• Ogłoszenie:

Kerio

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Kerio

Postprzez koper 21 Mar 2005, 10:39

reklama
Witam
Mam prośbę czy mógł by mi ktoś pomóc skonfigurować Kerio 4.1.2. Np. okna pop-up mam zaznaczone że nie mają wyskakiwać a i tak i tak jest ich pełno.
koper
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 06 Mar 2005, 13:46



Postprzez Magik 21 Mar 2005, 12:56

Jako uzytkownik tegoz firewalla przez dosyc krotki okres.....Moze jak wyjdzie stabilna 2.0 to sie zainteresuje, modol blokowania popup nie jest najwyzszych lotow


koper napisał(a):okna pop-up mam zaznaczone że nie mają wyskakiwać a i tak i tak jest ich pełno.


Wypadaloby zebys dodal do ustawien adres tych reklam..Kazdego adresu z ktorego wyskakuja.....Mozolna robota ale standardowe regolki Kerio nie sa zbyt "objetosciowe" i stad te "numery"

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez amdfanatyk 25 Mar 2005, 22:06

z tego co mi mowil kolega winzgrozowiec to wynika ze tego firewalla mozna tylko WYWALIC! zmien na np ZoneAlarm'a
fc4 ; 2.6.19.1-grsec ; kde 3.5.5
Awatar użytkownika
amdfanatyk
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 24 Mar 2005, 21:58



Postprzez MUTOPOMPKA 25 Mar 2005, 22:30

amdfanatyk napisał(a):z tego co mi mowil kolega winzgrozowiec to wynika ze tego firewalla mozna tylko WYWALIC! zmien na np ZoneAlarm'a

To powiedz temu koledze, że ma gównianą wiedzę na ten temat i niech idzie na szczaw!

Po drugie: Napisane jest w przyklejonym poście coś takiego:
Kod: Zaznacz wszystko
biorąc udział w dyskusji należy wystrzegać sie postów typu "Ja uzywam xxxx" lub "Najlepszy jest xxx"


Więc jeśłi nie masz nic do powiedzienia to nie pisz głupot!
Jeśli user nie umie korzystać z firewalla (a Kerio jest jednym z lepszych) bo ustalasz sobie reguły i jeśli się na tym nie zna to niech lepiej nic nie instaluje!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez amdfanatyk 26 Mar 2005, 00:35

iptables rulez!
Ostatnio edytowany przez amdfanatyk, 13 Sty 2006, 19:59, edytowano w sumie 1 raz
fc4 ; 2.6.19.1-grsec ; kde 3.5.5
Awatar użytkownika
amdfanatyk
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 24 Mar 2005, 21:58



Postprzez MUTOPOMPKA 26 Mar 2005, 01:01

no to jadziem z odpowiedzią:

Po pierwsze:
1) Popatrz jaki post jest tematem przewodnim!!!!
koper napisał(a):Mam prośbę czy mógł by mi ktoś pomóc skonfigurować Kerio 4.1.2.


2) Popatrz, coś napisał:
amdfanatyk napisał(a):z tego co mi mowil kolega winzgrozowiec to wynika ze tego firewalla mozna tylko WYWALIC! zmien na np ZoneAlarm'a


Więc chyba oczywiste jest to, że:
MUTOPOMPKA napisał(a):biorąc udział w dyskusji należy wystrzegać sie postów typu "Ja uzywam xxxx" lub "Najlepszy jest xxx"

Właśnie to zrobiłeś.... Post nie związany z tematem....

Po drugie:
Zgadzam się z Tobą, że Linux jest lepszy od Windowsa pod wieloma rzeczami... Także nie mów mi, że pod Linuxem można zxrobić to i owo i ten, czy tamten sposób, ponieważ był pisany m.in. pod sieci.... A windows jest pisany dla użytko że tak powiem domowego! A tu już jest różnica ogromna. Oczywiście, że są dystrybucje, które "zachowują się" jak Windowsy (tu mam na myśli "okienkopodobność") ale zauważ także, że jeszcze długi czas minie, aż userzy, którzy buszują w sieci dostrzegą WIELKIE ZALETY linuxa... (Pomijam fakt znajomości choć podstawowej w zabawie z nim)...

Po trzecie:
amdfanatyk napisał(a):- nie wrzucaj na moich kolegow wystarczy im wstyd za to, ze uzywaja windowsa
No to niech się przesiądą za Linuxa.... Mają wybór tak jak każdy z nas.

amdfanatyk napisał(a): (a Kerio jest jednym z lepszych) bo ustalasz sobie reguły - wow to chyba niespotykane na windowsie bo na linux'ie to codziennosc

:shock: Jasne... Tylko zauważ, że nie każdy zna się na tym, czy owym... Nie mów mi, że przesiadłeś się na niego i w paluszku wiedziałeś o co biega.. Musiałeś czytać, experymentować itp...

amdfanatyk napisał(a):moja wiedza na temat windowsowych "firewall'i" nie jest gleboka bo i tez nie bede zabezpieczal czegos, co kiedys, gdy bylo tworzone, zostalo zrobione bez glowy - windowsa

Skoro masz taką wiedzę na ich temat, to jak sam zaznaczyłeś, aby user zmienił na ZoneAlarma -> to się spytam: Dlaczego proponujesz tego ogniomurka?

amdfanatyk napisał(a):ze akurat rozmawial ze mna o tym firewall'u to myslalem, ze brak skutecznosci wynika z cienkiego programu a nie z nieumiejetnosci jego obslugi

Wcale program nie musi być cienki... Może być super, ale jak przyznałeś dziurawy to on jest! Zgodzę się z tym. Ale NIE MA programu, systemu działającego na 100%. Każdy program (system) ma swoje bolączki i dziury, więc wcześniej, czy później złamane zostaną zabezpieczenia w tym, czy innym systemie (programie).... Kwestia czasu i umiejętności...

amdfanatyk napisał(a):i ogolnie grzeczniej prosze bo udzielam sie na wielu forach i potrafie sie dobrze zachowywac w towarzystwie - tego samego oczekuje od innych

Myślisz, że ja się nie udzielam na innych forach? Owszem... Napisałem to, co napisałem. Może zbyt ostro, ale wrażliwy jestem na tym punkcie, jeśli widzę posty nie ma temat i trafia mnie, jeśli ktoś pisze nie na temat! Wiem, że nie jestem pępkiem świata, ale jeśli pada pytanie o konfigurację Kerio, a widzę posta:
amdfanatyk napisał(a):z tego co mi mowil kolega winzgrozowiec to wynika ze tego firewalla mozna tylko WYWALIC! zmien na np ZoneAlarm'a
No to jaka to jest pomoc? Do tego sam się przyznałeś, że:
amdfanatyk napisał(a):moja wiedza na temat windowsowych "firewall'i" nie jest gleboka...



Więc publicznie: Przepraszam Ciebie i Twoich kolegów i mam nadzieję, że przeprosiny będą przyjęte.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez amdfanatyk 26 Mar 2005, 01:54

ehh ... na prawnika to Ty bys sie nie nadal - niczego nie polecalem tylko napisalem zmien np na ZoneAlarm, drobna roznica a jednak; ZA chwalil moj kolega, ktory uzywa linux'a (!!) ale akurat ten prog wyroznij za skutecznosc (oczywicie wsrod tych freeware) i zareczam Ci, ze on lepiej zna sie na zabezpieczaniu systemow niz my obaj wzieci i reszta osob na forum; z reszta bezpieczenstwo zalezy w glownej mierze od administratora a sam firewall to i tak lipa bo wystarczy backdoor i juz wchodzi sie jak w maslo i pod tym wzgledem ZA jest dosc dobry bo oferuje zintegrowany AntyWirus; a po prawdzie i tak nic nie zastapi prawdziwego filtra stateful-inspection (np z iptables).
fc4 ; 2.6.19.1-grsec ; kde 3.5.5
Awatar użytkownika
amdfanatyk
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 24 Mar 2005, 21:58



Postprzez Magik 27 Mar 2005, 13:55

amdfanatyk napisał(a):ZA jest dosc dobry bo oferuje zintegrowany AntyWirus


Przy uzywaniu ZA security Suite zycze powodzenia....W skald tego pakietu wchodzi antywirek firmy e-trust....Gwarantuje bezpieczenstwo przez pierwsze 10 minut surfowania.....A heurystyka w tym programie to egzotyka jak snieg w Afryce
amdfanatyk napisał(a):(a Kerio jest jednym z lepszych) bo ustalasz sobie reguły - wow to chyba niespotykane na windowsie bo na linux'ie to codziennosc


A w ktorym firewalllu na dzioen dzisiejszy nie ustalasz regol??? Pomijajac BlackIce i podobne tego typu wynalazki???


amdfanatyk napisał(a):z tego co mi mowil kolega winzgrozowiec to wynika ze tego firewalla mozna tylko WYWALIC

Jesli m,asz na mysli wersje 4.0.16 to tak...Bo to rzeczywiscie dziura ...ale wczesniejesze i pozniejsze stanowia juz jakis poziom

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości