• Ogłoszenie:

Lenovo ideapad y450 - szwankująca grafika

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Lenovo ideapad y450 - szwankująca grafika

Postprzez Krul 24 Sty 2017, 13:42

reklama
Mam dość starego laptopa Lenovo IdeaPad Y450 (Intel Core 2 Duo P8700 2.53 GHz, ambulance RAM 4 GB DDR3, illness HDD 500 GB SATA, Video Graphic nVidia GeForce GT 240M...) z 2009 roku i pewnie co niektórzy się oburzą, że to dziadek. Nie mniej jednak służył mi przez lata niezawodnie, dopiero od niedawna zaczyna szwankować. W związku z tym chciałem zapytać czy mogę coś temu zaradzić? Mianowicie raz, że nie ma szans na odpalenie na nim jakiejś gry, bo w moment się wiesza, z czym się pogodziłem, ale ostatnio ciężko znosi już nawet oglądanie filmów / filmików w necie. Przycina zwłaszcza na monitorze większej rozdzielczości, poza tym ostatnio zaczęło się zdarzać coś takiego, że odcina monitor (brak sygnału) jednocześnie laptop nie reaguje, jest czarny ekran, nawet po odłączeniu monitora nic nie da się zrobić poza hardresetem. Czy można coś zrobić poza wyczyszczeniem go? Słyszałem o jakimś smarowaniu, ale nie do końca jestem w temacie. Czy można zrobić coś jeszcze?
Tak jak mówię laptop mimo że wysłużony jest dla mnie dość cenny, bo przebył ze mną wiele tysięcy kilometrów, póki działa nie chciałbym z niego rezygnować.
Ostatnio edytowany przez Krul, 26 Sty 2017, 15:50, edytowano w sumie 1 raz
Krul
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 24 Sty 2017, 13:24



Lenovo ideapad y450 - szwankująca grafika

Postprzez Robert 24 Sty 2017, 14:14

Prawdopodobnie się po prostu przegrzewa i procek nie daje rady. Na start - rozebrać go, sprawdzić czy działa wentylator i wyczyścić układ chłodzenia, łącznie z tymi małymi żeberkami w radiatorze.
Smarowanie polega na wymienieniu pasty/taśmy termprzewodzącej. Jak go rozbierzesz można pokusić się o wysmarowanie/nalepienie mu nowej.

Do tego zrobić porządek w systemie, jeśli system instalowany był bardzo dawno proponuje ponowną jego instalację.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Lenovo ideapad y450 - szwankująca grafika

Postprzez Krul 25 Sty 2017, 09:48

Dzięki, zastosuje się do rad.
Krul
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 24 Sty 2017, 13:24




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości