• Ogłoszenie:

Konfiguracja:comodo internet security premium 10

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Konfiguracja:comodo internet security premium 10

Postprzez zapomniałemswojegonikcu 02 Maj 2017, 17:49

reklama
Cześć :) Czy jest mi ktoś w stanie pomóc i podać poprawną konfigurację ustawień do programu anty-wirusowego:Comodo Internet Security Premium 10
W komputerze mam zainstalowanego Windows'a 10 Pro Profesional (32 bity x64). Potrzebna jest tylko najbezpieczniejsza/najlepsza konfiguracja całych ustawień razem z regułami bo mam ustawienione w podstawowych opcjach tak że np bezpieczne strony internetowe blokuje firewall i nie da się jak wbić na stronę i korzystać z niej.
Program mam całkowicie(przynajmniej podczas instalacji zaznaczyłem że ma być polskie) po polsku i tylko zaznaczyłem proste opcje co dały się zrozumieć(takie co chronią bez szkodliwymi działaniami i aplikacjami i przez szkodliwym działaniem z sieci). Nastawiłem w trybie bezpiecznej/wysokiej ochronie a reszta to czarna magia (pozostałe opcje typu reguły,HIPS).Nie chcę nic w tym grzebać bo nie wiem za co jaka opcja odpowiada a jest ich sporo i nie chcę zepsuć komputera dlatego piszę właśnie w tej sprawie do was :wink: by potem nie okazało się że jak coś źle zrobię to nie włączę komputera albo nie odpalę systemu.
W jaki sposób korzystam z komputera?:Czyli typowo:Serfowanie po sieci,gmail,fb,różne fora internetowe+gry przeglądardkowe.
Prosiłbym o tą konfigurację na ten rok 2017 czyli aktualną .

Pozdrawiam serdecznie
zapomniałemswojegonikcu
 



Konfiguracja:comodo internet security premium 10

Postprzez Łowca Androidów 02 Maj 2017, 19:15

A po co Ci comodo w Windows 10 skoro ten sytem ma wbudowanego antywirusa i to cakiem sprawnego.
Zapora również jest bardzo dobra i konfigurowalna.
Ale jsęli się juz uparłeś na comodo i tak zostanie tonikt ci nie poda pełnej konfiguracji bo to jest sprawa indywidualna.
Każdy sobie ustawia odpowiednie dla niego reguły i zachowanie programu.
Jak dla mmnie zupelnie zbędne obciążanie systemu. Dodatkowo comodo jest dość upierdliwym programem któy wali non stop komunikatmi, do tego upierdliwa piaskowania :D Komunikaty nie są jasne dla kogoś kto nie ma pojęcia o systemie, często są podane ścieżki o których nie mamy pojęcie i teraz pytanie - blokować czy nie? :D
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Konfiguracja:comodo internet security premium 10

Postprzez zapomniałemswojegonikcu 03 Maj 2017, 18:51

Łowca Android
Po to mi Comodo internet security premium 10 ponieważ nie miałem żadnej ochrony antywirusowej która super dokładnie zabezpieczyła by mi komputer razem z systemem przed atakami hakerskimi i wirusami różnego typu. A co do ataków hakerskich to w poprzednim miesiącu jak nie w 2 miechy temu miałem atak hakera na moje IP (KRADŁ GO) z rutera przez który działa mi internet. Potem próbował się jeszcze dostać parę razy a potem zrezygnował.Ja jak każdy zawiadomiłem o tym policję i załatwiłem sprawę.
Co z tego że system ma wbudowanego antywirusa i zaporę w miarę "DOBRĄ" a raczej nie dobrą i SŁABEGO! antywirusa skoro miałem ten atak hakerski i jak korzystałem z internetu to też wirusy się ściągnęły ale głównie chodzi tu o atak hakera no i więc wcale się nie uparłem na tego Comodo bo mnie to najlepsza ochrona jaka może być przed internetem.
Co do konfiguracji to nie potrzebuję czyjeś konfiguracji tylko konfigurację która będzie poprawna(rezygnuje z idealnej) ale taka co będzie mnie zadowalać.
Może i zbędne a może i nie każdy ma swoje zdanie... co do komunikatów do mogę się zgodzić bo wkurzają ale przynajmniej fizycznie znaczy wirtualnie widzę czemu mogę daę zgodę a co blokować a nie jak z innymi antywirami że niema czegoś takiego i w tomi graj.Na piaskownicę to jeszcze mogę przymknąć oko więc mnie to nie przeszkadza. No nic jak nikt nie pomoże to nie trzeba jakoś sobię poradzę i wyczytam wszystkie porady i wkońcu sobię ustawię Sam jak trzeba.
Pozdrawiam
zapomniałemswojegonikcu
 



Konfiguracja:comodo internet security premium 10

Postprzez Łowca Androidów 03 Maj 2017, 19:25

Przed atakiem hakera nie zabezpieczy cię żaden antywirus.
Tym bardziej żaden antywir nie zabezpieczy przed atakiem na router bo router jest przed komputerem.
Windows defender radzi sobie doskonale z zagrożeniami neeznanego pochodzenia
A to co pokazuje comodo o próbach włamania hakerskiego to nie sa ataki hakerskie :) Nawet przeglądarka odczytuje dane z naszego dysku - google, w ten sposób personalizują informacje towbie przekazywane, to co się w piereszej kolejności wyświetla podczas wyszukiwania oraz reklamy.
Ale skoro jesteś przekonany o swojej słuszności ja nie będę cie przekonwywał do swojego - żyj dalej w swoim przekonaniu bezpieczzenstwa zapewnianego przez comodo.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Konfiguracja:comodo internet security premium 10

Postprzez zapomniałemswojegonikcu 04 Maj 2017, 21:09

Przed atakiem hakera nie zabezpieczy cię żaden antywirus.
Ok.Jestem w wielkim błędzie przyznaje.
Windows defender radzi sobie doskonale z zagrożeniami nieznanego pochodzenia
Skoro tak Pan mówi to tak musi być... :) Tylko że ja nie odczuwałem tego i może w sumie dobrze... niby myślałem że doczekam się problemu z kompem i będzie za późno bo wtedy oceniłbym tego window'sowskiego anty-wirusa ale lepiej nie warto i bez sensu takie czekanie.

A to co pokazuje comodo o próbach włamania hakerskiego to nie sa ataki hakerskie]
co do tego co napisałem: Tutaj chyba nie użyłem mózgu :lol: i głupoty popisałem... To ja napiszę po prawnie i jeszcze raz:
Atak hakera by miech/2 miechy temu i byłem w przekonaniu że po instalacji programu comodo ochroni mnie przed takim włamaniem( gdyby był kolejny raz) ale jestem w wielkim(ja napisałem tą samo krytykujące o sobie zdanie) a teraz potwierdzę Pańskie zdanie napisane przez Pana Łowca Androidów cytuję Pana
Przed atakiem hakera nie zabezpieczy cię żaden antywirus.
. Teraz dajmy na to (bo ja wierzę w to że jak podają opis programu antywirusowego to jest między innymi,wzmianka o tym że chroni przed takimi osobami jak Haker i w nie których programach NIE! wszystkich)np wyszukując program antywirusowy w opisie programu nie ma (znaczy jest ale wiadomo o co chodzi) wzmianki o tym że ochroni mnie przed hakerami...
Co do wirusów to parę razy tylko wykryło jakieś działanie szkodnika i dałem do kwarantanny a reszta to tylko komunikaty od programów które wprowadzały zmiany w systemie:
Cytat co mi Pan Łowca wcześniej napisał:
Komunikaty nie są jasne dla kogoś kto nie ma pojęcia o systemie, często są podane ścieżki o których nie mamy pojęcie i teraz pytanie - blokować czy nie?

Tak zgadza się a dokładnie nie które komunikaty by dla mnie nie jasne bo nie mam pojęcia o systemie w szczególnie o wszystkim plikach jakie znajdowały się bo tego jest po prostu za dużo i nie znam się i tyle.Co do ścieżek to jeszcze coś tam mógłbym ogarnąć ale czy ze skutkiem możliwe że nie bo bardziej bym zablokował system i nic bym nie mógł zrobić.

Po przeczytaniu wszystkiego i przeanalizowaniu sam siebie powiem że zrezygnowałem z tego comodo i całkiem go usunąłem bo już zaczynał mnie wkurzać blokadami stron które były bezpieczne a uważał za nie bezpieczne i jeszcze te komunikaty wkurzające :evil: Może bym został nadal przy tym antywirusie choćby ze względu tylko ochrona przed wirusami ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi do tych reguł co blokowały mi strony i nie miałem ich w ogóle ustawione tylko standardowe ustawienie po instalacji. Jednej strony szkoda a z drugiej bardzo dobrze: może nie otrzymałem odpowiedzi na tego co chciałem,a zwłaszcza przynajmniej(podstawa) tutaj no ale i tak chciałem usunąć ten program bo jak pisałem wkurzał mnie bardzo/denerwował. Zobaczę,po korzystam z komputera i zobaczę jak będzie się zachowywał system z komputerem do czasu poważniejszej usterki lub czegoś innego.Jak coś będzie się działo POWAŻNEGO to napiszę tutaj.
Co do mojego przekonania(który był złym przekonaniem) względem tego programu:
No więc Comodo miał wszystkie porządne opcję które dały by mi bezpieczną ochronę przed wirusami z internetu i wtedy nie musiałbym się martwić czy system padnie czy dysk będzie zawirusowany i wtedy nie musiałbym oddawać kompa do gościa od internetu bo od niego mam ten komputer z systemem ale mniejsza od gościa...wracając: przynajmniej czytając opisy większości popularnych programów Anty-wirusowych nie widziałem tak zaawansowanej ochrony jaką dawał CISP10. Tyle.
To jeszcze raz pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź udzieloną mi w temacie.Dał Pan mi dużo do myślenia... i przepraszam za jakie kol wiek błędy ortograficzne i literówki ponieważ piszę w miarę szybko i nie patrzę na błędy podczas pisania postów na forach.Gapa zemnie :P
Do nastepnego :wink: :) :ok:
zapomniałemswojegonikcu
 



Konfiguracja:comodo internet security premium 10

Postprzez Łowca Androidów 04 Maj 2017, 21:54

Windows defender działa, a to, ze nie wali co chwile komunikatów nie świadczy o tym, że tak nie jest.
Windows defender blokuje w przypadku kiedy zagrożenie próbuje się uaktywnić.

Co do ataków hakerskich - gdyby programy antywrusowe chroniły to nie byłoby włamań do banków i innychinstytcji - myślisz, że onie nie korzystają z ochrony antywirusowej?

żeby się zabezpieczyć należy przede wszystkiem mieć mocne hasło na konto - nie słownikowe - małe i duże litery oraz znaki zpecjalne - hasło powinno być zmieniane co 40 dni max, powinno zawierać conajmniej 8 znaków.

Konto wbudowane Administrator nie powinno być aktywne, a jeśli jest to również zahasłowane. Domyślnie jest nieaktywne.
Nie klikamy bezmyślnie w linki, ani na stronach www, a tym bardziej w wiadomościach email. Nie pobieramy załąćzników od nieznajomych.
Najlepszą ochroną antywirusową jest sam user.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości