• Ogłoszenie:

mam nortona i dlaczego mam często trojany

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

mam nortona i dlaczego mam często trojany

Postprzez lukii 24 Mar 2005, 12:55

reklama
Mam npf a jako atyvira mam nod32, oprocz tego mam ad-aware i spybota, i co jakis czas nod sam lub po skanie inf mnie o trojanie zwykle jakis trojandownloader z różnymi końcówkami.
1/Mam pyt w jaki sposob przedostaja sie one do mojego kompa????
2/Jak nalezy poprawnie skonfigorowac noda np czynnosci
bo zdaża mi sie ze chodzac po stronach pojawia mi sie komunikat noda wirus i wtedy klikm rozłącz - może wtedy cos zle robie??
lukii
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 18 Lis 2004, 14:43



Postprzez looky 24 Mar 2005, 18:11

do usuwania trojanów raczej lepsze sa programy specjalnie do tego przeznaczone np. Anti trojan shield (moim zdaniem najlepszy), trojan remover... itd
looky
~user
 
Posty: 237
Dołączenie: 22 Mar 2005, 15:41
Pochwały: 7



Postprzez amdfanatyk 25 Mar 2005, 22:01

to z tego prostego powodu ze raz - sam sobie instalujesz trojana z soft'em, dwa - nie liczylbym na skutecznosc antywira przy skanowaniu programow przed zainstalowaniem poniewaz trojany trafiaja do osrodkow wylapujacuch wirusy znacznie pozniej bo roznosza sie wolniej niz wirusy dlatego dopiero po pewnym czasie jak przeskanujesz system to ci je znajduje; co do softu na winde to najlepszy jest kaspersky ale monitor mocno obciaza system dlatego dobrym rozwiazaniem jest avg7 ktory tez swietnie wykrywa wszelki syf; ja natomiast na linuxie uzywam clamav ale glownie skanuje rmp'y przed zainstalowaniem bo na linux'ie nie ma wirusow :)
fc4 ; 2.6.19.1-grsec ; kde 3.5.5
Awatar użytkownika
amdfanatyk
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 24 Mar 2005, 21:58



Postprzez Magik 27 Mar 2005, 13:50

Witam

mam nortona i dlaczego mam często trojany


Z tego co napisales to masz NPF, a on sluzy tylko do ich przyblokowania przy laczeniu sie z hostem..To jest raz
lukii napisał(a):1/Mam pyt w jaki sposob przedostaja sie one do mojego kompa????


Przez stronki www i przez czesto pliki z crackami
lukii napisał(a):nod32


Nod32 to dobry antivirek ale do trojanow oprocz niego uzywaj Trojan Remover or TDS
lukii napisał(a):oprocz tego mam ad-aware i spybota


Narzedzia na malware, spy itd...do ciezkiego boju niezdatne

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez I-R-A 19 Kwi 2005, 13:03

lukii - przestań wchodzić na strony z cenzura-spam a żadnego trojana nie załapiesz więcej :) :) :) Poderwij sąsiadkę albo jakąś dojrzałą i będziesz miał przyjemne z pożytecznym :) :) :)

I-R-A :mrgreen:
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28



Postprzez Rexon 20 Kwi 2005, 01:13

ogwood napisał(a):A ja się wirusów nie lękam!
Ponieważ mam oryginalnego windowsa i nie jest mi potrzebny żaden system antywirusowy i anty spy.
Dokonuje częstych aktualizacji i nie mam problemów. Ponadto używan Internet Explorer, bo jest The Best!

...UF wiem, że pier....le, ale nie mogłem się powstrzymać, hehe


Zapomniałes jeszcze dodać, że internet to dla Ciebie marzenie oraz, że ostatnio korzystałes z niego przed II Wojną Światową :D .

Autor postu otrzymał pochwałę
jestem z forum, to widać, słychać i... Gorzowskie Forum komputerowe
www.forum.mrat.info
Awatar użytkownika
Rexon
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 30 Sty 2004, 00:58
Miejscowość: Gorzów Wlkp



Postprzez I-R-A 22 Kwi 2005, 13:42

A czego zaraz ostrzeżenie - wiadomym jest - że 90% trojanów jest łapana właśnie na cenzura-spam - luki się pytał - skąd włażą mu trojany - więc oczywistą jest właśnie taka odpowiedź. A co do Twojej Dieselek sprawiedliwości "To nie dzial pogaduchy...takie uwagi nie na miescu.....Tresc posta nie wnoszaca nic do tematu...Tyle......Moze i zycie ejst niesprawiedliwe ale na forum poki jestem sprawiedliwosc bedzie" - to cmoknij mnie w trąbką z taką sprawiedliwością - a gdzie w cudowny sposób zniknęło u Ciebie ostrzeżenie????? Jak w samych swoich - Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie :) więc treluj sobie dalej - już coraz mniej userów ma ochotę zabierać głos na forum - w sumie partyjniactwo jest domeną SLD-owców
pozdrówka
I-R-A
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28



Postprzez MUTOPOMPKA 22 Kwi 2005, 14:50

I-R-A napisał(a):A czego zaraz ostrzeżenie - wiadomym jest - że 90% trojanów jest łapana właśnie na cenzura-spam - luki się pytał - skąd włażą mu trojany - więc oczywistą jest właśnie taka odpowiedź.

I tu masz rację! Popieram Ciebie w 100%. Do tego może wyłapać trojanika, jak włazi na strony z crackami i klika na instalowanie różnego typu activex-ów.... Do tego dochodzi nie poustawiany antyvir i system (aby blokować activexy, skrypty)... Bo zapora to nie jest ochrona przed trojanami!!!!

I-R-A napisał(a):A co do Twojej Dieselek sprawiedliwości "To nie dzial pogaduchy...takie uwagi nie na miescu.....Tresc posta nie wnoszaca nic do tematu...Tyle......Moze i zycie ejst niesprawiedliwe ale na forum poki jestem sprawiedliwosc bedzie" - to cmoknij mnie w trąbką z taką sprawiedliwością - a gdzie w cudowny sposób zniknęło u Ciebie ostrzeżenie?????
Więc usuwam te ostrzeżenie, które niesłusznie zostało przyznane....

Jak w samych swoich - Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie więc treluj sobie dalej - już coraz mniej userów ma ochotę zabierać głos na forum - w sumie partyjniactwo jest domeną SLD-owców [/quote] Upss... Ja jestem bezpartyjny! I proszę nie porównywac mnie do SLD, ani do żadnej partii.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez lukii 04 Maj 2005, 18:06

I-R-A - Na strony z cenzura-spam to może i ty wchodzisz. Nie musze też podrywać sąsiadki ani innych bo mam wspaniałą żone. Więc rada o niewchodzenie na te strony była oczywiście chybiona. Po za tym jak lubisz erotyke to polecam taquille lub choćby pakiet multivision, choć do tego pierwszego konieczny byłby sharing lub abo
lukii
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 18 Lis 2004, 14:43




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron