• Ogłoszenie:

Komputer mocno zwolnił możliwe zarażenie wannacry?

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Komputer mocno zwolnił możliwe zarażenie wannacry?

Postprzez zapalara 15 Maj 2017, 09:27

reklama
Witam

Wczoraj zauważyłem, że komputer mocno zwolnił przerzucanie 2gb na drugą partycję zajęło bardzo dużo czasu, a system był mocno "zamulony". Zacząłem usuwać dane bo myślałem że SSD zwolnił przez to że było zajęte ponad 80% dysku ale to nie była ta przyczyna. I tu mi się nasuwa pytanie czy możliwe że złapałem Wanna Cry i dysk mój jest szyfrowany?

Mam Windows 7 i dopiero wczoraj jakaś aktualizacja się pokazała dostępna którą zainstalowałem.

Strach odpalać teraz komputer w normalnym trybie żeby wykonać FRST. Jedynie pozostaje Hirens i tam wykonać FRST tylko wtedy log nie będzie pełny. Chyba że po odpaleniu Hirens w jakiś inny sposób mogę sprawdzić czy system został zarażony.
zapalara
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 26 Wrz 2012, 11:22



Komputer mocno zwolnił możliwe zarażenie wannacry?

Postprzez ordynat 15 Maj 2017, 23:26

I tu mi się nasuwa pytanie czy możliwe że złapałem Wanna Cry i dysk mój jest szyfrowany?

Zaszyfrowanie całego dysku zajmuje tej infekcji tylko kilka sekund, więc nie widzę powodu, by komputer po tych kilku sekundach dalej mulił.

A czy w ogóle pojawił się u Ciebie komunikat widoczny w tym linku: http://wyborcza.pl/7,156282,21815396,ransomware-wannacry-w-polsce-zainfekowanych-ponad-1-tys-urzadzen.html ?
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Komputer mocno zwolnił możliwe zarażenie wannacry?

Postprzez zapalara 16 Maj 2017, 09:27

Nie było komunikatu, ale pamiętam kiedyś z jakimś wirusem szyfrującym to chwile trwało zanim zaszyfrował
zapalara
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 26 Wrz 2012, 11:22



Komputer mocno zwolnił możliwe zarażenie wannacry?

Postprzez ordynat 16 Maj 2017, 14:38

Nie sądzę, by bylo u Ciebie "WannaCry".
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości