• Ogłoszenie:

Którego z dówch podanych ultrabooków?

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Którego z dówch podanych ultrabooków?

Postprzez Łowca Androidów 10 Lip 2017, 15:26

reklama
Witam
Panowie - pytanie:
- Który?
Wiem, że za tą kasę mogę kupić coś lepszego, ale zależy mi właśnie na jednym z tych dwóch - przede wszystkim chcę "maleństwo" (ultrabook'a)

Zenbook 3 ux390ua (5300 zł)
https://www.x-kom.pl/p/331258-notebook-laptop-125-asus-zenbook-3-ux390ua-i7-7500u-8gb-512ssd-win10-fhd.html

Zenbook ux430ua (4600 zł)
https://www.x-kom.pl/p/358362-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux430ua-i7-7500u-8gb-512ssd-win10.html

Mam dylemata :) bo:
Zenbook 3 bardziej mi się podoba, minejszy, cieńszy, lepsza bateria, ale matryca błysk i tylko jedno gniazdo USB-C

Ten drugi tańszy, matryca matowa, wielkość ultrabooka 13", a matryca 14", parametry takie same jak powyżej, dodatkowo USB 2.0, USB 3.0 oraz USB-C ale starsza nieco generacja.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Którego z dówch podanych ultrabooków?

Postprzez Gajwer 10 Lip 2017, 18:13

Zdecydowanie ASUS ZenBook UX430UA sama matryca matowa już o tym decyduję, taki sprzęt kupujesz do pracy mobilnej co za tym idzie praca w terenie (błyszcząca będzie uciążliwa). Dużym plusem są też głośniki jak na ultrabook to są na prawdę dobre.

Czy są ciekawe propozycje w tej cenie pewnie i to sporo tylko napisał byś coś więcej co potrzebujesz.
Może nie aż tak mobilny ale znacznie wydajniejszy sprzęt Dell Latitude 5480 i5-7440H/8GB/256/10Pro FHD

Info: https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-5480.209504.0.html
Masz jakieś pytanie pisz GG 1484081
Awatar użytkownika
Gajwer
~user
 
Posty: 221
Dołączenie: 10 Mar 2015, 16:59
Miejscowość: Opole
Pochwały: 25



Którego z dówch podanych ultrabooków?

Postprzez Łowca Androidów 10 Lip 2017, 19:05

Dięki.
Dell odpada. Mam "uczulenie" na ich uklad klawiatury :)
Jestem niedowidzący i to mocno i klawiatura jest dla mnie bardzo ważna - pracuje na niej bezwzrokowo i bardzo ważne są klawisze funkcyjne dostępne pod ręką (jak menu kontekstowe itp) co w Dell'ach bardzo często jest w jakichś dziwnych miejscach. Poa tym serwis niejednokrotnie mnie rozczarował.
No i ten Dell niby utrabook, ale 1,7 kg wagi i grubość 23 mm (ponad 2 cm) gdzie Asus to 15 mm. a Zenbook 3 11 mm
Tylko ultrabook whodzi w grę.

Grać nie będę wieć grafiki nie potrzebję, czasami jakiś film przekonwertuję, muzyke z FLAC do mp3, jakiś pokaz slajdów dla znajomych a tu Intel HD sbie dobrze radzi.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Którego z dówch podanych ultrabooków?

Postprzez Gajwer 11 Lip 2017, 17:31

Grubość tak ale za tym idzie lepsze wykonanie.
Testowałeś klawiaturę w Zenbookach? Mi osobiście wszystkie jakie miałem w rękach najbardziej leży klawiatura z Lenovo (szczególnie ideapady) choć Thinkpady też ostatnio e450 wpadł mi w ręce.

Jeden ciekawych ultrabook mają w swojej stajni (nie licząc yogów) Lenovo Ideapad 710s-13 ma ogólnie duży pozytywów możesz poczytać o nim w https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-710S.167749.0.html tylko zwróć uwagę że tutaj jest inny procesor wcześniejsza wersja. Ogólnie dobra konkurencja dla zenbook w dobrej cenie, model z i7U również jest dostępny ale dopłacać 500 zł nie ma sensu.

Nowe karty zintegrowane są na tyle wydajne że nawet mniej wymagające gry pograsz jak coś :)
Jak byś miał pytania to pisz śmiało.
Masz jakieś pytanie pisz GG 1484081
Awatar użytkownika
Gajwer
~user
 
Posty: 221
Dołączenie: 10 Mar 2015, 16:59
Miejscowość: Opole
Pochwały: 25



Którego z dówch podanych ultrabooków?

Postprzez Robert 11 Lip 2017, 22:59

Ideapad 710 ładnie wygląda w rzeczywistości ale jakosć wykonania jest niestety taka sobie. Ekran mało sztywny, a sam komputer dość głośny. Zenbook jest dużo bezpieczniejszy. Klawiatury też ma okej, chociaż w niektórych modelach potrafiły się uginać.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Którego z dówch podanych ultrabooków?

Postprzez Łowca Androidów 19 Lip 2017, 22:41

Dzięki Panowie.
Decyzja jak narazie padła na Zenbook ux430ua
Do Lenovo nie mam zaufania - właśnie chodzi o wykonanie. Wprawdzie z ultrabook'ami nie miałem do czynienia, ale z laptopami juz tak i osobiście nie kupie Lenovo i ni epolecam.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości