie próbowałeś usunąć spyhunterem.


wisteria napisał(a):-a także,czy po wykonaniu Twych zaleceń będą usunięte zainfekowane elementy( te znalezione przez spyhunter- 1481zst.) oraz ten nie chciany "myway"?
Na razie nic nie ruszam -może to śmieszne,ala wolę poczekać na rady kogoś mądrzajszego ode mnie w tym temacie.
pozdrawiam serdecznie i czekam na Twoje dalsze instrukcje
Jan

Ten program zazwyczaj wykrywa pozorne zagrożenia lub tak klasyfikuje pliki cookies z przeglądarki stąd wynik może wynosić 1481 bo np. 1 ciasteczko uzna za 5 różnych zagrożeń a po usunięciu z przeglądarki ciasteczek nie wykryje zagrożeń - naprawdę lepiej poczekać na analizę raportów z FRST.
Ordynat na pewno pomoże ci usunąć adware/malware jakie się dostało do systemu żeby znów Windows na komputerze sprawnie działał.
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11



Myscrapnook myway i spyhunter4

Postprzez wisteria 25 Lut 2017, 01:47

Witam forumowiczów !
Spychunter 4 usunąłem -skorzystałem z podpowiedzi "łowcy androidów" z progr. "Wise Program Uninstaller".
Proces trwał dlugo -ok.5godz. następowały przerwy i zapytania ,czy na pewno chcę dezinstalacji.
-Pozostalo mi jeszcze do usunięcia "myway"-może jutropojutrze spróbuję.
Swoją drogą,to z tych 1481 zainfekowanych elementów ŻADEN nie był zainfekowany -zisiaj komputer przeskanował mi "avast" -zawiadomił mnie tylko,że mam niepotrzebne (czy coś w tym rodzaju) aplikacje i coś jeszcze-nie pamiętam,oraz coś z ustawieniami co mi spowalnia komputer.

-Jestem zadowolony,że znalazłem to forum ,bo piszące tu osoby są ludźmi kulturalnymi i życzliwymi-a Wasze rady są konkretne.

-DZIĘKUJĘ - nie zakończyłem jeszcze problemu z mym komputerem i na pewno szybciutko znowu będę "zawracał" Wam głowę.
pozdrawiam serdecznie
wisteria
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 22 Lut 2017, 00:05



Myscrapnook myway i spyhunter4

Postprzez ordynat 25 Lut 2017, 08:47

czekam na logi
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości