• Ogłoszenie:

Kursor zacina się na pulpicie

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez emm. 09 Kwi 2017, 20:24

reklama
Ma ktoś pomysł dlaczego kursor zacina mi się na pulpicie (Windows 10)? Wszędzie indziej chodzi normalnie. Na przykład jak przechodzę sobie z Chrome do Acrobata czy Worda, to wszystko jest ok, a jak tylko przez przypadek wszystko zminimalizuję to już zaczyna mu szaleć. Zacina się. I pasek zadań się ciągle odświeża (miga).
Awatar użytkownika
emm.
~user
 
Posty: 64
Dołączenie: 06 Lis 2010, 11:56



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez Łowca Androidów 10 Kwi 2017, 07:47

Objawy wskazywałyby na to, że ktoś cię podgląda, ale z drugiej strony na innych oknach się nie zacina.
Dla wszelkiego spokoju odłącz internet (wyłacz Wi-Fi lub odepnij kabel LAN) i sprawdź czy wówczas też tak się zachowuje kursor.
Jeśli nie to znaczy, że ktoś jest z tobą połączony. Jeśli nadal objawy będą występować to załóż wątek w dziale BEZPIECZEŃSTWO tam podasz odpowiednie logi FRST i kolega ordynat cię poprowadzi - sprawdzi sstem pod kątem infekcji.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez emm. 11 Kwi 2017, 08:21

Bez internetu kursor również nie zachowuje się zdrowo i głupieje na kontakt z pulpitem. Przy okazji zauważyłam, że mój modem daje dwa sygnały o takiej samej nazwie (do drugiego na końcu CZASEM dodana jest "2"). Co więcej, zmiana hasła dostępu do internetu zadziałała na oba sygnały. Nie przypominam sobie, żebym robiła coś takiego, co może dać taki efekt.

Przeniosę się do działu Bezpieczeństwo, może tam coś się wyjaśni.

Edit. Wracamy stąd.
Ostatnio edytowany przez emm., 11 Kwi 2017, 13:04, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
emm.
~user
 
Posty: 64
Dołączenie: 06 Lis 2010, 11:56



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez Łowca Androidów 11 Kwi 2017, 13:01

Widziałem, że infekcji brak.
Może tak, sprawdźmy jak kursor zachowuje się na koncie administratora.
Wciśnij WinKey+X - wybierz opcję Wiersz polecenia (Administraotor)
W otwartym oknie wiersza poleceń wpisz:
Kod: Zaznacz wszystko
net user administrator /active:yes

i kliknij ENTER
Otrzymasz komunikat, że polecenie zostało wykonane pomyślnie
Wciśnij tera WinKey+R i w otwartym okieniu wpisz:
Kod: Zaznacz wszystko
shutdown /l

(po ukośniku jest małe "L")
i kliknij OK
Zostaniesz wylogowana, na ekranie ekranu logowania wybierz konto Administrator - po zalogwaniu się sprawdź jak działa kursor myszy na pulpicie.
Jeśli będzie działał prawidłowo to utworzymy nowe konto użytkownika (na wbudowanym koncie administratora nie działamy bo to niebezpieczne), skopiujemy dane z aktualnego konta i konto ukryjemy.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez emm. 11 Kwi 2017, 13:21

Zrobiłam tak jak napisałeś, na koncie administratora wszystko działało OK.
Awatar użytkownika
emm.
~user
 
Posty: 64
Dołączenie: 06 Lis 2010, 11:56



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez Łowca Androidów 11 Kwi 2017, 13:55

W takim razie z poziomu konta administratora możesz utworzyć nowe konto.
Wciśnij WinKey+S i wpisz:
Kod: Zaznacz wszystko
Ustawienia

Wybierz pozycję Ustawienia
W otwartym oknie kliknij Konta Twoja poczta e-mail... -> Rodzina i inne osoby -> Dodaj kogoś innego do tego komputera w kolejnym oknie klikamy na dole Nie mam informacji logowania tej osoby (żeby utworzyć konto lokalne , a nie microsoftu) -> w następnym oknie znowu na samym dole opcja Dodaj użytkownika bez konta Microsoft
Potem już gładko :)
Jak już to zrobisz to się zaloguj na to konto i z jego poziomu Mój komputer -> Użytkownicy -> [poprzednie konto] -> i tu masz pulpit, dokumenty itp - możesz skopiować (NIE PRZENOŚ) do tych samych lokalizacji w nowym koncie.
Jak już ogarniesz i wszystko będzie ok podam Ci wpis do rejestru który ukryje poprzednie konto z listy logowania.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez krystian3w 11 Kwi 2017, 15:43

Jak już ogarniesz i wszystko będzie ok podam Ci wpis do rejestru który ukryje poprzednie konto z listy logowania.

http://soisk.pl/ukrywanie-konta-uzytkownika-w-systemie-windows-10/
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez Łowca Androidów 11 Kwi 2017, 16:18

Pewnie, tylko po co grzebć w rejestrze jak podam gotowca - wystarczy dwuklik i user ukryty.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez emm. 30 Kwi 2017, 21:51

Przepraszam, ale troszkę zapomniał mi się ten temat.

W każdym razie samodzielnie ukryłam tamto konto administratora (tym samym sposobem w jaki je odkryłam - zamieniłam tylko yes na no). Chyba działa. Proszę mnie poprawić, jeśli popełniłam głupotę.
Co do rozwiązania mojego problemu - w jaki sposób utworzenie nowego konta użytkownika miałoby "uspokoić" kursor? Nie zakładam, że to złe rozwiązanie. Chcę tylko wiedzieć, dlaczego działa.

W międzyczasie poobserwowałam trochę, jak działa mój komputer i zdaje się, że problem niekoniecznie leżał czy leży w samym opętanym kursorze - nie dzieje się to już za każdym razem, w sumie to teraz po większości minimalizacji wszystkiego kursor pracuje tak, jak powinien. Jednakże... Maszyna ogólnie zaczęła częściej się zawieszać, działać wolniej, szczególnie Google Chrome ma na nią wyjątkowo zły wpływ. Może to sam sprzęt zaczyna odmawiać współpracy? Czy możemy jakoś przebadać komputer ze względu na działanie podzespołów a nie systemu?
Awatar użytkownika
emm.
~user
 
Posty: 64
Dołączenie: 06 Lis 2010, 11:56



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez Łowca Androidów 30 Kwi 2017, 22:21

Skoro na wbudowanym koncie admina działa poprawnie to najprawdopodobniej jest to wina jakichś błedów konta - tak bywa.
Utworznie nowego konta spowoduje, że będzie ono czyste i z dużą dozą prawdopodobieństwa wolne od błedów :)
Co do sprzętu to jedyne co przychodzi mi do głowy to niestabilne sektory i lub wolne sektory dysku, ale tu trzeba by przeprowadzić test powierzchni dysku:

  • Pobierz płytkę >>>Hiren's BootCD<<<
  • Wypakuj i wypal obraz iso na CD
  • Zabootuj z tej płytki i z menu wybierz Mini Windows XP
  • Po załadowaniu MiniXP z pulpitu kliknij:
    • HBCD Menu
      • Programs
        • Testing
          • Victoria (HDD Info/Test)
  • Po uruchomieniu programu kliknij zakładkę SMART i przycisk GET SMART - zrób fotekę i wstaw tu na forum. (hosting np. http://www.ifotos.pl
  • TEST POWIERZCHNI:
  • Po uruchomieniu programu klikamy zakładkę Setup
  • Zaznaczamy opcję Only non-destructive functions
  • Klikamy zakładkę Tests, z prawej klikamy przycisk Start
  • Po zakończeniu jeśłi pojawi się okno z wynikiem zamykamy je i robimy
    fotkę tak aby było widać parametry z czasami dostępu do
    sektorów i wstawiamy tu na forum. (hosting np. http://www.ifotos.pl)
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez emm. 04 Maj 2017, 16:05

Zanim zaczęłam grzebać w powierzchni dysku, zmieniłam sobie rozdzielczość z 1920x1080 na 3840x2160. I problem minął. Zdaje się, że permanentnie.
Zdaje się, że szukaliśmy zbyt wymyślnych rozwiązań... z drugiej strony... dlaczego to pomogło?
Awatar użytkownika
emm.
~user
 
Posty: 64
Dołączenie: 06 Lis 2010, 11:56



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez Łowca Androidów 04 Maj 2017, 17:29

Wygląda na to, ze jest jakiś problem z odświrżaniem ekranu - rozdzielczość nie powinna mieć wpływu na kursor myszy - nie w takim stopni - tzn. w żadnym :)
I teraz - alboe wina karty graficznej, samego urządzenia lub sterowników albo wina monitora.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez emm. 04 Maj 2017, 17:45

Łowca Androidów napisał(a):Wygląda na to, ze jest jakiś problem z odświeżaniem ekranu [...]
I teraz - albo wina karty graficznej, samego urządzenia lub sterowników albo wina monitora.


I jak to sprawdzić/naprawić? Problem został rozwiązany, no ale nie całkiem, bo nie wszystko działa poprawnie w 4K, więc będę musiała przełączać sobie rozdzielczości, a to trochę uciążliwe.
Z tego co zauważyłam to NVIDIA sama sobie co jakiś czas pobiera aktualizacje do sterowników, a problem nie występował zawsze, więc "coś" musiało zdarzyć się po drodze.
Awatar użytkownika
emm.
~user
 
Posty: 64
Dołączenie: 06 Lis 2010, 11:56



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez Łowca Androidów 04 Maj 2017, 17:53

nowe sterowniki nie zawsze oznaczają lepsze.
Monitor można sprawdzić podłaczając inny i sprawdzić zachowanie zmieniając rozdzielczość.
4K to b. duża rozdzielczość i szybkość więc i sprzęt musi być odpowiedni - moze po prostu sprzęt nie wyrabia przy 4K w pełnej rozdzielczości.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Kursor zacina się na pulpicie

Postprzez emm. 04 Maj 2017, 17:57

Ale to właśnie jest na odwrót. :D Przy większej działa, przy mniejszej nie. :D
Awatar użytkownika
emm.
~user
 
Posty: 64
Dołączenie: 06 Lis 2010, 11:56




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości