• Ogłoszenie:

Mapa drogowa dla samochodów ciężarowych

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Mapa drogowa dla samochodów ciężarowych

Postprzez Tomasz 26 Sty 2009, 09:26

Po bezskutecznym szukaniu po necie zwracam się o pomoc do bardziej doświadczonych. Szukam mapy drogowej dla samochodów ciężarowych. Potrzebuję jak najbardziej aktualną, która by pokazywała wiadukty i ich wyskości, parkingi dla ciężarówek itp. Czy ktoś wie gdzie coś takiego można ściągnąć albo ostatecznie kupić. Intesresuje mnie mapa drogowa dla ciężarówek na całą Polskę. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7



Mapa drogowa dla sam. ciężarowych

Postprzez Image 27 Sty 2009, 16:34

To ma być na papierze czy na lapka? Kiedyś czytałem, słyszałem o takich programach jak: AutoRoute 2007( chyba jest nowsza ) Map&Guide, Shell Autoroute, trakerzy mowili, ze bardzo dobra, wpisuje sie w tym progru dane( tonaz, wysokosc, szerokosc, dlugosc ) i uwzgledniajac te dane wytycza Ci program trase :) Podejrzewam, ze na bierzaco mozna sciagac aktualizacje, poszukaj soibe info na temat tych w/w progow i bedziesz wiedział czy to o to Ci chodzi.. Mysle, ze napewno to bedzie lepszym rozwiazaniem, niz mapa na papierze, bo wiadomo, ze ta na kompa, jest łatwiej aktualizowac i naniesc zmiany :)
pozdrawiam.

OT.
Jestes driverem, czy dla kogos szukasz?

Polecam poczytac fora truckerskie :)
AMD X2 4200|Asus M2N4-sli|Kingston 1GB |WD 160GB |Zotac 8600GTS |Unitra ws304s + Altus 75|
IBM T43
Awatar użytkownika
Image
~user
 
Posty: 522
Dołączenie: 06 Mar 2007, 19:15
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 6



Re: mapa drogowa dla samochodów ciężarowych

Postprzez aras0210 27 Sty 2009, 21:53

Witam, aby nie bałaganić na forum podłącze się do tematu. Czy jest jakaś automapa albo coś w tym stylu do BMW e38 98r? Chodzi mi o jakieś mapki, które niekoniecznie są oryginalne(chodzi mi o ich nazwy i ew. gdzie można coś takiego kupić).
Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy to jakoś się wgrywa, czy nawigacja ta ma być czytana z płyty, bo w bagażniku mam chyba jakiś czytnik. Dodam tylko że nawigacja nie jest jeszcze ta 16:9 tylko zwykła wbudowana. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :wink:
aras0210
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 18 Mar 2008, 22:51
Miejscowość: Strzałkowo



Re: mapa drogowa dla samochodów ciężarowych

Postprzez Image 27 Sty 2009, 22:08

Kolego aras0210, ale o co dokładnie Ci chodzi? O nawigacje GPS?? Jezeli tak, to nawigacje, nie sa podstosowane pod konkretne modele samochodow :)
AMD X2 4200|Asus M2N4-sli|Kingston 1GB |WD 160GB |Zotac 8600GTS |Unitra ws304s + Altus 75|
IBM T43
Awatar użytkownika
Image
~user
 
Posty: 522
Dołączenie: 06 Mar 2007, 19:15
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 6



Mapa drogowa dla samochodów ciężarowych

Postprzez aras0210 27 Sty 2009, 22:33

Tak właśnie chodzi mi o nawigację GPS i o to czy da się wgrać mapy do niej. Bo aktualnie nie mam. Jeśli się da to jakie i w jaki sposób :)
aras0210
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 18 Mar 2008, 22:51
Miejscowość: Strzałkowo



Mapa drogowa dla samochodów ciężarowych

Postprzez Tomasz 27 Sty 2009, 23:29

Image napisał(a):To ma być na papierze czy na lapka?


Jeżeli jest możliwość to na lapka a jak by była na papier to nie pogardzę też. Szukam mapy na początek aby była mi pomcna w poruszaniu się po Polsce. Wiesz sama jazda te zakazy, tonaż, wiadukty itd trochę mnie wytrącają z równowagi. Brakuje mi doświadczenia w jeżdzie cieżarówką a kiedyś Tirem.

Image napisał(a):Jestes driverem, czy dla kogos szukasz?


Chcę zmienić robotę bo ta w której pracuję to mogę się depresji nabawić kiedy widzę swoją wypłatę. Zdałem prawko na kat. "C" porobiłem kurs na ADR + cysterna oraz przewóz rzeczy. Teraz mam zamiar zrobić naczepę w tym roku. Wiem, że robota jest gó.....a ale ja lubię byc w ruchu, lubię jak coś koło mnie się dzieje. Nie lubię byc bierny.


Dzięki za programy napewno na nie spojrzę i zaznajomię sie z nimi i poczytam fora polecane przez Ciebie.
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7



Re: mapa drogowa dla samochodów ciężarowych

Postprzez nevesu 27 Sty 2009, 23:33

Tomasz napisał(a):Po bezskutecznym szukaniu po necie zwracam się o pomoc do bardziej doświadczonych. Szukam mapy drogowej dla samochodów ciężarowych. Potrzebuję jak najbardziej aktualną, która by pokazywała wiadukty i ich wyskości, parkingi dla ciężarówek itp. Czy ktoś wie gdzie coś takiego można ściągnąć albo ostatecznie kupić. Intesresuje mnie mapa drogowa dla ciężarówek na całą Polskę. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Powiem jedno - bedzie ciezko.
Jeżeli chodzi o zachodnia europe (niemcy, beneluks) czy polnoc (norge, sverige) to ci nawet kamienie na drodze pokaze.

Wysokość mostów w polsce jest jak to sie mówi "mocno hardkorowa" i lowdeckiem pod 3.2 sie przechodzi <rotfl> . Z parkingami jest już lepiej ale do perfekcji daleko. :P


Sam Ci dokladnie nie pomoge, ale nie oczekuj cudow, idealnej mapy na polske po prostu nima ;) .
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Mapa drogowa dla samochodów ciężarowych

Postprzez Image 28 Sty 2009, 12:03

Powiem tak, wystarczy Ci kolego zakupić jakas nawigacje GPS i radio CB, w tym wieku i czasie, mobilki sa lepszą pomocą na drodze niż jakakolwiek mapa :) Bo masz wszystko na bieżąco :) Ale owszem, jak już chcesz zakupić nawigacje to odbierz wiadomosć na PW. Szerokości.

P.S
Na poczatek przez pierwsze lata driverki, napewno nie beda mu potrzebne mapy innych krajow, poprostu nikt nie wysle " swiezaka " poza granice swojego kraju, powod jeden, brak doswiadczenia, co bedzie pozniej, bedzie myslal pozniej :)
AMD X2 4200|Asus M2N4-sli|Kingston 1GB |WD 160GB |Zotac 8600GTS |Unitra ws304s + Altus 75|
IBM T43
Awatar użytkownika
Image
~user
 
Posty: 522
Dołączenie: 06 Mar 2007, 19:15
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 6



Mapa drogowa dla samochodów ciężarowych

Postprzez Nowis 28 Sty 2009, 22:22

Image napisał(a):Na poczatek przez pierwsze lata driverki, napewno nie beda mu potrzebne mapy innych krajow, poprostu nikt nie wysle " swiezaka " poza granice swojego kraju, powod jeden, brak doswiadczenia, co bedzie pozniej, bedzie myslal pozniej

oj bys sie zdziwił kumpel poszedł jako swiezak i od razu dostał kursy na zachodnia europe
Image
Awatar użytkownika
Nowis
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:05
Miejscowość: Bieganów
Pochwały: 3




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość