• Ogłoszenie:

Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez kidneyshot 24 Lip 2009, 21:44

reklama
Dzięki wielkie ze pomoc :) :banan:
kidneyshot
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 22 Lip 2009, 15:37



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Ante 25 Lip 2009, 21:53

Witam wszystkich.
Mam problem odnosnie emulatora epsx w wersji 1.5.2(wersja fluid).Wszystko było ładnie pięknie dopóki nie wpadłem na genialny pomysł którym było ściągniecie przerobionego WE 2002(psx) na PES 2009(psx).Musze przyznać że łatwo nie było tego włączyć ale udało mi sie,po ujrzeniu jak ta gra wygląda postanowiłem ją odrazu wyrzucić z czym problemu nie było.Następnie chciałem odpalić sobie jaką kolwiek inną gre a tu taki oto błąd:
Image
Chodzi o coś z pluginami ale nie mam pojecia jak to zrobić aby działało.Dlatego prosze o pomoc dobrych ludzi na tym forum.
P.S Znalazłem jeszcze taką mała poszlake.Zaznaczam że zmienienie tej opcji na taką jaka jest w poradniku nic nie daje
Image
Z góry dziękuje za pomoc!!!
Ante
 
Posty: 359
Dołączenie: 16 Lut 2007, 21:27
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Kapucino 25 Lip 2009, 23:52

kliknij na to clear autorun image, jak nie to wyczysc w rejestrze wszystkie wpisy epsxe, bo w nim zapisuje on ustawienia.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Ante 26 Lip 2009, 13:37

Wciśniecie clear autorun image niestety nic nie daje.A jeśli chodzi o usuwanie wpisów z rejestru to nie wiem w jaki sposób to zrobić bo usuwanie CCleanerem nic nie daje.Chyba że musiałbym zaznaczyć którąś z niezaznaczonych opcji?
Image
A jeśli nie to poprosiłbym o wytłumaczenie mi jak to zrobić.Byłbym bardzo wdzięczny.
Ante
 
Posty: 359
Dołączenie: 16 Lut 2007, 21:27
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Kapucino 26 Lip 2009, 17:02

takie coś znalazłem. myśle że pomoże:
http://www.honmaru.pl/download/index.php?act=view&id=17

a jak nie to w uruchom wpisz regedit i wyszukaj nazwe epsxe i usun wszystko co znajdzie z ta nazwą. ale najpierw sprubuj tego co podalem
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Ante 26 Lip 2009, 17:16

Uruchomiłem program lecz wyskoczyły mi takie pliki
Image
ta czerwona kropka to program który mi przesłałeś.Co zrobic z tymi wpisami co wyskoczyły bo sam program nic nie daje.
EDIT:Dodanie do rejstru tych pilków również nic nie dało...
EDIT 2:Ok wszystko zrobione musiąłem usunąć ręcznie...tylko teraz nie mam głosu..hehe ale z tym to już sie sam pobawie.Chciałbym bardzo podziękować Kapucino z pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
DZIĘKÓWECZKA
Ante
 
Posty: 359
Dołączenie: 16 Lut 2007, 21:27
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Kapucino 27 Lip 2009, 11:41

brak głosu spowodowny jest pewnie zresetowaniem ustawień, skonfiguruj plugin dźwięku od nowa i powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez jakuza1819 31 Lip 2009, 23:59

Witam. Mam taki problem. Podczas włączeniu ePSXa170 i ustawianie ( Welcome to the ePSXe confiq setup (1/7) pokazuje mi się okienko z czerwonym krzyżykiem i taki napis: :evil: ePSXe wasn't able to find a psx bios in your epsxe\biosdirectory.If yuo don't have a psx bios,enter scph1001.bin or scph7502 into you faworite internet search engine-but keep in mind that you can only have this file LEGALLY when youown a REAL Playstation. :evil: Jest w języku angielskim bo mam Viste w tym jezyku i nie znam na tyle ten język abym mógł wiedzieć co jest napisane dletego proszę o pomoc. Po przejściu do drugiego punktu czyli 2 w ogule mi nie wyskoczyła żadna podpowiedz czy mam włączyc SCPH1001(US) czy SCPH7502(PAL) BIOS. nie wiem o co chodzi bo nigdzie nie znalazłem na forum takiej usterki. Może to wina oprogramowania jakie ma mój laptop dlatego je podam.
SYSTEM OPERACYJNY-Windows Vindows Home Edition,Serwis Pack2,DirectX 9.0c.
TYP PROCESORA-Intel Pentium III Xeon,2000 MHz (8x250). Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz, 1995 MHz
TYP BIOSU-phoneix (12/04/08)

Chyba tyle wystarczy. Dodam jescze że mam ponad 3GB pamięci RAM.


POMOŻE MI KTOŚ????? sciana

Podaję swój adres e-mail jakuza1819@wp.pl jak by ktoś chciał napisać osobiście i dowiedzieć się coś więcej.
jakuza1819
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 31 Lip 2009, 21:00



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Filas 01 Sie 2009, 22:09

A Biosa sobie poszukaj..... Geeez - uczyłeś się angielskiego.... Wpisz w google PSX bios i sprawa z głowy echhh....
CAL[recabl cordial cmk422]\PFE012[grey filters]\HD681gejmingedyszon skarpetamod\KNS8400 & ProdigyHD2!
ImageImage
Awatar użytkownika
Filas
~user
 
Posty: 1053
Dołączenie: 23 Sie 2005, 13:17
Miejscowość: Gdzieś daleko stąd.
Pochwały: 52



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez jakuza1819 04 Sie 2009, 01:19

Dzięki wielkie za podpowiedż,weszłem na ta stronkę :ok: i tam są wszystkie biosy w jednym pliku,przynajmniej tak pisze autor tej wstawki. Zobaczymy czy coś z tego będzie. :banan:
jakuza1819
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 31 Lip 2009, 21:00



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez LuXer 10 Sie 2009, 12:15

Elo Wszydtkim mam powazny problem. Sciagnelem emulator itp i gre Digimon World xD wszystko ladnie pieknie dziala itp ale nie moge zapisac stanu gry :evil: Prosze bardo o pomoc ! dawalem z f1 ale po resdtarcie emulatora badz kompa zapis przepada :cry: Bardzo prosze zeby mi ktos napisal co zrobic?? Moje gg 9348731

Pozdrawiam LuXer
LuXer
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 10 Sie 2009, 12:07



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez krecik003 15 Sie 2009, 12:27

Cześć. Mam pytanie, ponieważ włączam sobie gre Crasha i niby wszystko jest okey a po chwili strasznie muli ;/ co robić
krecik003
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 15 Sie 2009, 12:20



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez cysiek1pol 19 Sie 2009, 03:52

Jak może ktoś to proszę o podanie linków, gdzie można ściągnąć gry na PSX. Wielkie dzięki fluid za ten opis konfiguracji! Może Ty masz jakieś linki do gier na PSX, bo mam tylko tego Tekkena ;]
cysiek1pol
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 19 Sie 2009, 03:47



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Kapucino 19 Sie 2009, 08:41

wejdz na emuinfo.pl tam szukasz gier co prawda bezposrednie linki sa platne, ale za darmo sa pokazane strony na ktorych jest dana gra, wystarczy wejsc i poszukac na stronie.

polecam:
emulation-roms.com
mondemul.net
emuparadise.org

na pewno znajdziesz tam wiekszosc gierek.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez LuXer 19 Sie 2009, 14:05

Prosze ! czy tylko ja mam taki problem z savem ??? :?: Chyba nie gracie w Tekkena zawsze od poczatku? Help jak mam rozwiazac problem niezapisywania sie sava z gry ??? :?:

LuXer
LuXer
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 10 Sie 2009, 12:07



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Kapucino 19 Sie 2009, 14:27

nigdy sie z takim problemem nie spotkalem, strone wczesniej podalem chyba programik do kasowania ustawień epsxe z rejestru, jak nie to zrob to ręcznie wyszukaj epsxe w edyttorze rejestru i usun co znajdzie. jak nie to zmiana wersji emulatora. Jak dalej nie dziala. to jest jeden sposob co na pewon zadziala :D zapisać na memorce. w kazdej grze powinna byc opcja save.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez LuXer 19 Sie 2009, 16:31

Jesli mozesz podaj link i szczegolowe wyjasnienie jak to zrobic :) Probowalem przez memorke ale bez skutku. Watpie aby to byla wina gry bo sprawdzalem na kilku grach i wciaz to samo. Po restarcie systemu badz gry zapis przepada. Jak mogl bys mi to wytlumaczyc jakos to napisz tu badz na gg ; 9348731 jestem na niewidoku prawie caly dzien:)

Pozdrawiam LuXer

Edit: A no i zapomnialem napisac ze zawsze podczas wlanczania emulatora wyskakuje czarne okinko w ktorym napisana jest kazda operacja emulatora zaczyna sie od :

* Running ePSXe emulator version 1.5.2.

co nie?

a jak koncze grac chce np savnac i daje Esc. to w tym czarnym okienku wyskakuje mi na koniec :

* Warning: The memcard [<nuLL>] has NOT been saved to disk
* Warning: The memcard [<nuLL>] has NOT been saved to disk

i nie wiem co zrobic zeby sie wreszcie dobrze zapisalo ;/
LuXer
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 10 Sie 2009, 12:07



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez skunx69 23 Sie 2009, 21:44

juz sie poddaje...
czy moglby ktos z tych osob ktore maja pojecie o tym wszystkim zrobic poradnik jak zrobic z plytki ten obraz iso??
poradnik do konfiguracji psx jest super!! ale mam sporo gier ale w ultraiso mi jakies bledy wyskakuja po dodaniu plikow.STR :evil:
i wyskakuja w kazdym programie czy to nero czy winiso czy alcohol :x
bo ja nie moge w calym necie znalezc dobrego poradnika czy tutka...
skunx69
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 23 Sie 2009, 20:04



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Kapucino 25 Sie 2009, 09:21

Rozumiem ze chcesz zrobic ten obraz by grac na nim na ePSXe? wybierz opcje "run CD-Rom" czy cos takiego. nie potrzeba robić obrazu. chyba ze cos zle zrozumialem i masz inny obraz gier. tak czy siak sprubuj je wlozyc do cd roma. zrobic wirtualny obraz i przez "run CD-Rom" odpalaj.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez skunx69 25 Sie 2009, 12:51

wlasnie niechce grac przez cd-rom jak to pan fluid napisal,ze to gorsza sprawa dlatego chce zrobic z tych plikow iso ale nie potrafie zadnym programem.
po prostu chce z twardziela odpalac gry....

Dodano Dzisiaj, 22:37:
i co zrobic,zeby nie minimalizowal sie ekran,bo jak nie ruszam myszka to sie minimalizuje i nie moge go przywrocic....
skunx69
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 23 Sie 2009, 20:04



PoprzedniaNastępna

Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości