• Ogłoszenie:

Jak sformatować dysk c w vista? | formatowanie system vista

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Jak sformatować dysk c w vista? | formatowanie system vista

Postprzez kaflot 21 Lis 2008, 00:17

reklama
Próbowałem różnych odtwarzaczy, rożnych kodeków i za każdym razem zamiast filmu pojawiają się na ekranie: kolorowe pionowe linie(na całym ekranie) a na środku ekranu jest kwadracik w innych kolorach. Miałem Dziobasa, radził sobie kilka minut ale po chwili film się zatrzymał i komp się zawiesił. Przy powtórnym uruchomieniu-kolorowe linie! Nie wiem co mam zrobić i jak to zrobić?! Jestem kinomaniakiem! Zdecydowałem się na format dysku tylko nie wiem jak to zrobić!
Proszę o pomoc!
kaflot
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 08 Lis 2008, 11:14



Re: jak sformatować dysk c w vista?

Postprzez szametu 21 Lis 2008, 10:03

musisz miec ...

1. cierpliwosc
2. plyte z vista/xp/2k
3. ustawione w biosie, aby Ci wstawal z plyty

wiec lecim. jesli masz dana plyte, wsadzasz do napedu i uruchamiasz kompa ponownie

teraz - zakladajac ze komp jest ustawiony na to na co ma byc - (jak bedziesz grzebal szukaj za System Boot Sequence) lub podobne.

masz jako 1 - ja tak mam chociaz wystarczy ze tylko wsadze plyte to sie podnosi cholera wie czemu, nawet jesli hdd jest jako 1) ustawic cd/dvd. po zapisaniu zmian - domyslnie f10 i potwierdzeniu (yes) - komp powinien sie uruchomic i zaczyna czytac plyte. ta czesc jest ekscytujaca ;]

teraz zakladam ze masz xp - chociaz z vista bedzie tylko troche sie roznic ;p - pokaze Ci komunikat

Kod: Zaznacz wszystko
dowolny klawisz spowoduje uruchomienie instalatora


klikasz dowonly klawisz - jest zaraz pod tylda - i sie zaczyna.

Moja rada ? CZYTAJ DOKLADNIE I ZE ZROZUMIENIEM CO PISZE NA EKRANIE. oszczedzi Ci to wielu klopotow i wiele sie mozesz nauczyc ;]

bedzie licencja - klawisz f8 - i pozniej witamy w swiecie reinstalek ;d teraz wybierasz co chcesz zrobic. nasz interesuje

Kod: Zaznacz wszystko
instalacja swiezego systemu


wiesz szukaj za taka opcja. klikasz co ma byc klikniete i przechodzimy do kolejnego okienka - WYBOR PARTYCJI

tutaj za pomoca strzalek wybierasz dana partycje - u Ciebie bedzie to C - i klikasz enter. zostanie wyswietlony komunikat, ze dane na dysku bla bla bla .... po prostu kliknij dany klawisz aby C sie poszlo kochac.

i tyle. w zaleznosci od rozmiaru partycji potrwa to troche lub dlugo. pozniej bedzie jeszcze sprawdzanie dysku i instalator przytapi do kopiowania plikow.

JESLI NIE CHCESZ MIEC XP, W MOMENCIE GDY INSTALATOR ZACZNIE KOPIOWAC PLIKI PO FORMACIE RESET I INSTALUJ INNEGO WINDOWSA.

moge sie mylic jesli idzie o viste, ale bedzie wybor dysku - nareszcze jest myszka ;d - i wybierz zaawansowane. czyli klikasz c -] zaawansowane i masz format. po tym, jak sformatuje zacznie sie instalka.

cos jeszcze ?
http://myvpnworld.blogspot.com/

Poradniki - Hamachi - Tunngle - Wipien - Leaf - Comodo Easy VPN
szametu
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 01 Paź 2008, 17:48
Pochwały: 1



Jak sformatować dysk c w vista? | formatowanie system vista

Postprzez Okocza 21 Lis 2008, 10:20

Po sformatowniu dysku z Vistą za pomocą płyty od XP użytkownik może mieć problemy z otworzeniem partycji lub całkowitym posypaniem się ich (na własnej skórze przetestowane)

Radziłbym jednak formatować mając płytę od Visty żeby uniknąć kłopotów z partycjami.

Jeszcze pytanie, masz laptopa?
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Jak sformatować dysk c w vista? | formatowanie system vista

Postprzez BZIKU 21 Lis 2008, 12:30

To jest problem z tego tematu-> http://www.forum.programosy.pl/vista-nie-moge-odtwarzac-filmow-vt103423.html
OS to Vista nie XP,nie pomaga reinstal sterowników,kodeków,playerów..Te linie kolorowe mogą-aczkolwiek nie muszą wskazywać na przegrzewanie sprzetu i uszkodzenie sprzetowe :/ .skoro nawet po czyszczeniu systemu i reinstalu wszystkiego nadal wystepuje problem...W moim laptopie Packard Bell był identyczny problem ale lapik nie był otwierany ani czyszczony przez x czasu (i targany po budowach w ekstremalnych warunkach) i niestety temperatura skakała do 100* nawet i wyskakiwały na ekranie kolorowe linie i wieszał sie...Jednak juz wczesniej dało sie zauważyc wzmozony szum i hałas wiatraków.Laptop był juz po gwarancji wiec go rozkręciłem i przedmuchałem.Kanały wylotowe były wrecz zabite "kotkami" z kurzu :/ :/ Nałozyłem nowa paste na procesor,skręciłem i problem jak reką odjął.Temperatura spadła o połowe i nic juz sie nie dzieje...
Image
Niestety jesli ktoś nie ma odwagi ani doświadczenia w rozkrecaniu lapika-nie polecam samemu się za to brać.....
Co do stawiania systemu...Jesli vista na viste bez konieczności ponownego/nowego partycjonowania dysku: wejść w bios (ekran startowy pokazuje którym klawiszem)-ustawic bootowanie na first device jako cd/dvd rom-potwierdzić/zapisac zmiany F10-wsadzić płyte w napęd- i postepować według poleceń i pytań instalatora..
Natomiast jeśli potrzeba/chcemy na nowo popartycjonować dysk (producent zostawiajac nam samowypakowujące się gó*wno nie daje nam wyboru tworząc przeważnie 2 partycje C,D i smieszne recovery które i tak z reguły nie działa :lol: ) to nie radze robic tak jak sugeruje szametu,
JESLI NIE CHCESZ MIEC XP, W MOMENCIE GDY INSTALATOR ZACZNIE KOPIOWAC PLIKI PO FORMACIE RESET I INSTALUJ INNEGO WINDOWSA.

Będzie bardzo duże prawdopodobieństwo,ze tak jak pisze Okocza,sypnie się ;)
Najlepiej uzyć modyfikowanej wersji windowsa (ja używam MX7) która ma juz dograna obsługę dysków sata i
wejść w boot-ustawic bootowanie na first device jako cd/dvd rom-potwierdzić/zapisac zmiany F10-wsadzić płyte w napęd- i postepować według poleceń i pytań instalatora..

Po dojsciu do ustawiania partycji-tworzymy je według uznania i wychodzimy bez inicjowania instalacji przyciskiem F3.Nigdy nie zaczynamy instalacji i nie robimy resetu!!!!!!!!!!!
Zamieniamy płyty i wtedy zaczynamy instalacje własciwego systemu-ani razu jeszcze nie miałem przypadku posypania sprzetu po takim zabiegu ;)
@Edit
kaflot,Napisz/opisz czy nie ma jakiś symptomów innej pracy lapika tak jak Cie prosiłem wcześniej w dziale FILMY-głośnośc pracy,szum wiatraków,etc...No i daj temp. z everesta-zakładka czujnik
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Re: jak sformatować dysk c w vista? | formatowanie system vista

Postprzez kaflot 22 Lis 2008, 12:50

witajcie!
bardzo dziekuje za rady i wazne dla mnie wskazówki.
chciałbym zrobic foramat i zainstalowac chyba viste bo nic innego nie mam!
chyba, że macie jakieś alternatywy! jestem zdesperowany i otwarty na propozycje i zwiazane z tym wskazówki!

bziku, wielkie dzieki za ponowny kontakt i zainteresowanie problelmem.
jesli chodzi o wiatrak to: chodzi spokojnie, czasami przyspiesza i zwalnia , czasami przyspiesz a nastepnie jeszcze bardziej przyspiesza.
zasugerowalem sie twoją poprzednia rada o mozliwości nagrzewania się i zaobserwowałem pewną prawidlowść-gdy nie moge włączyć laptopa (gdy są zielone linnie, bądź inne linie, gdy windows sie uruchamia ale ekran jest czarny) wyłączam go z sieci i pozostawiam na kilkanascie minut, po czym uruchamiam. dziala windows chociaż na ekranie mam linie( po 9 linie i kolumnach odzielonych od siebieo okolo 5 cm) w takiej to sytuacji teraz pisze.
everest i ten czujnik, oto temperatury:

Pole Wartość
Właściwości czujnika
Typ czujnika CPU, HDD, ACPI
Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)

Temperatury
Procesor 50 °C (122 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 47 °C (117 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 48 °C (118 °F)
GPU Diode 72 °C (162 °F)
WDC WD1600BEVS-60RST0 [ TRIAL VERSION ]
WDC WD1600BEVS-60RST0 [ TRIAL VERSION ]

Wartości napięć
Napięcie rdzenia procesora 1.18 V


I CO WY/TY NA TO?
POZDRAWIAM I JESZCZE RAZ DZIEKUJE.
KAFLOT


Edit by Mike013
Nie krzycz :!: :!: :!:
Nigdy nie pisz z Caps Lock'iem - następnym razem taki post zostanie usunięty


EdiT MaTi: poprawiłem, ale następnym razem tak jak wyżej Mike napisał leci od razu do kosza.
kaflot
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 08 Lis 2008, 11:14



Jak sformatować dysk c w vista? | formatowanie system vista

Postprzez Okocza 22 Lis 2008, 15:38

kaflot, moim zdaniem nie będzie to wina Windowsa a 'kotków' kurzu. Możesz poczyścić trochę lapka przez otwory które służą do chłodzenia (kup sprężone powietrze ~15 zł za puszkę) a dopiero potem zastanawiać się nad formatem.
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości