• Ogłoszenie:

Laptop się nie włącza...

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Laptop się nie włącza...

Postprzez konrad.9997 14 Kwi 2012, 17:33

reklama
Witam.
Mam lapka hp g7000. Ostatnio popsuł mi się zasilacz dlatego laptop trochę postał jakieś kilka miesięcy. Właśnie kupiłem nowy zasilacz podłączyłem i przez chwilę było w porządku, potem nie chciał się ładować i teraz nawet włączyć się nie chce. Czy jest możliwe że muszę kupić nową baterię?

Dodano Dzisiaj, 16:49:
Jeśli popełniłem jakiś błąd w zapisie pytania to proszę o poprawienie. Dodam jeszcze że własnie teraz siedzę przy lapku i w ogóle nie chcę się włączyć a bateria jest raczej dobra bo laptop powinien chodzić też z prądem bez baterii a nie chodzi.
konrad.9997
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 22 Sty 2012, 20:04



Laptop się nie włącza...

Postprzez Sh@m@N 14 Kwi 2012, 20:42

Wydaje mi się, że z laptopem, baterią i obydwoma zasilaczami powinieneś udać się do jakiegoś zaprzyjaźnionego serwisu - prawdopodobnie uszkodzony jest układ zasilania na płycie. Sprawdzą wszystkie te elementy.

Zasilacze (obydwa) mogą być sprawne - po prostu układ na płycie głównej "zapycha się" i nie zasila komputera. Możliwe też, że do tego stanu doprowadził pierwszy, uszkodzony zasilacz.

Sam tego nie zdiagnozujesz. Chyba że masz kilka dni czasu - odłącz laptop i wyjmij z niego baterię, a za jakieś 3 dni włącz na zasilaczu. Powinien się uruchomić - a później znów te same objawy... I serwis.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Laptop się nie włącza...

Postprzez konrad.9997 15 Kwi 2012, 14:07

Możliwe ponieważ przy pierwszym podłączeniu nowego zasilacza do laptopa ładował się nawet się normalnie włączył. Potem moja siostra na nim grała (bo to jej laptop) i powiedziała że pojawił się czarny ekran i laptop sam zgasł. Od tej pory nie chce się włączyć ani ładować, nie chodzi też bez baterii czyli z samym zasilaczem. Jest możliwość sprawdzenia płyty głównej czy mam popsute zasilanie jakimś urządzeniem diagnostycznym kiedyś widziałem taki??? Rozebrałem baterię i sprawdziłem napięcie w ogniwach jest dobrze bo podłączyłem żarówkę i świeciła tylko nie wiem jak sprawdzić czy jest prąd w kosteczce przez którą przechodzi prąd do laptopa a na innym laptopie nie mam jak sprawdzić. A i jeszcze jak wymienić bezpiecznik na płycie głównej? Potrzeba specjalnych drogich narzędzi czy można jakoś tanio to zrobić? Laptop już stary a zależy mi żeby jeszcze trochę pochodził a dużo inwestować w niego nie mam zamiaru.
konrad.9997
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 22 Sty 2012, 20:04



Laptop się nie włącza...

Postprzez Bogem 15 Kwi 2012, 18:51

Witam :)
Nie chcę Cię martwić
Mam laptopa HP zd 7000 Pavilion 17 cali.
Te same objawy co u Twej Siostry.
Diagnoza speców jest jednoznaczna-czipset grafiki zdechł -dokładnie dla nie speców-lut na płycie głównej "puścił"
naprawa 600 zeta,gwarancja 3 miesiące-nowa płyta ponad 1000 zł.
Fajny był-głośny i grzał jak grzejnik mimo to uwielbiałem Go
odstawiłem Go na półkę
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Mikou@j, 15 Kwi 2012, 20:05, edytowano w sumie 1 raz
Powód: To nie sweetbrokacik, nie przesadzaj z emotami.
Bogem
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 15 Kwi 2012, 18:40



Laptop się nie włącza...

Postprzez konrad.9997 15 Kwi 2012, 19:40

Nie chyba nie przeczytałeś do końca ja mam problem z zasilaniem to raczej nie chodzi o grafikę, bo trochę postał a baterii nie wyjąłem chciałem naładować i coś się pochrzaniło od tej pory... Współczuje lapka mój też nieźle grzał:) Dlatego nie poddaje się na razie może coś się uda :wink:
konrad.9997
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 22 Sty 2012, 20:04



Laptop się nie włącza...

Postprzez Sh@m@N 15 Kwi 2012, 23:51

Jeśli nie masz miernika do oceny napięcia podawanego przez zasilacz - to skończ zabawę. Poszedł prawdopodobnie układ zasilania, naprawa polegać będzie najpewniej na wymianie jednego czy dwóch kondensatorów i kilku tranzystorów, ale bawiąc się "żarówką" uszkodzisz go do końca. Nie warto.

Jak wcześniej, cały pakiet do serwisu. Nie musi być firmowy - na lapkach zna się już coraz więcej drobnych dłubaczy.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Laptop się nie włącza...

Postprzez konrad.9997 16 Kwi 2012, 15:06

Rozebrałem laptopa i nie widze tam żadnych przepalonych elementów. Wszystko jest w porządku chyba że to coś poważniejszego. Nasuwają mi się pytania:
1. Czy laptop może chodzić bez baterii tzn. tylko podłączony do prądu bez baterii w laptopie.
2. Ile powinno mieć pojedyncze ogniwo w baterrii( ją też rozebrałem) jeśli ogólne napięcie wynosi 10,8V. Mam taki przyrząd do sprawdzania napięcia. Sprawdziłem pojedynczo i jedne mają więcej a inne mniej.
3. I jeszcze ogniwa moge sprawdzić a jak sprawdzić ile prądu jest w tej kosteczce która wchodzi z bateri na blaszki w laptopie? Trzeba np. + do tych blaszek a - do jakiegoś metalu?
4. Czy jest możliwe że pospuła się elektronika w baterii?
5. Z góry dzięki za cierpliwość :D
konrad.9997
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 22 Sty 2012, 20:04



Laptop się nie włącza...

Postprzez Sh@m@N 16 Kwi 2012, 22:11

Spalenia procesora też w większości "nie widać". Uszkodzeń kart graficznych czy pamięci również.
1. Może chodzić bez baterii, na samym zasilaczu, ale...
2. Ogniwa powinny podawać powyżej 1.2 V każde (po naładowaniu)
3. Nie, nie możesz w ten sposób sprawdzić. Bateria pracuje w układzie - jest tam "plus" i masa - obydwa wychodzą z baterii. Uziemiając "jakimś metalem" możesz co najwyżej naładować kaloryfer jako butelkę lejdejską. Mógłbyś sprawdzić, ale takim sytuacjom zapobiega właśnie układ w baterii - przedstawia się laptopowi i zapobiega "nieautoryzowanemu" poborowi energii - zwarciu.
4. Jest możliwe - ale wtedy laptop by działał podpięty BEZ baterii, na zasilaczu. tak nie jest. Jest, jak wcześniej napisałem.
5. Z mojej strony EOT - nie chcesz słuchać...
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Laptop się nie włącza...

Postprzez Sleeveking_pl 30 Kwi 2012, 16:01

Na Twoim miejscu zrobiłbym jedna podstawowa rzecz: oddałbym do serwisu. samemu nic nie zobaczysz,a ewidentnie coś uległo uszkodzeniu,skoro występuje taki problem. Mało tego,naprawiając samodzielnie może Cię to kosztować więcej niż w serwisie,a do tego czas i nerwy.
Sleeveking_pl
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 16 Mar 2012, 21:04




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości