• Ogłoszenie:

Monitorowanie podpięcia dysku twardego

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Monitorowanie podpięcia dysku twardego

Postprzez euzebiuszek 24 Lip 2017, 18:00

reklama
Witam,

Nie bardzo wiem w którym dziale zamieścić to pytanie. Chodzi mi o to czy jest możliwość zabezpieczenia dysku twardego programem czy w inny sposób aby można było sprawdzić czy był on odłączany od komputera i podłączany do innego.
Mam w firmie komputer, na którym mam różne firmowe rzeczy i chciałbym zabezpieczyć dysk przed pracownikiem tak, żebym wiedział czy dysk nie był czasem wyjęty przez noc i zmontowany przed moim przyjściem.
Sam komputer jest zabezpieczony przed podpięciem pamięci USB, nie ma nagrywarki i przez sieć też nie da się nic zgrać. Pozostaje tylko fizyczne wyjęcie dysku i zgranie zawartości poprzez podpięcie do innego komputera.
Zakładanie plomby raczej też nie wchodzi w rachubę bo nie chcę aby pomyślał, że mu nie ufam. Dlatego pozostaje kwestia programowa.
Stąd pytanie czy istnieją jakieś programy coś jak np. w Androidzie KNOX, które mówią, że np. dysk był uruchomiony o jeden raz więcej niż odpalany był system, lub że dysk uruchomiony był na innym komputerze?
euzebiuszek
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 31 Lip 2006, 12:00
Miejscowość: Zgierz



Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: rixim80416 oraz 22 gości