• Ogłoszenie:

Jak wejść w win XP w profil chroniony hasłem

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Jak wejść w win XP w profil chroniony hasłem

Postprzez cinasek2 23 Kwi 2005, 16:53

reklama
Witam mam problem. Spalił mi sie procesor, a na pulpicie miałem wiele waznych rzeczy. Poszedłęm do kolegi z dyskiem i chciałęm sobie zrzucić z mojego dysku dokumenty z pulpitu na dysk kolegi. Ja mam System Xp i gdy wchodze w dokument and setinks i chcę wybrac uzytkownika to wyskakuje mi ze brak dostepu do folderu pewnie dlatego ze uzytkownika miałem na hasło. czy ktoś czasem nie wie jak moge wejść do tego folderu prosze was pouzcie miałem tam bardzo wazne rzeczy :(
E - mail ---- cinasek2@o2.pl

Gadu - Gadu --- 6542418
Awatar użytkownika
cinasek2
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 06 Cze 2004, 15:03
Miejscowość: z Kontowni
Pochwały: 1



Postprzez MUTOPOMPKA 23 Kwi 2005, 17:01

Podłącz swój dysk, jako Primary Master i odpal z niego kompa.... Poinstaluje Ci stery ze sprzętu kolegi i wejdziesz do siebie bez żadnego problemu!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez cinasek2 23 Kwi 2005, 17:15

robiłem juz to ale nie skutkuje bo po podłaczeniu tego dysku jak juz sie uruchamiac ma system to sie restatuje komp i cały czas tak w kułko wybieram sobie windows klikam enter i sie reseruje ;/
E - mail ---- cinasek2@o2.pl

Gadu - Gadu --- 6542418
Awatar użytkownika
cinasek2
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 06 Cze 2004, 15:03
Miejscowość: z Kontowni
Pochwały: 1



Postprzez MUTOPOMPKA 23 Kwi 2005, 17:21

cinasek2 napisał(a):robiłem juz to ale nie skutkuje bo po podłaczeniu tego dysku jak juz sie uruchamiac ma system to sie restatuje komp i cały czas tak w kułko wybieram sobie windows klikam enter i sie reseruje ;/

a czy tryb awaryjny także się restartuje?

Ewentualnie odpal kompa z dyskietki startowej win98, następnie w dosie poleceniem COPY skopiuj to, co Ci potrzebne na inną partycję... To jest ostateczność, ale da się tak zrobić! Tylko utracisz ewentualnie długie nazwy plików. Lub możesz odpalić np. Norton Commandera, aby "szybciej" Ci kopiowało katalogi z plikami w dosie.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez cinasek2 24 Kwi 2005, 18:47

tak w trybie awaryjnym to samo a z ta dyskietka spartowa sporuje sie pobabic jutro bo dzisiaj juz nie che mi ise jechać do tego kolegi. A moze zna kotoś jeszcze jakies rozwiązanie z tej sytuacji
E - mail ---- cinasek2@o2.pl

Gadu - Gadu --- 6542418
Awatar użytkownika
cinasek2
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 06 Cze 2004, 15:03
Miejscowość: z Kontowni
Pochwały: 1



Postprzez I-R-A 25 Kwi 2005, 01:28

Kiedyś miałem bardzo podobny problem - ale zrobiłem metodą "na chama" przerobiłem pod PartitionMagic partycję na fat - następnie pod win98 przekopiowałem na żywca potrzebne pliki - nawet się nie zająkał - gdzieś potraciły się zabezpieczenia :) Metoda ta jednak nie działa przy szyfrowanych plikach pod NT 4.0. A tak przy okazji - to dla miłośników rippowania i kopiowania dużych plików filmowych - doradzam używanie do obróbki właśnie partycji FAT - nie FAT32 i broń boże NTFS - partycje FAT są dużo szybsze w nagrywaniu (potrzebne właśnie przy nagrywaniu fimów)
I-R-A
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28



Postprzez cinasek2 25 Kwi 2005, 18:03

Witam probowałem z tą dyskietka startowa win 98 ale jak wpisuje tą komende i klikam nenter to komputer sie sam resetuje ;/ A Mam Pytanie do I-R-A czy jak będę przerabiał tą partycje to czasem danie z tej partycje nie utracą się ?? Jak to dokładnie musze zrobić musze do kogoś iść kto ma wina 98 przerobić tam ta partycje na ktrej mam windowsa i dokument and setinks wtyde jak juz przerobie ta partycje to mam podpiąc dysk na slejva i sprobować na widows 98 skopiować te pliki z mojego dysku ?
E - mail ---- cinasek2@o2.pl

Gadu - Gadu --- 6542418
Awatar użytkownika
cinasek2
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 06 Cze 2004, 15:03
Miejscowość: z Kontowni
Pochwały: 1



Re: Jak wejść w win XP w profil chroniony hasłem

Postprzez krzysiek_nkh 25 Kwi 2005, 20:38

cinasek2 napisał(a):Witam mam problem. Spalił mi sie procesor, a na pulpicie miałem wiele waznych rzeczy. Poszedłęm do kolegi z dyskiem i chciałęm sobie zrzucić z mojego dysku dokumenty z pulpitu na dysk kolegi. Ja mam System Xp i gdy wchodze w dokument and setinks i chcę wybrac uzytkownika to wyskakuje mi ze brak dostepu do folderu pewnie dlatego ze uzytkownika miałem na hasło. czy ktoś czasem nie wie jak moge wejść do tego folderu prosze was pouzcie miałem tam bardzo wazne rzeczy :(
zrob tak na kompie kumpla otwoz jakis folder daj narzedzia/opcie folderow/widok/i odznacz uzyj prostego udostepniania plikow /zastosuj /ok pozniej wejdz na swoj dysk i tam gdzie masz ten folder z brakiem dostepu daj wlasciwosci i powinno tam byc zabezpieczenia i tam wpiszesz swoją nazwe urzytkownika jaką miales na swoim kompie np:cianiasek2 i ok i tam gdzie bedziesz mial nazwy grop urzytkownika bedzie tez twoja nazwa cianiasek2 i tam bedziesz mial uprawnienia dla administratorzy i pozaznaczasz wszystko na zezwalaj i morzesz jeszcze pokombinowac w zaawansowane tez zaznaczasz na zezwalaj powinno byc ok to dziala do niektorych folderow systemowych np:pliki ukryte jak masz zaznaczone zeby pokazywal to bedziesz miec folder np system volume information normalnie jest brak dostepu ale jak zrobisz jak pisalem po kolei to bedzie pelny dostep no koniec niezapomnij zaznaczyc pokaz ukryte pliki i foldery.bay
krzysiek_nkh
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 25 Kwi 2005, 20:13



Postprzez grubby 25 Kwi 2005, 22:06

co do tego przerabiania jest jeszcze cos takiego jak ntfsdos dla partycji ntfs jak sama nazwa wskazuje. robisz normalna dyskietke startowa wgrywasz na nia folder z rozpakowanym ntfsdosem i uruchamiasz kompa z dyskietki. potem wchodzisz w ntfsdos jak w normalny program. u mnie bylo cos takiego ze dla dysku c przyodzial literke d ale to nie problem
grubby
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 07 Sty 2005, 17:05



Postprzez leesek 26 Kwi 2005, 13:06

Jeśli kolega ma podobnie jak Ty XP-ka, to podłącz ten dysk nie jako primary tylko jako slave. Potem we właściwościach dysku w zakładce zabespieczenia (tu może istnieć konieczność dodania lokalnego administratora jako usera z prawami do tego dysku i folderów, plików) przejmij wszystkie foldery i pliki na własność i po zabespieczeniach. Jak do czegoś nie bedziesz miał praw to nadaj sobie w podobny sposób jak do dysku. Sprawdzone i działa. Z zapinaniem dysku jako primary i odpalaniem w nowej maszynie pod XP nie zawsze działa (przeważnie to nie działa), dlaczego?? Nie wiem, ale mam taki pomysł że podczas insalacji XP są zapisywane gdzieś na dysku informacje o procesorze i dlatego w innym kompie nie startuje.
leesek
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 16 Lut 2005, 17:42
Miejscowość: to tu to tam



Postprzez cinasek2 26 Kwi 2005, 15:39

leesek napisał(a): (przeważnie to nie działa), dlaczego?? Nie wiem

no i nie działa i nie wiem dlaczego ;/

chyba nie da rady nic z tym zrobic wszystki pomysły jakie mi podsuwacie to ani jeden z nich nie jest działąjacy, tzn. nie działą na moim dysku. Dysk mam 160GB WD Caviar.
E - mail ---- cinasek2@o2.pl

Gadu - Gadu --- 6542418
Awatar użytkownika
cinasek2
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 06 Cze 2004, 15:03
Miejscowość: z Kontowni
Pochwały: 1



Postprzez Menius 27 Kwi 2005, 16:08

Może użyj jakiegoś programu do włamywania sie.(to tylko sugestia)
Albo kup sobie nowy procesor.
Awatar użytkownika
Menius
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 24 Lut 2005, 18:37
Miejscowość: Z Marsa
Pochwały: 2



Postprzez cinasek2 27 Kwi 2005, 16:59

Tak ?? :!: Dobry pomysł tylko jak bym miał pieniądze, a co do tego programu to nie wiem skad bym sobie go wzioł moze znacie jakies nazwy programow lub linki ?
E - mail ---- cinasek2@o2.pl

Gadu - Gadu --- 6542418
Awatar użytkownika
cinasek2
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 06 Cze 2004, 15:03
Miejscowość: z Kontowni
Pochwały: 1



Postprzez MUTOPOMPKA 28 Kwi 2005, 16:11

cinasek2 napisał(a):a co do tego programu to nie wiem skad bym sobie go wzioł moze znacie jakies nazwy programow lub linki ?

Nie podajemy to żadnych linków do takich programów! Jeśli ktoś poda tu jakiś link wyleci z forum!!!!

Mam już jednego takiego usera na oku! Więc pilnujcie się... Tylko dostanę cynk i ta osoba wylatuje na dobre!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron