• Ogłoszenie:

Jak przywrocic bootloader visty

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Jak przywrocic bootloader visty

Postprzez amiit 05 Lip 2008, 19:16

reklama
Witam
Mam 2 systemy Win XP i Vista dzisiaj przeinstalowalem xp i bootloader z visty znikł. Plyte Visty mam ale dvd-rom nie odczytuje niektorych plyt :), chcialem uzyc programu Vistabootpro 3.3 ale wyskakiwaly bledy, sciagnelem program EasyBCD ale nie wiem jak przywrocic bootloadera tym programem, prosze o pomoc.

dzieki
Holland stoppen LALALALALA
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Postprzez Magik 05 Lip 2008, 19:28

Kod: Zaznacz wszystko
Jeśli po instalacji starszego systemu operacyjnego Windows, znikła nam możliwość wyboru Windows Vista, należy wykonać następujące kroki:

    * Wkładamy płytę instalacyjną do napędu optycznego i z niej uruchamiamy komputer. W module Instalowanie systemu Windows (Install Windows), klikamy Napraw komputer (Repair your computer).
    * Jeśli system wykryje nieprawidłowości z uruchomieniem Windows, zostanie wyświetlone okno Opcje odzyskiwania systemu (System Recovery Options), należy skorzystać z kontrolki Rozpocznij naprawę (Startup Repair). Windows Vista sprawdzi z czym jest problem i spróbuje go samodzielnie naprawić.
    * Resetujemy komputer i sprawdzamy, czy możemy uruchomić system, jeśli nie, to powtarzamy kroki 1 i 2. Należy przejrzeć komunikaty i upewnić się, że wszystkie błędy zostały wyeliminowane.
    * Uruchamiamy Windows Vista i wykonujemy następujące czynności, aby dodać do bootloadera starsze systemy Windows. Uruchamiamy Wiersz polecenia (Command Prompt) na prawach administratora. Wpisujemy x:\boot\bootsect.exe –NT60 All (x – litera przypisana do CD-ROM’u). Następnie dodajemy wpisy uruchamiające starsze systemy operacyjne. Na przykład dla Windows XP robimy to tak: bcdedit.exe  -create {ntldr}  -d "Windows XP". Określamy partycję z zainstalowanym systemem bcdedit.exe -set {ntldr} device partition=y: (y – partycja aktywna). Na końcu określamy ścieżkę pliku ntldr: bcdedit.exe -set {ntldr} path \ntldr, oraz ustawiamy kolejność wyświetlania wpisując bcdedit.exe -displayorder {ntldr} -addlast.
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez amiit 05 Lip 2008, 19:33

tylko że mi dvd-rom nie odczytuje niektórych płyt DVD w tym plyte Visty (kiedyś odczytywał wszystkie)
Holland stoppen LALALALALA
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Postprzez Magik 05 Lip 2008, 19:40

amiit napisał(a):EasyBCD


masz taka opcje "reinstall the Vista bootloader"

uzyj jej po prostu
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez amiit 05 Lip 2008, 19:54

nacislem to ale dalej nic nie pomoglo, w Add/Remove Entries dodalem Viste a gdy chce dodac Xp to nie moge zmienic "Drive" i view settings mam takie cos:

Kod: Zaznacz wszystko
There are a total of 2 entries listed in the Vista Bootloader.
Bootloader Timeout: 10 seconds.
Default OS: Windows Vista

Entry #1

Name:  Windows Vista
BCD ID:  {default}
Drive:  D:\
Bootloader Path:  \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory:  \Windows

Entry #2

Name:  Microsoft Windows XP
BCD ID:  {48dfe066-4ab1-11dd-9421-0016419e787f}
Drive:  D:\
Bootloader Path:  \NTLDR


Win xp jest na C a nie D a nie moge tego zmienic.

A jak dodam tylko Viste to i tak sie xp wgrywa.
Holland stoppen LALALALALA
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Postprzez Magik 05 Lip 2008, 20:40

amiit napisał(a):Vistabootpro


robisz tak??

Manage OS Entries :arrow: Add new operating system entry :arrow: wybierasz typ Windowsa(albo Vista lub starszy-Legacy) :arrow: dajesz nazwe "......" :arrow: wskazujesz literę dysku ...
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez amiit 05 Lip 2008, 20:49

zrobilem tak przedchwila ale Win xp dalej sie wlacza bez bootloadera.
Holland stoppen LALALALALA
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Postprzez Magik 05 Lip 2008, 21:17

amiit napisał(a):zrobilem tak przedchwila ale Win xp dalej sie wlacza bez bootloadera.


szkoda ze nie mozna poprzeklinac troche :wink: chetnie bym to zrobil

a spod konsoli odzyskiwania w Xp??

Kod: Zaznacz wszystko
fixboot
fixmbr


????
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez amiit 05 Lip 2008, 22:32

niestety nie pomoglo, a moze jakis program ktory wgrywa bootloadera swojego ? tylko jaki ?
Holland stoppen LALALALALA
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Postprzez Magik 05 Lip 2008, 22:49

niestety nie pomoglo, a moze jakis program ktory wgrywa bootloadera swojego ? tylko jaki ?
_________________


chlopaku jakbys mial plytke od Visty dzialajaca juz bys zapomnial o problemie :wink: :D :!: :!: :!: :!:

nawet jak czlowiek poszpera to wszedzie nt. opcja z plyta DVD :arrow: :roll: :roll: :-|

hmmm w EasyBCD
Diagnostics :arrow: Reset BCD Data

a moze jakis program ktory wgrywa bootloadera swojego ? tylko jaki ?


jak tu spojsrzysz sam sie przekonasz ze uzyles tego co mogles i nalezalo
http://www.vista-xp.co.uk/forums/windows-vista/7929-vista-boot-manager-vistabootpro-utility.html

by dodac Viste w EasyBCD

Kod: Zaznacz wszystko
Adding a Windows Vista or Longhorn Server entry is a straight-forward process, and can be done from any of the supported host operating systems. Assuming you already have a fully-working BCD setup (i.e. EasyBCD runs OK and doesn't give you any errors on startup):

   1. Run EasyBCD, go to the "Add/Remove Entries" screen
   2. Enter the name you'd like to associate with the entry you're about to create in the "Name" box. For instance, "My Vista RTM Install"
   3. Select the letter of the drive/partition Windows Vista is installed on from the drop-down menu (e.g. "C:"). It's important to note that the Drive Letter must be the one currently visible in My Computer that points to the drive that Vista or Longhorn Server is installed on. Even if the drive letters change from install to install, use the drive letters as they appear in your current boot. EasyBCD will automatically convert them to the proper drive & partition numbers that can be understood by the Vista bootloader.
   4. Press the "Add Entry" button, and wait for the notification telling you everything went OK.
   5. The operating systems list should immediately change to reflect the new changes, and you're all set.
   6. Optional: Go to the "Change Settings" page or the "Advanced Options" and customize the options available for this entry.


Autor postu otrzymał pochwałę
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez amiit 06 Lip 2008, 22:36

niestety u mnie nie pogmoglo :(, wkurza mnie ten dvd-rom zeby plyt orinalnych nie czytal a pirackie czyta, a jes jakas mozliwosc wgrania visty na stick 2 gb ? chociaz te pliki ktore odpowiadaja za bootloadera. ?
Holland stoppen LALALALALA
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Postprzez numerant* 06 Lip 2008, 23:02

Więc tak - zgraj sobie u jakiegoś kolegi na pendrive cały katalog boot z instalki Windows, a później zrób tak, jak radzi Microsoft:

1. Przywróć główny rekord rozruchowy systemu Windows Vista oraz kod rozruchowy przenoszący kontrolę do programu Menedżer rozruchu systemu Windows za pomocą programu Bootsect.exe. W tym celu wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia: Dysk:\boot\Bootsect.exe /NT60 All

W tym poleceniu Dysk jest stacją dysków, w której znajduje się nośnik instalacyjny systemu Windows Vista.

Uwaga: Folder rozruchowy dla tego etapu znajduje się na dysku DVD.
2. Za pomocą programu Bcdedit.exe ręcznie utwórz wpis w pliku dwójkowo-dziesiętnym Boot.ini dla starszej wersji systemu operacyjnego Windows. W tym celu wpisz następujące polecenia w wierszu polecenia.

Uwaga W tych poleceniach Dysk jest dyskiem, na którym zainstalowano system Windows Vista.
• Dysk:\Windows\system32\Bcdedit /create {ntldr} /d „Opis starszej wersji systemu Windows”

Uwaga W tym poleceniu tekst Opis starszej wersji systemu Windows może być dowolnym tekstem. Na przykład Opis starszej wersji systemu Windows może być następujący: „Windows XP” lub „Windows Server 2003”.
• Dysk:\Windows\system32\Bcdedit /set {ntldr} device partition=x:

Uwaga W tym poleceniu x: jest literą dysku partycji aktywnej.
• Dysk:\Windows\system32\Bcdedit /set {ntldr} path \ntldr
• Dysk:\Windows\system32\Bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast
3. Ponownie uruchom komputer.


Oczywiście Dysk: to literka, pod jaką masz pendrive.

Pzdr.

Autor postu otrzymał pochwałę
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89



Re: jak przywrocic bootloader visty

Postprzez mobista 29 Gru 2008, 11:20

Witam :) mam mały problem. Kupiłem sobie laptopa (btw Fujitsu Siemens AMILO Pi2540) z Vistą. Z uwagi na moją pracę muszę mieć zainstalowanego dodatkowo XP'ka. Doinstalowałem go, odbudowałem boota z Visty za pomocą EasyBCD 1.7.2, ale problem pojawił się przy chęci dodania XP bo bootloadera Visty. Wszystko ładnie pięknie, jakieś błędy, które zignorowałem. Boot się odpala, są opcje dwóch systemów, ale wywala błąd, że brakuje czegoś w "NTLRD" i XP się nie odpala. Vista startuje bez problemu. Gdzie leży błąd?

Dodano Dzisiaj, 19:39:
hmm czy nikt nie zna odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie?
Fujistu Siemens AMILO Pi2540
Awatar użytkownika
mobista
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 29 Gru 2008, 11:07



Jak przywrocic bootloader visty

Postprzez jarski185 21 Mar 2009, 18:42

mobista napisał(a):Wszystko ładnie pięknie, jakieś błędy, które zignorowałem


zart? z okazji 1 dnia wiosny?
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości