• Ogłoszenie:

Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Postprzez kamiledi15 20 Gru 2010, 20:41

reklama
Kupiłem telewizor i z tyłu mam dosyć dużą dziurę ,,PMCIA Card Slot". W instrukcji nie ma o tym ani słowa. Z tego, co znalazłem w Googlach, ta karta służy do zwiększania wydajności komputera, ale nie mam pojęcia, do czego to ma służyć w telewizorze? Wie ktoś może? Oczywiście karty nie ma w zestawie, więc nie wiem, czy ją dokupywać.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Postprzez floyd5 20 Gru 2010, 21:47

Podaj model telewizora. Zapewne ten slot służy do dodania możliwości do komputera np. łączenia się z siecią wi-fi, albo do zastosowań serwisowych, ale bez modelu TV nic pewnego nie można powiedzieć.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Postprzez kamiledi15 21 Gru 2010, 01:06

LG 22LE3300. Jutro mogę dać fotkę, jak to wygląda, bo to naprawdę spora dziura i bardzo mnie ciekawi, co to jest :D
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Postprzez floyd5 21 Gru 2010, 01:16

kamiledi15 napisał(a):bardzo mnie ciekawi, co to jest
To po prostu slot na kartę PCMCIA. Do czego może służyć już ci napisałem. Info z wikipedii
U ciebie prawdopodobnie można tam włożyć moduł do odbioru innych standardów telewizji cyfrowej.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Postprzez kamiledi15 21 Gru 2010, 13:40

No dobra, ja też już szukałem w Googlach, co to jest i znalazłem tylko informację, po co się tego używa w komputerze, a informacji odnośnie telewizora nie znalazłem. Dlatego nie ma sensu, żebyś mi dawał link do opisu, w którym nie występuje słowo ,,telewizor". Z tą telewizją cyfrową to jesteś pewien, czy tylko się domyślasz? Bo rzeczywiście mam 4 bonusowe kanały (TVP Kultura, TVN7, TVP Historia i TVN Warszawa) i byłem w lekkim szoku, że je mam. Pewnie kupno tej karty wiązałoby się z dodatkowym abonamentem? Bo te 4 mam chyba za darmo - nie mam żadnego dekodera, ani nic, żadnej telewizji cyfrowej, po prostu kupiłem nowy telewizor, włączyłem automatyczne strojenie i nagle mi znalazło cztery cyfrowe kanały, więc chyba nie trzeba będzie za nie dodatkowo płacić? Widocznie telewizor ma już w sobie wbudowany jakiś dekoder, ale nie wiem, czy mogę te kanały bezstresowo oglądać, czy też za miesiąc nagle przyjdzie mi wielki rachunek. Wcale o te kanały nie prosiłem, ale chcę je, skoro już są. Dodatkowo mogę podstawowe kanały (TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4, Puls) oglądać w cyfrowej jakości.
Mam związane z tym telewizorem inne pytanie. W starych telewizorach, kiedy naciskało się na pilocie przyciski od 1-9, można było przełączyć się w tryb jednocyfrowy (1-9) lub dwucyfrowy (10-99). Był do tego oddzielny przycisk. W nowych telewizorach (nie tylko w tym) automatycznie jest włączony tryb dwucyfrowy - po naciśnieciu cyfry telewizor jeszcze trzy sekundy czeka, aż wybiorę drugą cyfrę, dopiero wtedy przełącza na ten program, który wybrałem. Dotyczy to płaskich telewizorów marki LG - mam dwa i w obu jest ten problem. Można to jakoś przestawić na tryb jednocyfrowy, żeby kanał zmieniał się od razu, a nie czekał na drugą cyfrę? Można to przyśpieszyć przyciskiem OK, ale to dosyć uciążliwe, żeby po każdej cyfrze wciskać OK.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Postprzez Robert 21 Gru 2010, 18:43

Zajrzyj do instrukcji obsługi telewizora, tam powinno być napisane co w to gniazdo możesz włożyć.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Postprzez kamiledi15 21 Gru 2010, 21:16

kamiledi15 napisał(a):
W instrukcji nie ma o tym ani słowa.

Szukałem dokładnie, to słowo wogóle nie występuje w instrukcji.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Postprzez floyd5 21 Gru 2010, 23:59

kamiledi15 napisał(a):nagle mi znalazło cztery cyfrowe kanały, więc chyba nie trzeba będzie za nie dodatkowo płacić?

Nie trzeba będzie.
kamiledi15 napisał(a):Z tą telewizją cyfrową to jesteś pewien, czy tylko się domyślasz?

Jeśli kiedyś będziesz chciał odbierać płatne kanały DVB-T albo DVB-C to w zależności od użytego systemu kodowania trzeba będzie zaopatrzyć się w moduł dla tego systemu i kartę zakupioną u nadawcy, moduł umieścisz w TV a w nim kartę z opłaconym abonamentem.

Nie ma możliwości, żebyś bez podpisania umowy dostał jakiś rachunek. Albo umowa, albo doładowania jak w telefonie na kartę.

Co do ostatniego pytania - nie mam telewizora od LG więc nie wiem. Zajrzyj do instrukcji albo popatrz w ustawieniach.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Karta pmcia w telewizorze - co to jest?

Postprzez kamiledi15 22 Gru 2010, 00:38

Ok, dzięki. Co do tych cyfr, to nie znalazłem żadnych ustawień do tego ani w instrukcji też nic, także jakby ktoś wiedział, to prosiłbym o podpowiedź.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości