• Ogłoszenie:

Jaki linux lżejszy od windows xp ?

Dyskusje i problemy z Unix'ami

Jaki linux lżejszy od windows xp ?

Postprzez Piotrek1200 13 Lut 2013, 19:10

reklama
Witam
Jestem zmuszony do prośby o pomoc xd Mam laptopa HP 530 Jest to dość biedny komputerek. Używam go głównie do sporządzania różnych dokumentów rodzaju Microsoft Office, komunikacji i przeglądania internetu. Windows XP nawet na minimalnych ustawieniach bardzo mnie ogranicza i programy i tak działają z niekomfortowym opóźnieniem.
Postanowiłem wypróbować Linuxa, słyszałem, że jest bardzo lekki. Po instalacji Ubuntu 12.10 okazało się, że chodzi jeszcze wolniej ^^" W dodatku często się zamraża kiedy staram się korzystać tak jak na Win XP. Wygląda mi to na po prostu zły wybór. Tych Linuxów jest tak dużo .. Nie wiem od czego zacząć. Chcę poprosić o pomoc bardziej doświadczonych w tej dziedzinie.
Którego linuxa powinienem wypróbować ? Chcę móc tylko pracować nad dokumentami typu MC Office, przeglądać internet i rozmawiać ze znajomymi przez proste czaty typu skype.
Awatar użytkownika
Piotrek1200
~user
 
Posty: 162
Dołączenie: 30 Mar 2008, 16:26



Jaki linux lżejszy od windows xp ?

Postprzez Sh@m@N 13 Lut 2013, 19:18

1. Jeśli Ubuntu - to 10.04 LTS - Lśniący Lamparcik, bez unity.
2. Laptop powinien udźwignąć bez problemu XP - dla komfortu sugeruję wydać te 60 - 70 zł. na pamięć 2 GB (zamiast 1GB zamontowanej).
3. Zwykła optymalizacja windowsa i ubuntu - i powinno śmigać na obydwu systemach.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Jaki linux lżejszy od windows xp ?

Postprzez d3v 17 Lut 2013, 17:02

Nowe ubuntu śmignie bez problemu tylko w wersji XFCE. Ściągnij Kubuntu 12.10 będzie śmigać bez problemu ;) Mi śmiga na netbooku o podobnych parametrach. Jest prosty w obsłudze, nie trzeba nic robić w konsoli, bardzo przyjemnie się go używa i nie wygląda jak system sprzed 10 lat ;)

Wygląd :

http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Xubuntu-12-10-Beta-2-Officially-Released-Screenshot-Galerry-3.jpg

;)
Awatar użytkownika
d3v
~user
 
Posty: 1357
Dołączenie: 14 Kwi 2006, 20:03
Pochwały: 39



Jaki linux lżejszy od windows xp ?

Postprzez piotr448 03 Mar 2013, 00:21

KDE dość długo się uruchamia, polecałbym raczej Lubuntu lub Xubuntu, jeśli zależy ci na lekkości. Ja na netbooku korzystam z Arch Linuksa z Openboxem i to działa na prawdę super szybko i wydajnie, ale nie polecam tego początkującym użytkownikom Linuksa, bo sporo trzeba wiedzieć i szperać po internecie. Dla początkujących Xubuntu, Lubuntu lub Linux Mint Xfce

Autor postu otrzymał pochwałę
piotr448
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 13 Sie 2012, 22:51
Pochwały: 1



Jaki linux lżejszy od windows xp ?

Postprzez d3v 03 Mar 2013, 22:49

Oczywiście miałem na myśli Xubuntu, sam screen na to wskazuje, małe przejęzyczenie ;)

Kubuntu z KDE to zamulacz niepotrzebny

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
d3v
~user
 
Posty: 1357
Dołączenie: 14 Kwi 2006, 20:03
Pochwały: 39



Jaki linux lżejszy od windows xp ?

Postprzez Katerin 31 Mar 2013, 19:42

Puppy jest bardzo lekki tylko korzystanie z Wifi czy Modemu może być trudne bo przy samym modemie trzeba podać całą konfiguracje ustawień pod nasz modem i operatora

jednak programy jakie w nim są ni jak mają się do obsługi MsOffice, raczej na nim Libre Office się nie zainstaluje
Katerin
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 16 Lut 2013, 16:43
Pochwały: 2




Powróć do System Linux / Unix

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości