• Ogłoszenie:

Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Gipal 04 Sty 2009, 12:21

reklama
Witam, jak dotychczas używałem emulatora PsxFin (pSX), lecz zacząły pojawiać się w nim dziwne problemy, tak więc przeszedłem na ePSXe 1.7.0.
Tutaj zaczyna się mój problem...z konfiguracją (najbardziej mi zależy żeby działało dobrze The Legend of Dragoon i Chrono Cross), próbowałem wielu pluginów, szukałem w googlach i nic.
Sprzęt mam taki:
AMD Athlon 64 3200+ 2 Ghz
1 gb ram
ATI Radeon X1600 pro 512 mb
Gipal
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 04 Sty 2009, 11:57



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Kapucino 04 Sty 2009, 12:28

ale jaki problem? wogole sie nie uruchamia? sa przekłamania w grafice, czy o co chodzi? może masz uszkodzony obraz?
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Gipal 04 Sty 2009, 12:32

Tzn. wygląda to tak, na emulatorze epsxe 1.5.2 gra się uruchamia, nawet w miarę dobrze działa, ale strasznie to wygląda. Na wersji 1.7.0. w ogóle się nie uruchamia - czarny obraz. Doszedłem do wniosku, że to wina BIOSU. Posiadam 2: SCPH1001 i scph7502, oba działają na 1.5.2, a żaden na 1.7.0.

EDIT: Udało mi się rozwiązać problem BIOUS, gra działa na epsxe 1.7.0. tylko teraz problem z jakością grafiki.

ePSXE:
Image
Image
Image
Image

PsxFin:
Image
Image
Image
Image

Jak widać ogólnie, obszar wokół gracza się nie różni, ale już sama postać - tak.
Największe różnice widać podczas walk, na ePSXe są rozmazane tekstury, "dziury" gdzie niegdzie i w ogóle wygląda to na swój sposób gorzej.

Tak więc jeśli ktoś potrafiłby poprawnie skonfigurować ePSXe pod mojego kompa bym był wdzięczny.
Gipal
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 04 Sty 2009, 11:57



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Achates 09 Sty 2009, 13:18

proszę mam problem z emulatotrem mam ten sam co na obrazkach wszystko ok TEKKEN mi działa ale mam od kumpla orginalna Pirater of the caribbean The legend of jack sparrow na playStation II i pod formatem iso (najpierw alcocholem a potem ultraISO)zmieniłem i nic tylko czarny obraz tekken pi dzała
Achates
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 29 Wrz 2008, 20:32



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez BZIKU 09 Sty 2009, 13:30

Achates napisał(a): mam od kumpla orginalna Pirater of the caribbean The legend of jack sparrow na playStation II

Hmm czy ja dobrze rozumiem?Chciałbyś odpalić grę z PS2 na emulatorze PSX (PS One)?Nie da się...Zapomnij.
proszę mam problem z emulatotrem mam ten sam co na obrazkach

Czyli emulator PS One ;) I nie da się tak jak kombinujesz..
Ten temat dotyczy emulatora oraz uruchamiania gier
Image
a nie emulatora oraz gier
Image

Jesli jednak chciałbys w jakiś sposób pograć sobie-udaj się tutaj-> emulacja-ps2-juz-mozliwa-vt57518.html
Masz cały temat dotyczący emulacji PS2
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez skitol 13 Sty 2009, 18:42

Powiem tak. Dla tych, którzy nie mogą sobie poradzić z emulatorem tak jak ja, podaję super rozwiązanie. Ja skorzystałem i jestem cały happy :) KUPCIE SOBIE PLAYA. Dałem 50 zł i nie muszę co chwilę zaglądać na tą stronę i martwić się, czy mi ktoś pomoże, czy nie :lol: Pozdrawiam wszystkich użytkowników :wink:

Dodano Dzisiaj, 17:42:
Powiem tak. Dla tych, którzy nie mogą sobie poradzić z emulatorem tak jak ja, podaję super rozwiązanie. Ja skorzystałem i jestem cały happy :) KUPCIE SOBIE PLAYA. Dałem 50 zł i nie muszę co chwilę zaglądać na tą stronę i martwić się, czy mi ktoś pomoże, czy nie :lol: Pozdrawiam wszystkich użytkowników :wink:
Awatar użytkownika
skitol
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 31 Gru 2008, 00:22
Miejscowość: Kiączyn



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Lukasz564 16 Sty 2009, 19:45

A ja mam taki problem, bo kiedy konfigurowałem program ePSX zgodnie z instrukcjami, w punkcie 7 (screen nr. 2) przez przypadek zaznaczyłem jedną z funkcji i nie da się jej teraz odznaczyć. I kiedy teraz uruchamiam jakąś grę to obraz robi się cały czarny i po chwili z powrotem ląduje w programie. Nie wiem czy te przypadkowe zaznaczenie opcji ma jakiś wpływ proszę o pomoc :cry:
Lukasz564
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 16 Sty 2009, 19:34



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Fazi.Me 17 Sty 2009, 15:32

mam taki problem nie wiem dlaczego nie chodzi mi dzwiek, kofiguracja jest taka sama jak w opisie i nie wiem co jest ;(
Prosze o pomoc.
Fazi.Me
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 17 Sty 2009, 12:58



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez krissof 21 Sty 2009, 22:15

Witam, przebrnąłem przez cały wątek i w dalszym ciagu nie znalazłem rozwiazania, chodz próbowałem róznych pokazanych tutaj rozwiazań.
Mam dobrze skonfigurowany emulator wersja 1.6
obraz zrobiony w ultraiso
Gra Spyro the Dragon 3

podczas odpalenia pokazuje sie czarny ekran i na tym sie konczy.

Intel dual cpu 2GHz 2gb ramu oraz Geforce 8500GT
sys XP serwis pack 3

Proszę o pomoc w rozwiazaniu tego problemu, dodam że inne gry działaja dobrze, ta gre mam z dwóch róznych źródeł i jest tak samo...
krissof
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 21 Sty 2009, 22:05



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez vaanek 23 Sty 2009, 12:04

Ja takze mam pytanie . Chcę zagrać w Final Fantasy VII . Ze strony która jest podana, owszem, da sciągnąć się emulator ePSXE, lecz gdy wypakowywuję, już jest zainstalowany. Nie da się dać config -->WIZARD GUIDE . Ani nic . Prosze o pomoc !!

Dodano Dzisiaj, 13:13:
Odwracam .
Udalo mi sie skonfigurować, lecz nie widzim mi płyty . (oryginalna ff7 na ps 1)

Dodano Dzisiaj, 14:00:
Jest Ktoś ?
vaanek
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 23 Sty 2009, 11:59



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Krisu174 27 Sty 2009, 20:14

Mam pewien problem....Mianowicie chodzi o to że gry i cała reszta śmiga pięknie ale....w momencie kiedy uruchamiam grę ....Crash Bandicot lub tekkena emulator przyspiesza......i to doscyć sporo......czy ktos może pomóc?
Krisu174
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 27 Sty 2009, 20:09



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez SaYaN_xD 28 Sty 2009, 21:08

Witam, mam problem:
Skonfigurowałem juz emlator dokladnie tak jak jest to pokazane, biore Run Bios i wyswietlaja mi sie takie napisy:
* Running ePSXe emulator version 1.5.2.
* Memory handlers init
* ePSXe: PSX BIOS loaded [bios\scph7502.bin] .
* Doing init gpu[0] ...
* Shutdown gpu ...
* Error loading [plugins\TK30cpka.dll]


Co mam z tym zrobic ?? Pomoze ktos ??
SaYaN_xD
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 28 Sty 2009, 21:01



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Kapucino 01 Lut 2009, 01:14

Image
zrób to co na screenie i po problemie. Jutro wrzucę tu link do emulatora w wersji 1.70 z najnowszymi pluginami i biosem, gotowy do grania, wszystko pod nim chodzi aż miło. nawet na domyślnych opcjach bez żadnej konfiguracji, ale ja tam lubie sie pobawić żeby polepszyć troche grafike :wink:
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez SaYaN_xD 01 Lut 2009, 19:35

Dzieki wielki Kapucino xD
Mam tylko jeszcze jeden problem ;/ uruchamiam gre w tym emulatorze (FF7) i obraz jest wrecz tragiczny kolory caly czas sie zmieniaja, obraz skacze, gra w niektorych momentach chodzi jak w Matrixie, dzwiek tez jakis dziwny... Pomoze ktos mi to ogarnac ?? Czekam Kapucino az wrzucisz tego 1.70 moze on bedzie dzialal bez zarzutu bo ten co mam to sie nie da na nim grac !! xD
SaYaN_xD
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 28 Sty 2009, 21:01



Jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Kapucino 01 Lut 2009, 22:14

Tutaj:
http://granturismo.diinoweb.com/files/epsxe170.exe
Trzeba tylko ustawić pluginy zaleznie od systemu, karty graficznej.

PS w special game fixes widze ze jest coś do FF7, więc może warto to zaznaczyć? jak u siebie nie masz to w moich pluginach graf jest taka opcja. dużej różnicy w porównaniu do 1.5.2 lub 1.6 nie widze, ale może ta obsługuje więcej gier. Tak czy siak fajna paczka, emulator+bios+pluginy wszystko w najnowszych wersjach :)
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez Farin 02 Lut 2009, 02:25

Cześć, słuchajcie mam taki problem:

Skonfigurowałam wszystko tak jak powinno być, żadnych problemów, ani błędów. Nawet gry odpalam, ale po około 15-20 minut coś się wiesza i obraz mi się zmniejsza mi się o 3/4 i nie da dalej się grać. I tak jest za każdym razem, nie wiem w czym jest problem, może ktoś z was się orientuje? Jeśli wcześniej było takie pytanie, to wybaczacie, ale trochę ciężko jest czytać 73 strony :wink:
Z góry dzięki za wszelkie info.
Farin
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 02 Lut 2009, 02:18



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez kris7281 06 Lut 2009, 20:43

Witam wszystkich. Mam taki mały problem dotyczący gran turismo 2 otóż: gdy włączam grę wszystko chodzi normalnie, nic się nie zacina lecz gdy włącza się wyścig gra strasznie się tnie w ogóle nie można grać! Gram przez CD może to dlatego :?: Proszę o pomoc :-|
kris7281
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 06 Lut 2009, 20:37



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez radarswm 08 Lut 2009, 00:21

witam, mam problem, skonfigurowałem wszystko tak jak zostało to opisane, odpaliłem tekkena... gra działa ale jakby 5 razy wolniej niż normalnie, da się jakoś temu zaradzić? powkręcałbym się w tekkena, miałem nadzieje ze bedzie git a tu lipa
radarswm
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 08 Lut 2009, 00:18



Re: jak skonfigurować emulator psx (epsx)

Postprzez KoOokainkAaaa 13 Lut 2009, 20:59

Ja z reszta jak zwykle mam z czyms problem :cry:
Nie chodzi mi klawiatura i nie mam dzwieku ;(
Cala reszta chodzi mi bardzo dobrze
Nie mam problemu z grafika ;P
Sprawdzalam wszystko kilka razy...
Bardzo prosze o pomoc ;)
Pozdrawiam
KoOokainkAaaa ;***
Awatar użytkownika
KoOokainkAaaa
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 13 Lut 2009, 20:36
Miejscowość: Irlandia,Dublin,Maynooth



Problem z dzwiekiem w parasite eve2

Postprzez longin1983 13 Lut 2009, 21:49

Mam pytanko, niewiecie czemu na filmikach w grze niemam dzwieku?? Naprzykład w tekkenie 3 niemam muzyki w tle?? :cry:
Image
90% problemów z komputerem siedzi przed monitorem
Awatar użytkownika
longin1983
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 12 Kwi 2008, 10:16
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 19



PoprzedniaNastępna

Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości