• Ogłoszenie:

Jak wzmocnić sygnał z routera ?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Jak wzmocnić sygnał z routera ?

Postprzez Kemuel 27 Gru 2008, 18:50

reklama
Witam
posiadam router LINKSYS MODEL WRT54GL i podaje sobie na laptopa sygnał wi-fi ale po przejściu do innego pokoju tzn przez 3 dość szerokie ściany jest bardzo słaby sygnał co bardzo spowalnia odbiór internetu lub nawet przerywa albo nawet nie chce się łączyć. Czy w tym modelu istnieje jakaś możliwość aby podkręcić moc sygnału czy pop-rostu ktoś mi doradził aby dokupić do niego tzw "punkt dostępu " i podączyć do wejścia w routerze i przez ten punkt dostępu korzystać z sygnału wifi.
co mi doradzacie bo inni twierzdą że tylko poprzez punkt dostępu uzyskam super sygnał wifi p[oprzez szerokie ściany .
z góry dzięki
Pozdrawiam Wszystkich
Kemuel
Awatar użytkownika
Kemuel
~user
 
Posty: 358
Dołączenie: 15 Mar 2006, 22:14
Miejscowość: G-D



Jak wzmocnić sygnał z routera ?

Postprzez BZIKU 27 Gru 2008, 19:03

Możesz zastosować tzw.REPEATER.Widziałem też 'nakładkę' na anteny wydłuzające wysokośc i moc sygnału-ale zapomniałem "fachowej" nazwy jak to sie nazywa i nie moge znaleźc na allegro :/ Ponoć dawało też niezłe rezultaty.
Twój model ma odkręcane anteny..Może coś takiego -> Antena patykowa...Ponoć też daje efekty
Trochę info-> http://forum.pclab.pl/t423879.html
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Jak wzmocnić sygnał z routera ?

Postprzez t0d 28 Gru 2008, 13:53

1) antena dookólna na złączu rp-sma
2) access point ustawiony jako repeater ;-)
3) przesunięcie routera w bardziej dogodne miejsce (za 1-2 ściany, które tak przeszkadzają)
4) wyburzenie kilku ścian
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Re: jak wzmocnić sygnał z routera ?

Postprzez Smilodon 29 Gru 2008, 06:05

http://www.wififorum.pl/ - polecam świetne forum o wifi.
http://www.wififorum.pl/index.php?s=3a29cd777a51eeaf581fb4d2beb077ca&showforum=23

Np wiele anten, wzmacniaczy - i to samorobek <- podane ich schematy i sposoby zrobienia, noi zapytac mozna - ogolnie masa wiedzy o wi-fi widzialem tam wiele porblemow podobnych do Twojego, np przesylanie sygnalu na kilka kilometrow (ale to juz wielkie Panelowe anteny i to na "zadupiach" gdzie widocznosc jest dobra :P).
Zeby nie byc goloslownym widzialem tam antene wykonana z tuby po chipsach Pringels czy jak to sie pisze :P - to chyab rodzaj anteny dookolnej - najpopularniejsza do wzmacniania sygnalu.

A kiedys widzialem ejszcze jeden hardcorowy sposob :P:
http://www.windowsmx.pl/viewtopic.php?f=31&t=2464

Od siebie dodam, ze jak masz mozliwosc wyjecia anteny w routerze to wydatek rzedu 20-30 zł i masz zasieg na caly dom ;) (tanio na allegro kupisz anteny, tylko dobierz dobrze).

Pozdro warto poczytac moim zdaniem ;)
Ciągle się ucze...
Linki jakie podaje komuś są, były albo będą podawane przez innych userow.
Awatar użytkownika
Smilodon
~user
 
Posty: 67
Dołączenie: 08 Lis 2005, 17:05
Pochwały: 1



Re: jak wzmocnić sygnał z routera ?

Postprzez Kemuel 30 Gru 2008, 11:12

dzięki koledzy poczytam sobie i zobaczymy myślę że jakoś uda mi się wzmocnić sygnał napisze później z jakim efektem i w jaki sposób to zrobiłem , na początek chyba zobaczę jak podziała zamiana antemnek na mocniejsze
Pozdrawiam Wszystkich
Kemuel
Awatar użytkownika
Kemuel
~user
 
Posty: 358
Dołączenie: 15 Mar 2006, 22:14
Miejscowość: G-D



Re: jak wzmocnić sygnał z routera ?

Postprzez t0d 30 Gru 2008, 20:20

Smilodon napisał(a):(...) tuby po chipsach Pringels czy jak to sie pisze :P (..)


Pringles :P nie dam szkalować jednej z marek, firmy w której pracuję! :D
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Re: jak wzmocnić sygnał z routera ?

Postprzez kalollo 03 Maj 2009, 13:38

Witam!

Mam pytanie w sprawie routera, trochę innej niż powyżej... A dokładniej: czy da się jakość wzmocnić sygnał ale przy routerze, który podpina się do komputera standardowego... tj. czy są jakiegoś typu wzmacniacze, które można wpiąć pomiędzy antenę a router? a może jakieś inne "domowe" sposoby?
Niby umowę mam na 2mb to trochę cienko to chodzi... przykładowo download to max 80kb/s a upload około 10kb/s

Pozdrawiam
kalollo
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 03 Maj 2009, 13:20




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości