• Ogłoszenie:

Lubuntu brak dźwięku

Dyskusje i problemy z Unix'ami

Lubuntu brak dźwięku

Postprzez Budosz 06 Gru 2013, 16:32

reklama
Witam,
problemy zaczęły się wczoraj, kiedy próbowałem odtworzyć uszkodzony plik mp3 w Sonacie.
Wysypał mi się przy tym cały mpd i po jego restarcie sonata nie mogła złapać połączenia. Jako, że była noc i nie chciało mi się kombinować, zainstalowałem tylko aktualizacje systemu i poszedłem spać.

Rano ku mojej uciesze Sonata bez problemu połączyła się z MPD, tylko niestety nie było dźwięku. Zauważyłem, że MPD ma ustawioną głośność 1/100. Po zmianie na 100, dalej nie było dźwięku.
Wszystkie głosności w alsie są ok. W wyborze listy kart dźwiękowych pokazuje mi tylko HDA Intel.
Gdzieś wyczytałem, żeby ściągnąć pavucontrol i przejrzeć w nim wszystkie opcje, lecz niestety ten program nei wykrywa mi karty dźwiękowej.

Ps: dźwięk w chromium i w innych odtwarzaczach nie opierających się na MPD też nie działa.
Ps2: podczas uruchamiania pavu odtrzymuję taki błąd:
Kod: Zaznacz wszystko
** (pavucontrol:3760): WARNING **: Couldn't connect to accessibility bus: Failed to connect to socket /tmp/dbus-zqFHy8umdX: Połączenie odrzucone

Wersja systemu: ubuntu 13.10
Laptop: Emachines e250
Karta dźwiękowa: ALC272x
Awatar użytkownika
Budosz
~user
 
Posty: 1348
Dołączenie: 25 Kwi 2006, 17:17
Miejscowość: Londyn
Pochwały: 28



Lubuntu brak dźwięku

Postprzez numerant* 07 Gru 2013, 17:44

Lubuntu, o ile mi wiadomo, nie posiada domyślnie PulseAudio, więc pavucontrol nie ma prawa wykryć karty. Spróbuj pobawić się suwakami w aplikacji alsamixer (uruchomionej w konsoli) - podkręcić co się da i powyłączać mute (może poza rzeczami takimi jak mikrofon, żeby nie pojawiło się sprzężenie zwrotne).
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89




Powróć do System Linux / Unix

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości