• Ogłoszenie:

Mio mivue 338 - wideorejestrator, rejestrator samochodowy

Testy podzespołów komputerowych

Mio mivue 338 - wideorejestrator, rejestrator samochodowy

Postprzez MaTi 17 Sty 2013, 14:11

reklama
MiVue 338 jest to wideorejestrator od Mio. Wideorejestrator czy jak kto woli kamera samochodowa może być przydatnym urządzeniem dla zawodowego jak również niedzielnego kierowcy. Mio MiVue 338 rejestruje wszystko co dzieje się przed maską naszego samochodu.

Zacznijmy od zawartości zestawu:
Image
1. Wideorejestrator,
2. Ramię do mocowania,
3. Ładowarka samochodowa,
4. Uchwyty kablowe ułatwiające zakamuflowanie przewodu ładowarki samochodowej,
5. Płyta CD z oprogramowaniem,
6. Instrukcja obsługi.

Image Image

Image Image


Wideorejestrator MiVue 338 posiada szerokokątny obiektyw 120 stopni - jest to standard w takich urządzeniach więc Mio nie zaoferowało nic nadzwyczajnego. Urządzenie jest małych gabarytów o wymiarach: szerokość 64mm, wysokość 58mm, grubość 34mm, waga 70g, całość wyposażona jest w 2 calowy ekran (5cm). Rejestrator posiada kamerę o rozdzielczości tylko 1.3 mega pikseli, która nagrywa filmy w jakości 720p HD - 1280 x 720. Dzięki wbudowanej baterii 320mAH możemy wyjąć urządzenie z samochodu i np. wykonać dokumentację zdjęciową z wypadku lub innego zdarzenia na drodze dzięki funkcji FOTO (przykładowe zdjęcia poniżej). Nagrywanie podczas jazdy bez podpiętej ładowarki nie trwa zbyt długo bo około 30 minut. Więc aby w pełni korzystać z urządzenia musi ono być cały czas podpięte do zapalniczki samochodowej.

Image

Mio MiVue 338 Menu:
Image Image
Menu nie jest rozbudowane i składa się z dwóch kart, które zostały przedstawione wyżej na zdjęciach. Poruszanie się po menu jest proste i przejrzyste, a polska wersja interfejsu dodatkowo ułatwia pracę z urządzeniem. Prócz ustawień, które zostały zaprezentowane na powyższych zdjęciach z poziomu urządzenia możemy przeglądać materiały wideo i zdjęcia oraz usuwać pojedyncze pliki. Warto wspomnieć, że urządzenie posiada wyjście AV umożliwiające podłączenie do telewizora.

Mio MiVue 338 z zewnątrz i wewnątrz samochodu:
Image Image Image Image Image
Image Image Image Image

Nagrania video:
Image

Nagranie w dzień z dźwiękiem 60 sekund w jakości 720p HD - 70 MB -> obejrzyj na YouTube lub pobierz na dysk.
Nagranie w dzień bez dźwięku 60 sekund w jakości 720p HD - 70 MB: -> obejrzyj na YouTube lub pobierz na dysk.
Nagranie nocą z dźwiękiem 60 sekund w jakości 720p HD - 70 MB -> obejrzyj na YouTube lub pobierz na dysk (niestety jedna żarówka w samochodzie nie działała przez co mniej oświecona droga)
Nagranie nocą bez dźwięku 60 sekund w jakości 720p HD - 70 MB -> obejrzyj na YouTube lub pobierz na dysk (niestety jedna żarówka w samochodzie nie działała przez co mniej oświecona droga)

Filmy nagrywane są w jakości 720p HD z kompresją H.264. Filmy są nagrywane o długości 60 sekund i nie da się tego zmienić, każdy film zajmuje 70 MB i nie ma to znaczenia czy film jest nagrywany z dźwiękiem czy bez. Urządzenie obsługuje karty microSD do 32 GB. W przypadku gdy karta pamięci jest zapełniona to najnowsze nagrania zapisywane są w miejscu najstarszych, czyli następuje nadpisywanie najstarszych nagrań.

Zdjęcia wykonane za pomocą MiVue 338
Image Image

MiVue Manager
MiVue Manager jest to menadżer do odtwarzania nagrań z wideorejestratora. W prosty sposób przeglądamy materiały oraz możemy w szybki sposób udostępnić wybrany film na serwer YouTube lub na swoje konto Facebook.
Niestety w systemie Windows 8 napotkałem spore przeszkody z uruchomieniem MiVue Manager. Instalacja przebiegła bezproblemowo jednak uruchomienie aplikacji nie udało się. Napotkałem następujący błąd:
Musisz zainstalować kodeki MOV i AVI na swoim komputerze przed uruchomieniem MiVue Manager.

Image
Dziwna sprawa bo problemów z odtwarzaniem filmów nie mam żadnych. Zainstalowałem więc pakiet kodeków CCCP niestety bez jakichkolwiek rezultatów. Nie instalowałem kolejnych kodeków bo nie chciałem mieszać w systemie ponieważ do tej pory nie miałem problemów z żadnymi multimediami więc nie chciałem eksperymentować z kolejnymi kodekami. Po prostu przesiadłem się na inny komputer z systemem Windows XP gdzie wszystko zadziałało bezproblemowo.

Image

Ciekawostką w przedstawianym wideorejestratorze jest trzyosiowy czujnik wstrząsów, dzięki któremu dowiemy się skąd nadeszło uderzenie i jak do niego doszło. Na powyższym screenie z programu MiVue Manager'a widoczny jest diagram falowy, który podczas odtwarzania filmu prezentuje siłę parcia na samochód z trzech rożnych stron. Czy taki bajer jest potrzebny? na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Z pewnością taki diagram nie będzie żadnym dowodem w razie kolizji tylko zapis wideo. Więc z praktycznego punktu widzenia jest to raczej zbędny, ale ciekawy bajer. Warto wspomnieć, że czujnik wstrząsów wykryje nagłą zmianę ruchu, MiVue zapisze nagranie ze zdarzenia i zabezpieczy je przed skasowaniem i nadpisaniem.

Minusy:
- w zestawie brak kabla mini usb do komunikacji wideorejestratora z komputerem - niedowierzanie w brak kabelka + spacer do sklepu + wydatek około 5 zł (tak niewiele, a producent zaoszczędził) = lekkie poddenerwowanie.
- brak możliwości ustawienia długości nagrywania filmów - filmiki nagrywane są o długości 60 sekund i nie można tego zmienić.


Plusy:
- małe gabaryty,
- porządne wykonanie,
- długi przewód ładowarki - 350cm dzięki czemu bez większych problemów przeciągniemy go w niewidoczny sposób,
- uchwyty kablowe ułatwiające zakamuflowanie przewodu ładowarki samochodowej,
- dobrze trzymające ramię mocowania.


Cena na dzień 17.01.2013 wynosi 320 zł + karta microsd 16GB 50 zł, choć warto zakupić 32GB

Podsumowując wideorejestrator jest warty polecenia, jednak brakowało mi w nim czujnika ruchu, który automatycznie uruchamiałby nagrywanie jak tylko coś zacznie się dziać przed pojazdem, podczas nieobecności kierowcy. Dlatego sprzedałem Mio MiVue 338 i zakupiłem Mio MiVue 358, który posiada czujnik ruchu. Wkrótce napiszę test tego urządzenia.

Pochwały przyznane za posta: 5
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Mio mivue 338 - wideorejestrator, rejestrator samochodowy

Postprzez dylu 12 Sie 2013, 20:11

Czy w Mio mivue 338 można w jakiś sposób uchronić plik przed nadpisaniem ? Chodzi mi o sytuacje w której z poziomu urządzenia uniemożliwiam nadpisanie danego pliku i w dalszym ciągu nagrywam w pętli .
dylu
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Sie 2013, 20:07




Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości