• Ogłoszenie:

Jakie auto kupić ?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Odp: Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 13 Cze 2013, 09:12

Astra tez ok. Ale segment wyzej od Clio i spółki ;-) w tym segmencie masz A3 (raczej poza zasięgiem cenowym), golfa 4, bore, megane, 307, Xsara - które są droższe w eksploatacji ;-)

Wysłane z mojego GalaxyS II za pomocą Tapatalk 2
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez (Teus) 22 Cze 2013, 17:10

Co myslicie o Toyocie MR2 czy Mazdzie MX-5 ? drogo utrzymac? a Audi TT ? to juz pewnie bardzo drogo.. no ale ciekawy jestem ;)
| ACER ASPIRE 5740G-334G25Mn | Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz | 4096 Ram DDR3 | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 1GB DDR3@Biosmodded 700mhz/1050mhz. 1.05V, DirectX 11, Shader 5.0, Avivo | Hitachi 250 GB SATA II | Windows 7 Ultimate 64 PL |
Eset Smart Security 5|
Awatar użytkownika
(Teus)
~user
 
Posty: 1380
Dołączenie: 04 Wrz 2010, 09:46
Miejscowość: Tuntschendorf
Pochwały: 67



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 22 Cze 2013, 21:24

(Teus) napisał(a):Co myslicie o Toyocie MR2 czy Mazdzie MX-5 ?

Oby dwa to dość rzadkie japończyki na naszym rynku, więc odpowiedź raczej znasz.. Blacha z zamienników właściwie nie dostępna w razie jakiejś bencki ;)
Mazda RX-8 jest fajna tylko silnik wankla, którego nie ma kto naprawić w tym kraju :P Nawet serwis Mazdy rozkłada często ręce.. A używany to 5 tyś PLN w górę ;) A samo auto warte ok 22 000 PLN ;)
(Teus) napisał(a): a Audi TT

Silnik dzieli z A3, A4, Passatem i innymi z grupy VAG więc ceny nie powalają.. ;) Blacha i zawieszenie drogie ;)
Ostatnio znajomemu sprawdzałem wahacz - 400 PLN + 100 PLN sworzeń bo ten nie występuje z wahaczem ;)
W razie bencki to dużo jest ich z Anglii więc blacha dostępna ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez nevesu 23 Cze 2013, 21:33

Ogólnie problemem VAGów jest ich popularność i idiotyzm ludzi, którzy wierzą w okazje rzędu B5FL 99 rok, 200 tyś przebiegu.

VW daje Ci 10 lat gwarancji na blachę i jakoś nie widać, żeby u mnie rdza wychodziła, a na pewno będzie lepiej, niż w Japońcach, RX8 kumpla jest po prostu RUDE.

No chyba, że kupujecie samochód oceniając tylko lakier, bez zajrzenia pod spód, no to wtedy macie 2 połówki zespawane, śmiało, na łosi jest mnóstwo okazji...

pozdrawiam szczęśliwie, ciesząc się spalaniem 6.2 w mieszanym, mając silnik zchipwany na 150 ps ...
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Jakie auto kupić ?

Postprzez Robert 23 Cze 2013, 21:48

nevesu napisał(a):ciesząc się spalaniem 6.2 w mieszanym

Mój pali max 5.5 w mieszanym. Obecnie mam 4.7 :lol:
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Jakie auto kupić ?

Postprzez nevesu 23 Cze 2013, 21:50

Image

Wiesz, mi ostatnio tyle wyszło jak się starałem bo rezerwa się ostro paliła, tylko w gruncie rzeczy wolę, żeby silnik miał czym oddychać i się nie męczył, niż oszczędzać paliwo i potem wymieniać dwumas.
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Jakie auto kupić ?

Postprzez Robert 23 Cze 2013, 22:43

Nie robię eko-drivingu. Nie duszę silnika, nie jadę jak emeryt. Po prostu jak mam przyspieszyć to dynamicznie, a jak już jadę to płynnie bez gwałtownych przyspieszań i hamowań.

W moim dieslu ni ma dwumasu i DPF :banan:
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 23 Cze 2013, 23:05

nevesu napisał(a):Ogólnie problemem VAGów jest ich popularność i idiotyzm ludzi, którzy wierzą w okazje rzędu B5FL 99 rok, 200 tyś przebiegu.

Sprawa pierwsza - jak znajdziesz FL'a z 99 roku to gratuluję ;) FL szedł od końca 2000 roku, bodajże od października lub listopada ;)
Ale co do naiwności ludzi masz rację ;) Benzyna i przebieg ok 200 tyś jest możliwa, ale diesel ze szwabi z 99 roku to ma ok pół miliona na blacie :) Później trafia do Mirka albo innego handlarza i cud! 196 tyś na blacie :D

nevesu napisał(a):VW daje Ci 10 lat gwarancji na blachę i jakoś nie widać, żeby u mnie rdza wychodziła,

Blacha ocynk, jak nie walony to nie powinien gnić ;)

nevesu napisał(a):pozdrawiam szczęśliwie, ciesząc się spalaniem 6.2 w mieszanym, mając silnik zchipwany na 150 ps ...

To ja ciebie pozdrawiam z Toyoty Avensis Kombi T25 2.2 D4D 150KM ze średnim spalaniem 7.2-7.5L/100 na A2 przy 180-200 km/h ;)
Dodatkowo możliwość chipa na prawie 200 KM ;) Auto ojca, ale dosyć często nim śmigam ;) I bardzo polecam D4D na łańcuchu rozrządu :)

Robert napisał(a):Mój pali max 5.5 w mieszanym. Obecnie mam 4.7

Mi Clio w mieszanym łyknie 6.5L/100 ale sądzę że każde z w/w aut przy mojej jeździe zrobi taki wynik lub wyższy ;) Toyota w mieście przy mojej jeździe pali 10-12L/100 więc sami oceńcie moją jazdę :banan:

nevesu napisał(a):Wiesz, mi ostatnio tyle wyszło jak się starałem bo rezerwa się ostro paliła, tylko w gruncie rzeczy wolę, żeby silnik miał czym oddychać i się nie męczył, niż oszczędzać paliwo i potem wymieniać dwumas.

Jeszcze kilka takich jazd na rezerwie i pompa w zbiorniku do wymiany :lol:
W Clio przy emeryckiej jeździe w trasie udało mi się zrobić 1300 km na 45L paliwa czyli ~3,5L/100 km ;) :papryczka:

Robert napisał(a):Nie robię eko-drivingu. Nie duszę silnika, nie jadę jak emeryt. Po prostu jak mam przyspieszyć to dynamicznie

:ok:
Robert napisał(a):jadę to płynnie bez gwałtownych przyspieszań i hamowań.

Nuda :lipa:

Robert napisał(a):W moim dieslu ni ma dwumasu i DPF

W Clio nie ma :banan: W Toyocie jest ale nie sprawia problemów 8)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez Robert 29 Cze 2013, 00:01

kajtekjr napisał(a): Robert napisał(a):jadę to płynnie bez gwałtownych przyspieszań i hamowań.


Nuda :lipa:


Spoko. Jednak wyprzedzanie na zakorkowanych ulicach najeżonych skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych o 1 pasie ruchu w 1 stronę to nie dla mnie. A na dłuższe podróże wolę jechać równo niż wyprzedzać wszystko i wszędzie i jechać ile fabryka dała bo za kilka km i tak takiego pacana doganiam, a spalanie mam 2 l mniejsze.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 29 Cze 2013, 00:14

Robert napisał(a):Spoko. Jednak wyprzedzanie na zakorkowanych ulicach najeżonych skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych o 1 pasie ruchu w 1 stronę to nie dla mnie. A na dłuższe podróże wolę jechać równo niż wyprzedzać wszystko i wszędzie i jechać ile fabryka dała bo za kilka km i tak takiego pacana doganiam, a spalanie mam 2 l mniejsze.

Wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz.. Moja najczęstsza podróż to trasa Września - Poznań - Września. Mam dwie opcje K92 w obu kierunkach na w/w trasie posiada dwa pasy ruchu w każdym kierunku oddzielone pasem zieleni i barierką oraz autostradę A2, co prawda płatną 15 zł w jedną stronę ale jak się bardzo śpieszysz to ok 15 min i jesteś w Poznaniu ;) Więc śmiało można jechać ile fabryka dała i w tym przypadku jeśli nie pojedziesz podobnie to nie jesteś wstanie dogonić nawet jak jakaś ciężarówka przyblokuje na lewym pasie ;)
W/w jazda w Clio to spalanie na poziomie 8-10L/100 km, większa Toyota spala mniej :lol:

A miasto, bez szybkiego i dynamicznego ruszania jest dla mnie nudne jak flaki z olejem, niestety czasem ktoś wyjedzie i trzeba hamować.. Uroki miasta :)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez Robert 29 Cze 2013, 22:59

Nie stać mnie na wysokie spalanie, ale tym bardziej na jazdę na duszonym silniku. Po prostu muszę delikatnie jeździć bo mi piniondzów nie starcza jak sobie poszaleje.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 30 Cze 2013, 21:44

Robert napisał(a):tym bardziej na jazdę na duszonym silniku.

Nie rozumiem pojęcia duszony silnik :oops: ? Możesz mi to wyjaśnić :)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez Robert 30 Cze 2013, 23:00

Na super niskich obrotach by super mało palił. Tzw eko driving. Lecz po paru tyś km może wywalić wał korbowy, dziurę w silniku, zatkać wtryski itd itp.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 30 Cze 2013, 23:26

Robert napisał(a):Lecz po paru tyś km może wywalić wał korbowy, dziurę w silniku,

Ja jeszcze nie słyszałem, żeby przy spokojnej jeździe ktoś zrobił dziurę w silniku, albo wywalił wał korbowy, albo żeby korba wyszła miską olejową.. Zatkanie wtrysków? No może bo nie ta przepustowość ale to też potrzeba czasu.. najbardziej ucierpi DPF...
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez alicjajanas87 16 Lip 2013, 21:23

Od niedawna mam skodę octavia i bardzo sobie chwalę. Nie pali dużo i fajnie się prowadzi.
alicjajanas87
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 16 Lip 2013, 21:09



Jakie auto kupić ?

Postprzez Robert 19 Lip 2013, 23:08

kajtekjr napisał(a):
Robert napisał(a):Lecz po paru tyś km może wywalić wał korbowy, dziurę w silniku,

Ja jeszcze nie słyszałem, żeby przy spokojnej jeździe ktoś zrobił dziurę w silniku, albo wywalił wał korbowy, albo żeby korba wyszła miską olejową.. Zatkanie wtrysków? No może bo nie ta przepustowość ale to też potrzeba czasu.. najbardziej ucierpi DPF...


No widzisz. A ja nawet widziałem na żywo taki silnik.

W mojej Hondzi, nie ma DPF.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 20 Lip 2013, 01:20

Robert napisał(a): A ja nawet widziałem na żywo taki silnik.

wytłumacz mi jak do tego mogło dojść ? W jaki sposób przy spokojnej jeździe można zrobić dziurę w bloku silnika ? Albo jak uszkodzić wał korbowy jeżdżąc na niskich obrotach ?

Rozumiem, gdy takie rzeczy się dzieją przy jeździe w "czerwonej strefie", wtedy bloki pękają, korby wychodzą miską olejową lub wał wychodzi rozrządem, ale przy 2k obr/min wg. mnie jest to nie możliwe...
Ale to też nie jest tak, że wskazówka dotyka czerwonego pola i nagle blow engine... :roll:
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez Mike 20 Lip 2013, 14:32

Chodzi o sytuację, gdy jedziesz przykładowo 40km/h na 5 przełożeniu. Silnik będzie tak szarpał, że faktycznie może kopyto wystawić.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 20 Lip 2013, 14:48

Mike napisał(a):Chodzi o sytuację, gdy jedziesz przykładowo 40km/h na 5 przełożeniu. Silnik będzie tak szarpał, że faktycznie może kopyto wystawić.

Mike, ale to już jest jakieś ekstremalne zachowanie.. W tym momencie od razu "czuć", że auto "nie idzie" i szarpie i odruchowo wciskasz pe.dał sprzęgła i dajesz bieg lub dwa niżej...
Druga sprawa, jak się jeździ autem już dłuższy czas to wiadomo czy wystarczy momentu obrotowego do jazdy 40 km/h na 5 biegu czy redukować na niższy bieg..

Przykład z życia - Renault Clio 1.5 dCi 65KM - dojazd do świateł, zmiana na zielone i dobrze wiem że jak się kulam poniżej 20km/h wg licznika to muszę dać 1. bieg bo inaczej słyszę jak grają popychacze zaworowe przy wyższym biegu.
Identyczna sytuacja w drugim naszym aucie - Toyota Avensis 2.2 D4D 150KM - spokojnie na 2. biegu but i idzie aż miło...

Wg. mnie to trzeba być niezłym "artystą" żeby popsuć silnik w taki sposób przez "eko-driving" :oops:
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez Mike 21 Lip 2013, 00:21

Spoko, trochę wiem jak się z silnikiem obchodzić, kilka już ich rozebrałem. A klamotami od ciągników, po koparki, motocykle, kombajny, auta, i... (pewno coś by się jeszcze znalazło) dosiadałem od 7 roku życia (jeżeli nie wcześniej). Kilka już się ich rozebrało ;)
Także wiem jak się z tym obchodzić nawet bez prędkościomierza, i innych 'ustawiaczy'.

Tak, czy inaczej jest sporo osób, które nie 'czują' pracy silnika.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



PoprzedniaNastępna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron