• Ogłoszenie:

może banalnie, ale o Worda...

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

może banalnie, ale o Worda...

Postprzez pablonimus 31 Maj 2005, 17:52

reklama
chodzi o numerowanie stron. piszę pracę, dość obszerna, większość stron jest oczywiscie w pionie, ale kilka musiałem ustawić w poziomie. oczywiście wszystkie strony są ponumerowane. tylko że, przy składaniu pracy numery stron które są w pozimie będą odwrócone o 90 stopni. czy jest sposób żeby wszystko było równo, bo przecież bez sensu jest robienie tabeli odwróconej o 90st tylko po to żeby numery stron były równe. mam nadzieję że nie zakręciłem. pozdr
pablonimus
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 24 Maj 2005, 14:36



Postprzez Tom@szek 31 Maj 2005, 18:39

Tekst pisany w pionie w jednym pliku a w poziomie w drugim. To najprostsze wyjście z tej sytuacji.

Można też zrobić tak:
Dopiero po ukończeniu pracy stajesz na pierwszej stronie i ustawiasz -> wstaw -> numer stron.
Następnie stajesz na stronie poziomej i dajesz: plik -> ustawienia strony -> poziomy -> zastosuj do "ta sekcja" , bądź "od bieżącego miejsca.
przy stosowaniu tych zmian stań kursorem na stronie zmienianej.

Przy ustawieniu strony poziomo a włączeniu jej do pracy w pionie nie dasz rady ustawić aby numer strony był tak jak na stronach pionowych (czyli np. u dołu )
Tom@szek
 



Postprzez MUTOPOMPKA 31 Maj 2005, 19:19

Tomaszek napisał(a):Tekst pisany w pionie w jednym pliku a w poziomie w drugim. To najprostsze wyjście z tej sytuacji.


Nie zawsze... Od czego są SEKCJE? Oraz podziały sekcji??? A numerujesz np tak:

1. Numeracja od 1 do XX (strona normalna)
2. Wstawiasz nową sekcję. (strona szeroka = obrócona o 90 stopni)Numerujesz tą sekcję od XX do YY
3. Wstawiasz znów nową sekcję (strona normalna) numerujesz tą sekcję od YY do ZZ

itd.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości