• Ogłoszenie:

Karta dźwiękowa unitek y-247a- problem z mikrofonem

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Karta dźwiękowa unitek y-247a- problem z mikrofonem

Postprzez bladi1492 05 Lip 2017, 23:01

reklama
Witam ,
Panowie mam problem z kartą dźwiękową Unitek Y-247A, dokładniej w systemie Windows 10 mam przesyłany dźwięk na trzy sposoby.
1x - Wyjście dźwięku HDMI - TV
1x - Wyjście dźwięku - Panel tylni karta zintegrowana (3 wyj.) - system 5.1
1x - Karta dźwiękowa USB - Unitek Y-247A - Słuchawki przewodowe - Pod rozmowy Skype itp.

Dziś otrzymałem kartę Unitek i po podłączeniu do komputera ( Wind.10), system automatycznie wgrał do niej sterowniki i została zainstalowana jako "USB Audio Device" , producent zapewnia że karta nie wymaga instalacji sterowników ponieważ działa na systemie PnP.
Problem polega na tym że dźwięk wychodzący jest jakości dobrej , co mi w zupełności wystarcza, aczkolwiek jeżeli chodzi o mikrofon jest jakość tragiczna dosłownie kilkakrotnie niższa od karty zintegrowanej.
Na recenzji :
"Tania karta dźwiękowa na USB Unitek Y-247A unboxing i recenzja
jest przedstawione że dźwięk jest dobrej jakości, aczkolwiek w moim wypadku jest 90% szumy, 10% głos i to jeszcze "za poduszki".
Tym bardziej dziwi mnie to że :
1x Karta wyjścia HDMI-TV jak opisana jako Nvidia High Definition Audio <- Prawidłowo
1x Panel tylni karty zintegr. - opisana jako Realtek Definition Audio <- Prawidłowo
1x Unitec Y-247A - opisana jako USB Audio Device, gdzie jest niby na procesorze C-Media, więc nazwa nie powinna uciekać w ten sterownik/ nazwę procesora dźwiękowego ? -<- dziwne :)
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, i przepraszam jeżeli tematyka wystawionego postu jest błędna, i post miałem wystawić w innym dziale, lecz koniec końców, nie wiem sam czy to wina"Sterowników" gdzie producent nie zaleca instalowania do niej , czy wina "Oprogramowania" jakiegoś dodatkowego do ustawienia mikrofonu, czy też wina "Hardware".
Z góry dziękuje :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Karta dźwiękowa unitek y-247a- problem z mikrofonem

Postprzez Robert 06 Lip 2017, 09:36

To jest karta dźwiękowa za 40zł. Typowy chińczyk, a recenzja, to sorry ale do zbyt profesjonalnych nie należy. <rotfl>
Upatrywałbym problemu zarówno w mikrofonie niskiej jakości jak i niskiej jakości tej dźwiękówki. Skoro masz integrę, czemu kupiłeś coś takiego?
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Karta dźwiękowa unitek y-247a- problem z mikrofonem

Postprzez bladi1492 06 Lip 2017, 09:46

Robert napisał(a):To jest karta dźwiękowa za 40zł. Typowy chińczyk, a recenzja, to sorry ale do zbyt profesjonalnych nie należy. <rotfl>

Prosiłem o pomoc a nie opinie odnośnie produktu, tym bardziej porównując to co jest przedstawione na recenzji , u mnie to działa stanowczo gortzej.
Robert napisał(a):Upatrywałbym problemu zarówno w mikrofonie niskiej jakości

Skoro na karcie zintegrowanej jakość dźwięku jest bardzo dobra, bez szumów a dźwięk czysty to dlaczego stawiasz na niskiej jakości mikrofon ?
Robert napisał(a):Skoro masz integrę, czemu kupiłeś coś takiego?

Integra jak wcześniej napisałem:
"1x - Wyjście dźwięku - Panel tylni karta zintegrowana (3 wyj.) - system 5.1" , i łatwiej mi jest przełączyć obsługiwaną kartę w systemie niż przełączać przewody .
Czekam dalej na informacje odnośnie rozwiązania problemu. :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Karta dźwiękowa unitek y-247a- problem z mikrofonem

Postprzez Robert 06 Lip 2017, 10:15

bladi1492 napisał(a):Prosiłem o pomoc a nie opinie odnośnie produktu

Jeśli dziwi Cię to, że twój Unitec (Daewoo Tico) nie jedzie jak Mercedes S klasa to nie wiem co może pomóc.

Na stronie Uniteka nie ma dedykowanych sterowników.
Sugerowałbym zwrócić/wymienić na inną jeśli jakość odbiega od tego co miało być.


bladi1492 napisał(a):"1x - Wyjście dźwięku - Panel tylni karta zintegrowana (3 wyj.) - system 5.1" , i łatwiej mi jest przełączyć obsługiwaną kartę w systemie niż przełączać przewody .

Masz dobrze podłączony Front Panel? Wtedy mógłbyś używać tego wejścia.

Dodano 06.07.2017 09:18:32:
bladi1492 napisał(a):Prosiłem o pomoc a nie opinie odnośnie produktu, tym bardziej porównując to co jest przedstawione na recenzji , u mnie to działa stanowczo gortzej.


Na recenzji mikrofon z tej karty też działa gorzej, mimo, że nagrywający sugeruje inaczej.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Karta dźwiękowa unitek y-247a- problem z mikrofonem

Postprzez bladi1492 06 Lip 2017, 11:04

Robert napisał(a):Masz dobrze podłączony Front Panel? Wtedy mógłbyś używać tego wejścia.

Ponieważ komputer stoi ode mnie ok 2,5 m, i przeprowadzając przewód z przedniego panelu będzie to nie estetyczne i kolizyjne jak przedstawione mam na ilustracji poniżej.
Image
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Karta dźwiękowa unitek y-247a- problem z mikrofonem

Postprzez Robert 06 Lip 2017, 15:58

Zastanawia mnie teraz czemu nie pomyślałeś o słuchawkach bezprzewodowych z mikrofonem.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Karta dźwiękowa unitek y-247a- problem z mikrofonem

Postprzez bladi1492 06 Lip 2017, 16:09

Robert napisał(a):Zastanawia mnie teraz czemu nie pomyślałeś o słuchawkach bezprzewodowych z mikrofonem.

Ponieważ te słuchawki to pozostałość po laptopie :D , a są bardzo dobre :D "Logitech G230" , i wolałem dopłacić jakieś maks 100zł za przedłużacz jack , i kartę dźwiękową USB i zamaskować to w listwach , niż wydać ok 300-500zł za nowe słuchawki bezprzewodowe :D aczkolwiek jak to się nie uda :D to trzeba będzie się nad tym zastanowić :)

Dodano 08.07.2017 10:40:42:
Problem rozwiązany, wyłączyłem automatyczne instalowanie sterowników w systemie Windows , w rejestrze i wgrałem sterowniki z strony poniżej:
KLICK <--aczkolwiek nie za pomocą pliku "setup.exe" tylko wskazałem karcie w menadżerze urządzeń o wczytanie sterowników. Teraz mikrofon działa bardzo dobrze i bez najmniejszego problemu. :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości