• Ogłoszenie:

Mam OnetKonekt, zainst.Javę a nie odpalają czaty, pomocy

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Mam OnetKonekt, zainst.Javę a nie odpalają czaty, pomocy

Postprzez arturro7 16 Maj 2005, 13:32

reklama
Mam OnetKonekt, zainstalowaną Javę a nie działają żadne czat, ani gry typu on-line, nie mam już koncepcji na dalsze działanie, proszę o pomoc
GG : 5741017
arturro7
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 16 Maj 2005, 13:15



Postprzez Magik 16 Maj 2005, 13:38

arturro7 napisał(a):Mam OnetKonekt


arturro7 napisał(a):nie działają żadne czat, ani gry typu on-line


Co OnetKonekt ma z tym wspolnego?? chyba nic :D Chyba ze masz na mysli gry i chat przez w/w program a nie przez przegladarke

arturro7 napisał(a):zainstalowaną Javę a nie działają żadne czat, ani gry typu on-line, nie mam już koncepcji na dalsze działanie


Jaka to java??

Kod: Zaznacz wszystko
msjavx86


jesli taka sygnaturka to jest to zbyt stara wersja......Zainstaluj nowsza np. stad
http://forum.programosy.pl/java-vt11626.html?highlight=java

PZDR

Autor postu otrzymał pochwałę
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez arturro7 16 Maj 2005, 14:11

Po zainstalowaniu nowej Javy nadal nie można uzyskać połączenia z serwerem
arturro7
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 16 Maj 2005, 13:15



Postprzez Magik 16 Maj 2005, 14:12

arturro7 napisał(a):Po zainstalowaniu nowej Javy nadal nie można uzyskać połączenia z serwerem


momencik.....bo nie bedziemy przeciez gdybac

D!eselek 1.9T napisał(a):Co OnetKonekt ma z tym wspolnego?? chyba nic Very Happy Chyba ze masz na mysli gry i chat przez w/w program a nie przez przegladarke


odpowiedz na to pytanie......bo Twoj problem jest nie do konca jasny :!:
:D

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez arturro7 16 Maj 2005, 14:20

a jakich informacji jeszcze potrzeba ?
arturro7
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 16 Maj 2005, 13:15



Postprzez Puma 16 Maj 2005, 14:23

Co ma wspólnego OnetKonekt z jawą ?

Czy czaty działają tobie normalnie przez przeglądarkę internetową ?
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez arturro7 16 Maj 2005, 14:48

jestem laikiem , więc opiszę jak próbuję się łączyć z czatem : wchodzę np. na kurnik.pl , loguję się , wybieram grę, potem pokój uruchamia się okno,potem otwiera Java, potem łączy z serwerem i ... otrzymuję komunikat, że nie można nawiązać połączenia z serwerem. Być może istotną informacją jest to, że w OnetKonekt wszystko musi działać przez proxy i np. w GG wiem gdzie co i jak wpisać a tu nie mam koncepcji
arturro7
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 16 Maj 2005, 13:15



Postprzez Magik 16 Maj 2005, 15:06

Zainteresuj się programem FreeCap - tam można łączyć się kolejno przez kilka proxy (tzw. łańcuch proxy). Także jako pierwsze wybierasz proxy do OnetKonekt a potem inne, które sobie chcesz.

PZDR

P.S

arturro7 napisał(a):jestem laikiem


Prosze sie nie urazic ale jesl itak jest to moze byc klopot z tym softem :?

Jakie mogą być powody, dla których próby połączenia z serwerem kończą się porażką?

Najczęstszy powód to obecność zabezpieczeń typu firewall (tzw. "zapora ogniowa"). Jeśli posiadasz firewall na swoim komputerze, to powinieneś odblokować w nim połączenia do serwera ko.kurnik.pl na port 17001. Jeśli nie posiadasz, to połączenia mogą być blokowane przez jakiś firewall zewnętrzny -- powinieneś skontaktować się z administratorem swojej sieci lokalnej i/lub dostawcą internetu, aby on je odblokował.

Inny powód porażek może być taki, że dostęp do gier z adresu IP twojego komputera mógł zostać zablokowany przez administratora gier lub jednego z operatorów (jeśli adres IP jest zablokowany, na ekranie pojawia się komunikat o treści "ip ban").

Jeśli powyższe rady nie okażą się wystarczające do rozwiązania problemu, poproś o pomoc kogoś ze znajomych albo miejscowego guru.


Jakie numery portów są wykorzystywane w połączeniach z serwerem?

Komunikacja z serwerem gier odbywa się przez port TCP o numerze 17001, a jeśli jest to niemożliwe, to przez jeden z alternatywnych portów (23, 443), które są zwykle odblokowane na firewallach.


Jakie mogą być powody zrywania połączeń i opóźnień w komunikacji z serwerem gier?

Problemy ze zrywaniem połączeń i opóźnienia w komunikacji (tzw. lagi) nie wynikają z działania serwera gier. Ich przyczyną jest zwykle kiepskie działanie łączy (np. radiowych) lub routerów znajdujących się na drodze pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem.

Jeśli korzystasz z internetu przez jedno łącze wspólnie z innymi osobami (sieci osiedlowe, dzielona Neostrada lub SDI itp.), to z dużym prawdopodobieństwem przyczyną problemów w komunikacji z serwerem może być nadmierne obciążanie łącza przez jego współużytkowników, np. przez masowe pobieranie muzyki, filmów itp.

Innym powodem może być limitowanie ruchu przez dostawcę internetu na portach innych niż standardowe (często mali dostawcy internetu robią tak, aby ograniczyć ruch generowany przez programy typu p2p, które wykorzystują niestandardowe porty).
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości