• Ogłoszenie:

Jaki router wifi do internetu kablowego - 'multimedia'

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Jaki router wifi do internetu kablowego - 'multimedia'

Postprzez adashko 17 Paź 2010, 20:45

reklama
Witam, mam na stancji internet od 'Multimedia', który za pomocą kabla koncentrycznego jest podłączony do modemu Motorola SB5100, i z modemu rj-45 do kompa.

Chciałbym teraz dokupić router i udostępnić internet na dwa kompy - jaki router moglibyście mi polecić?
Chciałbym żeby był jak najtańszy, nie zależy mi na żadnych dodatkowych funkcjach - jedynym wymaganiem jest WiFi.

Jak to ma być później połączone? Modem -> Router -> Komp, czy ew. modem nie będzie już potrzebny?
Router z pierwszym kompem może być połączony kablowo, chodzi mi tylko o to żeby laptop z drugiego pokoju mógł się łączyć bezprzewodowo.

Jakie mogę przeszkody napotkać przy konfiguracji? Znalazłem informację że należy później sklonować adres MAC (będę się martwił o to później, bo wcześniej nie miałem do czynienia z routerem i ogólnie z sieciami :oops: )

Proszę więc o porady dla początkującego :wink:
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Jaki router wifi do internetu kablowego - 'multimedia'

Postprzez Haczyk 18 Paź 2010, 05:27

adashko napisał(a):Chciałbym teraz dokupić router i udostępnić internet na dwa kompy - jaki router moglibyście mi polecić?
Chciałbym żeby był jak najtańszy, nie zależy mi na żadnych dodatkowych funkcjach - jedynym wymaganiem jest WiFi.

jeśli chodzi o zasięg - Pengramy są bardzo wydajne i do tego nie są drogie (np. Pentagram Cerberus P 6361)
jeśli naprawdę chcesz zminimalizować koszty - zamiast routera możesz kupić kartę wi-fi do kompa (WLAN Wi-Fi USB PENTAGRAM 6132-10)

adashko napisał(a):Jak to ma być później połączone? Modem -> Router -> Komp, czy ew. modem nie będzie już potrzebny?
jeśli w nowym routerze będziesz miał wejście WAN (Internet) na kabel koncentryczny (PENTAGRAM P 6331-4A) to da radę wyeliminować modem. Ale chyba najszybciej skonstruujesz schemat, który opisałeś (eliminując modem musisz przerzucić jego konfigurację na router)

adashko napisał(a):Jakie mogę przeszkody napotkać przy konfiguracji? Znalazłem informację że należy później sklonować adres MAC

możesz mieć problemy hardwarowe (uszkodzony kabel sieciowy itd.) lub softwarowe (nieprawidłowa adresacja sieci itd.)
co do klonowania: przy konfiguracji modem -> router -> komp sądzę, że nie będziesz musiał klonować adresu mac - wystarczy, że podepniesz router (chyba, że Multimedia podłącza klientów po adresach mac :1: )

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62



Jaki router wifi do internetu kablowego - 'multimedia'

Postprzez Mike 18 Paź 2010, 09:37

Haczyk, wstawiaj linku zgodnie z zasadami działu.

Haczyk napisał(a):jeśli naprawdę chcesz zminimalizować koszty - zamiast routera możesz kupić kartę wi-fi do kompa (WLAN Wi-Fi USB PENTAGRAM 6132-10)

Jaki ma to sens skoro komp musi być włączony, aby inne urządzenia miały łączność bezprzewodową (no chyba, że kolega adashko ma w domu jakiś serwerek, albo bawi się w kopiowanie Internetu).

Haczyk napisał(a):chyba, że Multimedia podłącza klientów po adresach mac

W Multimedii nie ma żadnych zabezpieczeń po MACu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Jaki router wifi do internetu kablowego - 'multimedia'

Postprzez adashko 18 Paź 2010, 13:01

Dziękuję za odpowiedzi :wink: :

Mike013 napisał(a):komp musi być włączony, aby inne urządzenia miały łączność bezprzewodową


Nie wchodzi w grę, zostańmy przy routerze :wink:

Mike013 napisał(a):W Multimedii nie ma żadnych zabezpieczeń po MACu.


Świetnie, jeden problem (jak dla mnie :wink: ) mniej.

no chyba, że kolega adashko ma w domu jakiś serwerek, albo bawi się w kopiowanie Internetu)


Nic takiego nie ma miejsca :P

Haczyk napisał(a):jeśli w nowym routerze będziesz miał wejście WAN (Internet) na kabel koncentryczny (PENTAGRAM P 6331-4A) to da radę wyeliminować modem. Ale chyba najszybciej skonstruujesz schemat, który opisałeś (eliminując modem musisz przerzucić jego konfigurację na router)


Ok, może być config z modemem, bo ten router z koncentrykiem jest jednak sporo droższy.
Czyli ten pierwszy Pentagram powinien w zupełności sprostać moim niewygórowanym oczekiwaniom :) ?
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości