• Ogłoszenie:

Ktoś sterował moim komputerem...

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Ktoś sterował moim komputerem...

Postprzez przemek3311 23 Lis 2017, 14:47

reklama
Witam, robiłem już 2 formaty, zmieniłem nawet system z 7 na 8.1 i ciągle mam zablokowane uprawnienia jak próbuję coś zrobić... ręce mi opadają, pomóżcie chłopaki, bo Wasza pomoc jest nieoceniona! Szczerze to mam dziwne wrażenie, że ktoś mi zmodyfikował BIOS lub coś tego typu i system mimo moich ustawień sam wczytuje z jakiegoś pliku konfiguracje... ale to tylko moje domysły :) dodam, że obecnie spotuje internet przez kabelek usb z telefonu... kontrole nad telefonami tez mi ktoś przejął... serio robił mi zdjęcia jak dostawiałem głowe, albo jak się przebierałem, gdy powoli wychylałem się do aparatu to trzaskała lampa błyskowa... mimo. że nawet wyciągnąłem karte sim... zastanawiam się czy nie zgłosić tego na policję, bo takiej krzywej sytuacji nigdy jeszcze nie miałem...


Logi w załącznikach :) zaraz edytuje i wstawię z gmera :)
Załączniki
Addition.txt
(15.22 KiB) Ściągnięto 88 razy
Shortcut.txt
(26.14 KiB) Ściągnięto 94 razy
FRST.txt
(62.96 KiB) Ściągnięto 91 razy
przemek3311
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 12 Mar 2006, 14:16



Ktoś sterował moim komputerem...

Postprzez ToServeAndProtect 23 Lis 2017, 14:49

mówisz o laptopie czy o komórce? bo z treści tego posta nic nie wynika a dajesz logi z kompa
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Ktoś sterował moim komputerem...

Postprzez przemek11 23 Lis 2017, 16:11

Dalem logi z mojego laptopa :-)

Dodano 23.11.2017 15:55:58:
Dalem logi z mojego laptopa :-)
zLODZIEJE ^^
przemek11
~user
 
Posty: 124
Dołączenie: 21 Sty 2006, 00:06



Ktoś sterował moim komputerem...

Postprzez ordynat 23 Lis 2017, 18:26

W logach nie ma niczego podejrzanego.

Tylko kosmetyka:
Otwórz Notatnik i wklej w nim:
C:\Users\pqo\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo\Fax Recipient.lnk
C:\Users\pqo\AppData\Local\Microsoft\Windows\Application Shortcuts\microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe\Microsoft.WindowsLive.Calendar.lnk
C:\Users\pqo\AppData\Local\Microsoft\Windows\Application Shortcuts\microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe\Microsoft.WindowsLive.Mail.lnk
C:\Users\pqo\AppData\Local\Microsoft\Windows\Application Shortcuts\microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe\Microsoft.WindowsLive.People.lnk
ProxyEnable: [S-1-5-21-271842290-1738135027-960767491-1001] => Proxy [funkcja włączona]
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść na pulpicie.
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

mam dziwne wrażenie, że ktoś mi zmodyfikował BIOS lub coś tego typu i system mimo moich ustawień sam wczytuje z jakiegoś pliku konfiguracje

nie wypowiadam się na ten temat, bo nie znam się na tym.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Ktoś sterował moim komputerem...

Postprzez Desteran 23 Lis 2017, 21:50

Cześć. Zrób skanowanie tymi programami:

Kaspersky Rescue Disk.

http://support.kaspersky.com/pl/viruses/rescuedisk

Obraz .iso ściągnij u kogoś zaufanego na czystym systemie. Nagraj na płytę CD-RW i uruchom bezpośrednio z napędu optycznego, tak jakbyś próbował zainstalować system. Wybierz tryb graficzny w KRD i wykonaj skanowanie wszystkich partycji jakie masz. Skanowanie może potrwać bardzo długo, zależy ono od wydajności dysku twardego i ilości przechowywanych plików. Przygotuj się też na taką ewentualność, że system może już nie wstać po usunięciu pewnych, istotnych plików z systemu.

Jeżeli KRD nie pomoże wykonaj jeszcze skan programem Malwarebytes Anti-Malware oraz Malwarebytes Anti-Rootkit. W MBAM musisz zaktualizować bazy dlatego dobrze by było gdybyś miał normalne połączenie z Internetem. Główne okno - Status skanowania i Aktualizacja. Wybierasz skanowanie niestandardowe, zaznaczasz wszystkie partycje i dodatkową opcję "skanuj w poszukiwaniu rootkitów". Po zakończeniu skanowania będziesz mógł zapisać log z informacjami. Przedstaw go na forum.

Przypomnij sobie co ostatnio instalowałeś na swoim laptopie? Ewentualnie czy ktoś jeszcze z niego korzystał? Podejrzewam, że w tego typu problemy są zamieszane inne osoby, tak było w moim przypadku wiele lat temu.
Na nic się to wszystko zdało, bo królewnie było mało...

Tylko wielkie pieniądze otumaniły ludzi, szybki, łatwy zysk cały świat paskudzi.

Jeśli kombinujesz to radzisz sobie chłopie, właśnie dzięki temu jesteś na topie.

Matematycznie i szachowo szurnięty... po prostu taka cicha woda.

Student-konfident, niczym typowa kanalia, jemu niestraszne wirusy oraz Juwenalia.
Desteran
~user
 
Posty: 65
Dołączenie: 12 Mar 2012, 20:32




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości