• Ogłoszenie:

Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Postprzez Napster 21 Paź 2005, 23:16

reklama
fluid a mógłbyś umieścić strony w tym temacie gdzie ściągnąć gry na PSX'a?
AMD Athlon 2500+ (Barthon), 640 DDR RAM, Sapphire Radeon 9800 SE, HDD 200 GB, Lite-On DVD-RW, Sound Blaster Live! 5.1
Awatar użytkownika
Napster
~user
 
Posty: 776
Dołączenie: 05 Cze 2005, 18:22
Miejscowość: Łęknica (Lubuskie)
Pochwały: 17



Postprzez fluid 21 Paź 2005, 23:18

fluid a mógłbyś umieścić strony w tym temacie gdzie ściągnąć gry na PSX'a?


raczej moze byc ciezko a to dlatego ze w wiekszosci sa to strony PLATNE
za darmo to torrent i osiol
sorry no luck...
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez MazzieH 21 Paź 2005, 23:20

fluid napisał(a):hmmmm powiem tak
skoro ja mowie ze niebawem moze byc calkiem realne
po tym co tam widac na screenach wyglada to obiecujaco
a w moich ustach to wiele znaczy


No to cieszmy się i radujmy ;D

Co prawda gierka, na której testują ten emulator, jest dosyć... słaba technicznie od takich tytułów jak najnowszy Tekken albo FF X-2, ale zawsze to krok do przodu.

Ktoś mi powiedział na temat emulatora PS2 "Skoro nie napisali do dzis to już nie napiszą." Ja się tam nie zgadzam, na pewno znajdzie się ekipa mózgów, która podoła temu zadaniu ;)

PS: Podpisuję się pod prośbą o stronki z gierami na PSX i PS2.
...
MazzieH
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 04 Sie 2005, 17:10



Postprzez Lysack 22 Paź 2005, 18:09

A ja mam taki dosyć nietypowy problem z GT2 - nie znalazłem go w poprzednich postach. Uruchamiam grę z płytki, bo tymczasowo nie mogę zrobić jej obrazu, ale wszystko chodzi bardzo ładnie. Problem polega na tym, że za ładnie... gra chodzi 2 razy szybciej niż powinna w związku z czym nie da się jeździć. Jeśli ktoś wie od czego to zależy to niech pisze na forum albo gg.

Autor postu otrzymał pochwałę
no comments
Lysack
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 22 Paź 2005, 17:57
Miejscowość: Radom



Postprzez fluid 22 Paź 2005, 18:15

Lysack napisał(a):Uruchamiam grę z płytki, bo tymczasowo nie mogę zrobić jej obrazu


a niby to dlaczego :roll:

Lysack napisał(a):Jeśli ktoś wie od czego to zależy to niech pisze na forum albo gg.


ja wiem co nalezy zrobic
SKONFIGUROWAC TAK JAK PODALEM
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Lysack 22 Paź 2005, 18:52

fluid napisał(a):SKONFIGUROWAC TAK JAK PODALEM

No niby wszystko oki, ale na 1000% skonfigurowałem wszystko według instrukcji i nadal chodzi mi 2 razy szybciej, a nie mogę zrobić obrazu, bo nie mam żadnego programu do tego, a z programosów nie chce mi się pobierać ;( Proszę pomóż mi, bo to naprawdę nie zależy od skonfigurowania. Ktoś mi mówił, że jest jakiś program do ustawiania prędkości procesora i że jak się trochę spowolni to epsxe będzie chodził normalnie. Szukałem takiego programu i nigdzie nie znalazłem :(
PS: nie wiem skąd to ostrzeżenie. Nikt wcześniej za podobne posty ostrzeżenia nie otrzymał, a żadnego postu o przędkości gry nie znalazłem. Wszystkie są, że jest tylko czarny ekran :(
no comments
Lysack
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 22 Paź 2005, 17:57
Miejscowość: Radom



Postprzez fluid 22 Paź 2005, 19:20

Lysack napisał(a):na 1000% skonfigurowałem wszystko według instrukcji i nadal chodzi mi 2 razy szybciej


a jak ja ci mowie ze NIE skonfigurowales tak jak ja podalem to co??
to ze masz swoj emulator nie znaczy ze bedzie ci wszystko dzialac
moje ustawienia sa pod ta wersje i pod te pluginy ktore JA podalem
nie zaznaczyles jednej opcji w pluginie graficznym
a jakiej??
to juz sobie sam znajdz bo w opisie jest ona zaznaczona
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Lysack 22 Paź 2005, 22:40

fluid napisał(a):a jak ja ci mowie ze NIE skonfigurowales tak jak ja podalem to co??

I co? Wszystko było dobrze skonfigurowane. próbowałem załączać gt2 z trzech różnych płytek (oczywiście przegrywanych) Nie wiem dlaczego ale ruszyło dopiero z oryginalnej płytki, choć nie było o tym mowy w temacie.. Tak więc wynika z tego, że nie było w tym mojego błędu :)
PS: Przeszukując neta w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu natknąłem się na wersję 1.60 epsxe... widzę, że interesujesz się emulatorami, więc jeśli ci się będzie chciało to możesz założyć nowy topic na ten temat, albo chociaż opisać tę wersję w tym topicu. Na wielu innych stronach pisze, że 1.60 jest lepsze od 1.5.2. Co o tym sądzisz??
no comments
Lysack
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 22 Paź 2005, 17:57
Miejscowość: Radom



Postprzez fluid 23 Paź 2005, 10:07

Lysack napisał(a): Na wielu innych stronach pisze, że 1.60 jest lepsze od 1.5.2. Co o tym sądzisz??


ja mam tylko jedno zdanie na ten temat
skoro na wersji 1.5.2 dzialaja mi WSZYSTKIE z prawie 300 gier jakie mam to po cholere mam zmieniac wersje tylko po to zeby miala wyzszy numerek???
wersja 1.6.0 w stosunku do 1.5.2 zawiera kilka kosmetycznych zmian ktre nie sa (bynajmniej mnie) do niczego potrzebne
ja kieruje sie wlasna wola a nie tym co wyczytam an stronach
jezeli chcesz grac an wersji 1.6.0 to droga wolna ja nikogo nei zmuszam do szarpania akurat na tej wersji ktora mnie pasuje

Lysack napisał(a):Ktoś mi mówił, że jest jakiś program do ustawiania prędkości procesora i że jak się trochę spowolni to epsxe będzie chodził normalnie.

a ja ci mowilem ze od tego jest opcja w ustawieniach pluginu graficznego
nazywa sie ona
USE FPS LIMIT
AUTODETECT FPS/FRAME SKIPING LIMIT
wiec nie sprzeczaj sie ze mna
a to ze gra ci sie nie uruchomila z pirata a z oryginalu tak to juz nei moja wina tylko plyty badz obrazu plyty
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Lysack 23 Paź 2005, 10:45

Spoko :shock: Ja ci nie mówię, że źle podałeś... po prostu nie było niczyjej winy w tym, że giera mi nie dziabała. Ale tak czy owak to thxxx za to że próbowałeś mi pomóc 8) A co do wersji 1.60 to wcale nie chcę na niej grać tylko chciałem cię zapytać co o niej sądzisz, bo wiem, że się na tym znasz lepiej niż ci na innych stronach co przeszli jedną gre na emulatorze i myślą, że wiedzą wszystko :twisted: A dokładniej to chciałem się tylko dowiedzieć, czym różnią się te wersje, ale skoro jest tak jak mówisz to nawet nie ma co wspominać o tej wersji :) :banan:
no comments
Lysack
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 22 Paź 2005, 17:57
Miejscowość: Radom



Postprzez mrcin 24 Paź 2005, 00:23

skonfigurowalem wedle porad, uruchomilem, menu gry dziala normlanie (soul edge) ale gdy chce zagrac pojawia sie problem, wybieram postac pojawia sie ekran ladowania i zaraz po nim emulator sie wykrzacza, konsolka podaje cos takiego http://www.mrcin.neostrada.pl/scr.jpg
(pIII 800, gf TI4200, 256 sdram, win xp)
mrcin
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 24 Paź 2005, 00:10



Postprzez Havoc 24 Paź 2005, 09:29

oto kilka porad:
mrcin: masz złą wersję biosa do tej gry
lysack:podałeś prawie dobry opis konfiguracji, byłby dobry gdyby działał na każdym sprzęcie ale włąśnie powstało tyle pluginów żeby każdy mógł dopasować indywidualnie swoje ustawienia adekwatne do swojego sprzętu, jeśli uważasz że wersja 1.6 jest tylko "lepiej wyglądająca" to mało znasz się na tym co dobre, nowa wersja właśnie podaje prawidłowe tempo kilku innym grom i ma szersze możliwości kompatybilności pluginów ze sprzętem, a co to nam daje ? a no daje bardziej stabilne granie i mniej "zgrzytów". Ja osobiscie polecam Pete's 3D Glige plugin/ ten drugi też Pete'a, oba są dobre na mój sprzęt który ma spore możliwości graficzne a dla sprzętu mniej zdolnego to tak ajk pisałem, sami se ustawcie najlepszy plugin, nie ma porady konfiguracji na każdy sprzęt. co do tego że emu zadziałął tylko z oryginałem ... hmm dziwne ja mam same kopie i mi wszystko działa jeśli załatwiasz gre lub ją kopiujesz sam to powodzenia niektóre gry mają secure disk protection i najlepiej ściągać z neta zhackowane tytuły.
BTW znalazłem to miejsce całkiem przypadkiem, :twisted:
Havoc
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 24 Paź 2005, 09:14



Postprzez fluid 24 Paź 2005, 16:19

Havoc napisał(a): jeśli uważasz że wersja 1.6 jest tylko "lepiej wyglądająca" to mało znasz się na tym co dobre, nowa wersja właśnie podaje prawidłowe tempo kilku innym grom i ma szersze możliwości kompatybilności pluginów ze sprzętem,


a czy to nei sa KOSMETYCZNE poprawki :roll:
skoro wszystkie gry jakie sa tutaj opisane z problemami (GT2, Soul Edge/Blade) smigaja u mnie i u wieeeeelu osob (popatrz sobie ile osob pobralo moja paczke z emulatorem) to moge smialo powiedziec ze sa to ustawienia UNIWESALNE a ze na prawie 3000 pobran trafia sie nawet te 10 osob ktore maja problem to i tak jest pikus
nigdy nie powiedzialem ze beda one dzialac na wszystkich komputerach i konfiguracjach ale smialo moge powiedziec ze sprawdza sie ona w 95% przypadkow
pomijam problem kiedy ktos mi pisal ze mu nei dziala itd bla bla bla
i po 3-4 wymianach postow na forum okazuje sie ze osoba ma emulator ZUPELNIE NIE Z MOJEJ PACZKI z innym biosem i pluginami i sie kurde** ze skonfigurowal jak pokazalem i mu nie dziala no to juz rece opadaja
skad mam wiedziec (bo nei napisal tego) czy
Lysack
jedzie na mojej wersji czy ma inna
no pomysl troche


Havoc napisał(a): to mało znasz się na tym co dobre


na podstawie tego co napisales widac ze

Havoc napisał(a):znalazłem to miejsce całkiem przypadkiem,


nie bede sie chwalil co potrafie a czego nei
ale akurat na temat emulacji wiem i to baaardzo duzo
ale nie mnie to oceniac...
wiec twoje zarzuty mnie rozbawily 8)
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



savy

Postprzez pipek 30 Paź 2005, 22:32

Jak zapisywać stan gry?
:?:

[ Dodano: Dzisiaj o 21:34 ]
Jak zapisywać stan gry w emulatorze epsxe?
:?:
pipek
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 30 Paź 2005, 22:27



Postprzez fluid 30 Paź 2005, 22:52

podczas gry nacisnij ESC i z menu emulatora wybierz
RUN==>SAVE STATE i tutaj na jednym z miejsc robisz save
nastepnie klikasz na RUN==>CONTINUE i wracasz do gry

zeby wgrac pozniej taki save musisz odpalic gre nacisnac ESC i dac
RUN==>LOAD STATE i wskazac miejsce na ktorym zapisales gre
po kliknieciu gra automatycznie powroci do stanu w ktorym byla przed zapisaniem
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez pipek 31 Paź 2005, 10:33

mam pytanko
Jak zrobie obraz na alcoholu 120% to sie robi plik mds i jak daje RUN ISO
to go nie widzi! :shock:
co robic? :?
pipek
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 30 Paź 2005, 22:27



Postprzez fluid 31 Paź 2005, 17:00

Jak zrobie obraz na alcoholu 120% to sie robi plik mds


to podczas tworzenia obrazu wybiez inny format co za problem :roll:
iso, ccd, cue....
albo przekonwertuj sobie mds do innego formatu
jak to zrobic?? - poszukaj na forum bo juz bylo i to nei raz
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez mrcin 02 Lis 2005, 14:14

a propos tego soul edge, konfiguracja fluida w tym wypadku nie dziala, samodzielne zmainy w ustawieniach grafiki zaowocowaly uruchomieniem gry, ale teraz jest problem z wolnym dzialaniem, pamietam ze dawno temu udalo mi sie osiagnac optymalne ustawienia do tekkena 3 tyle ze nie pamietam juz tegoz,

Havoc:
mrcin: masz złą wersję biosa do tej gry


moglbys Havoc napisac jaki bios i jakie ustawienia mialbym zastosowac zeby gra dzialala plynnie? wiem ze kazdy winien sam sobie znalezc, ale ze ciezko mi to idzie to chetnie sprawdze inne czyjes opcje
mrcin
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 24 Paź 2005, 00:10



Postprzez SibovX 02 Lis 2005, 17:31

fluid Siema Mam konsole PS2 SCPH 30003 z przeróbką ModBo Infinity v1.39
I szukam jakiś programów do niej np: windows media player. Ala jak są jakieś fajne, mogą być też emulatory na snesa czy coś

Konsola ma prawie pułtora roku ale przez ponad rok niebyła WOGULE używana dopiero przed wakacjami wyciągnełem ja z szafy (można tak powiedzieć) i przeprobiułem konsole dostałem i jedna płytą dema z magazynu pograłem chwile i nie używałem konsole. Grałem cały czas na PSX'sie

Zwracam się do eksperta" fluid " Mam nadzieje że pomoże
SibovX
~user
 
Posty: 50
Dołączenie: 25 Paź 2005, 13:27
Miejscowość: Włocławek



Postprzez fluid 02 Lis 2005, 17:34

mrcin napisał(a):konfiguracja fluida w tym wypadku nie dziala,


hmmm jaaasne
specjalnie zeby to udowodnic wykopalem z kolekcji plytke z ta gra i
NA TYCH USTWAIENIACH KTORE PODALEM

mrcin napisał(a):masz złą wersję biosa do tej gry


I NA TYM BIOSIE KTORY JEST W MOJEJ PACZCE

odpalilem ta gre BEZ ZADNYCH PROBLEMOW
jedyne gdzie widac zaciachy to demko poczatkowe ale wine tego ponosi fakt ze odpalalem gre z plyty a nei z obrazu no i plytka nei jest juz pierwszej mlodosci...
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



PoprzedniaNastępna

Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości